Kortelė ir kartelė

Anykštėnas Juozas Ratautas kelia klausimus, kodėl bene pusė Anykščių rajono tarybos narių „dezertyravo“ į aukštus valdiškus postus. Publikuojame jo nuomonę.

„Kaip galima dirbti viename projekte, jei jis toks…“ – maždaug tokius žodžius išgirdau iš politiko, kodėl, būdamas idėjos autoriumi, nebuvau įtrauktas į šio projekto įgyvendinimą. „Nėra ko tau nerimauti, koalicija žino, ką daro“,- antrino dar aukštesnis pareigūnas.

Nesigilindamas į esmę ir nespėliodamas, kokia bus Anykštėno kortelė, turiu konstatuoti, jog mūsų valdžios politinės kultūros, etikos ir supratimo kartelė nėra aukštai iškelta. Menkas supratimas apie ryšius su visuomene, jos palankumo siekį, pareigos rinkėjams jausmą. Vienu iš rajono vadovu dirbau tuomet, kai kūrėsi Sąjūdis, patriotiškos ir visuomeninės organizacijos- mano pareiga buvo palaikyti su jais ryšį, organizuoti bendrus renginius, kurti projektus, programas. Labiausiai patiko ir įkvėpė bendravimas su skirtingų nuomonių žmonėmis, kuomet per pokalbius, argumentų ir faktų dėstymą surasdavome bendrą sprendimą. Gerbiau kiekvieną nuomonę, nemenkinau kontraversiškiausio pasiūlymo ar idėjos…

Kai kuriems dabarties rajono politikams labai trūksta tokios brandos, kitiems – galbūt, noro. Į mokymus ambicingų „barmaliejų“ nepasiųsi. Man regis, rajono valdymui bei sprendimų priėmimui didelę žalą daro tai, jog po rinkimų suformavo visų (išskyrus vienos) partijų koalicija. Politinį G tašką suradę konservatoriai, liberalai, socdemai ir valstiečiai negaili meilės vieni kitiems. Sprendimai priimami „automatu“, nereikia konsultacijų su visuomene, valdantiesiems prapuola bet koks noras gilintis, analizuoti, derinti pozicijas. Mygtukai tarybos posėdžių metu spaudžiami tarsi pagal dirigento lazdelę, o jei koks Tubis „išsišoka“, jis išjuokiamas, pakeiksnojamas, apšaukiamas komunistu…

Atsiranda savųjų kasta, kuriems atitenka gėrybės ir malonumai. Ar normalu, kad kone pusė rajono tarybos narių, prisiekusių mums ištikimybę, dezertyravo iš tarybos? Ir ne šiaip pasitraukė, bet „pasiėmė“ seniūnų, direktorių ar aukštų valdininkų postus. Tai kodėl jie nepaieškojo darbo, kuris suderinamas su tarybos nario veikla? Arba kodėl partijoms pašaukus, o vizijai paakinus, jie nenuėjo aptarnauti turistų? Jų asmeninio pavyzdžio dėka galėjo puikus, anot mero, turistus aptarnaujančių anykštėnų rodiklis nuo 60 procentų pakilti iki 61.

Juozas Ratautas

Norintys išsakyti savo nuomonę anykštėnai tai gali padaryti redakcijos paštu info@nyksciai.lt

23 komentarai

 1. Komunistas komunistą Tubį saugo.

 2. Taikliai! Dabar krankliai puls žmogų už labai teisingą nuomonę.

 3. „savi“ arba „naschi“ yra sovietinis terminas, kuris sovietiniais laikais buvo savotiškai užslėptas tarp funkcionierių kastų, bel labiausiai išryškėjo prasidėjus Sąjūdžio judėjimui ir nepriklausomybės atkūrimo požymiams Lietuvoje. Dabar “savi“ įsitvirtina vietos savivaldos valdžioje ir jungia savų grandines su aukščiau valdžioje esančiais tautos išrinktaisiais ir pasiskyrusiais…
  Taigi nieko naujo XXI a. neatrado p. Juozas, komentuodamas vietos politikos virtuvės niuansus.

 4. viskas suprantama reikia isleisti laikrasti reikia straipsniu ,bet ar nera mieste daugiau zmoniu ,daugiau nuomoniu nuobodu ,kai asiranda vienas veikejas ,kuris jauciasi lyg butu labai svarbus asmuo ir kad jo nuomone turi buti svarstoma ,negi jis pas ir redakcija nesupranta ,kad tas per ta pati juodai nusibosta ir primena sovietmeti pensininkas turetu krapstytis sode ,dziaugtis su anukais ,o stengtis buti visu matomas ir irsgirstas

 5. Sparčiais žingsniais einama atgal į sovietmetį. Ypač rajonuose „karaliukai“ daro ką nori, nepaiso žmonių nuomonės.

  • o kokią nuomonę žmonės turi? Ar nors vienas be Juozo pareiškia viešai? Visi , pamatę valdžios žmogų, gatavi rankas bučiuoti ir dar kaiką… O jau suokia, suokia tada prie valdžios akių. Nusibodę.

 6. Mano nuomone, tokios siaubingos, uždaros, neveiksnios valdžios dar nebuvo. Mes pirmieji nuėjom moteriausybes modeliu.

  • Ar tu žinai?

   valdžia reikia gerbti ir mylėti, nes ji išrinkta mūsų pačių apsisprendimu. Net ir p. Juozas rinkimų metu aktyviai rėmė ir protegavo valdovą į merus arba sąrašo politikus į tarybą. Nereikia dabar kaišioti pagalių valdžiai į ratus.

   • Valdžią reikia gerbti ir mylėti tiek, kiek ji tenkina žmonių lūkesčius. Kaip galima vadinti valdžią atstovaujančią mane ar tarnaujančią anykštėnų interesams, jei ji to nedaro ar dažnai veikia priešingai tiems interesams?

    • Ne pagal adresą einate

     Senus nomenklatūrinius komunistus atstovauja Rusijos ambasada Latvių gatvėje.

    • iš valdžios vadovų darbotvarkės:
     „Ketvirtadienį
     15 val. – dalyvaus nuotoliniame pasitarime dėl Anykštėno kortelės.“
     Vadinasi valdžia dirba dėl žmonių ir dėl anykštėno Juozo R. lūkesčių. Pasveikinkime anykštėno kortelės darbo grupės narius ir visus anykštėnus.

 7. Pastebėjimas

  Vieno žmogaus lūkesčiai negali būti visos valdžios veiklos pirmenybinis dalykas ar tos veiklos pritraukimas tik tiems lūkiasčiams. Valdžia visų pirma sprendžia partijos tikslus ir tenkina jos narių indėlio rinkimų metu lūkesčius. Taigi, matomai, kaikurie nepatenkinti ponai valdžia netinkamai įvertina savo lūkesčius ir galimai perdėtai vertina savo prisidėjimą rinkimų metu prie partijos politikos formavimo ir rinkėjų agitavimo.
  Rajono valdančiosios koalicijos politikai dabar valdo savo lūkesčių kryptimi, pagal patvirtintą strategiją. Viskas čia gerai.

  • Zosė iš Svėdasų

   Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms- paskaityk Konstituciją. Apie kokius partinius reikalus čia kliedi… Juozas labai tiksliai sudėliojo problemų prioritetus ir pasakė apmaudžią tiesą apie mūsų valdžią.

 8. tai ko Tamstai konkrečiai trūksta? Tiek darbo vietų biudžetinėse įstaigose žmonėms duota ir dirbti ne ką tereikia, o vis jums maža. Ką Jūs darytumėte būdama valdžia?

 9. Nei vieno iš dabartinių rajono vadovų negalima rinkti kitai kadencijai.

  • partijos jau po įvykusių rinkimų pradeda ruoštis naujiems, būsimiems rinkimams. Seimo opozicijoje likusi viena iš partijų turi ambicingus planus būsimuose savivaldos rinkimuose. Nėra abejingas tai politinei partijai ir jos atstovams ir šio straipsnio eilučių autorius, taip galimai prisidedantis prie nuomonės formavimo rinkėjų tarpe.

   • Šio straipsnio autorius neturi jokių politinių ambicijų, jis nėra paveiktas jokios ideologijos bei nepritaria nesąžiningai, neskaidriai tiek partijų, tiek į valdžią atėjusiųjų veiklai. Jeigu tamstai įdomu, geriausiai paklausti jo paties. Jo įsitikinimu, savivaldybė yra ne furistų kontora su keliais vilkikais, o valdiška įstaiga, kur sprendimai turi būti priimami skaidrūs ir teisiškai bei logiškai pagrįsti.

    • Tamsta nelyginkite savivaldybės su „furistų kontora“. Mūsų rajono taryboje ir valdančiojoje koalicijoje yra labai gerbiamų verslininkų, kurių tarpe ir užsiimančių krovinių pervežimo verslu su vilkikais. Tikrai, kartais ir savivaldybės administracijai yra ko pasimokyti iš verslo kontoros tiek veiklos skaidrumo, tiek teisinės praktikos ir logiškų sprendimų.
     Politika ir populizmas už favoritus nėra vienas ir tas pats reiškinys.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.