Kolumbariumui Anykščiuose atėjo laikas

„Labai liūdna tema, bet labai aktuali. Matyt, atėjo laikas ir Anykščiams pagalvoti apie kolumbariumą. prie senųjų kapinių Vilniaus gatvėje, yra siūloma statyti kolubariumą. Jį siūloma statyti etapais, viso kolumbariumo gal iš karto ir nevertėtų statyti, tačiau reikia turėti bendrą viziją ir vykdyti tą procesą palaipsniui“,- sakė D.Gasiūnienė.

Kolumbariumas numatytas atskirais segmentais išdėstyti senųjų kapinių priešakinėje dalyje, o toliau tęsti dešinėje kapinių pusėje. Kolumbariumo pusėje, kuri nukreipta į kapus, būtų žmonių palaikai, o išorinėje pusėje būtų meniniai akcentai, dizaino elementai. D.Gasiūnienė demonstravo ir keletą kolumbariumo pavyzdžių. Demonstruoti Petrašiūnų, Panevėžio (nuotraukoje) kolumbariumai.

„Siūlau informuoti visuomenę vienokia ar kitokia forma ir pradėti daryti“, – siūlė meras Kęstutis Tubis. Tarybos narys Dainius Žiogelis siūlė pirmiausia įvertinti galimybes. „Įstatymas uždraudė vietas kolumbariume pardavinėti, vadinasi, viskas guls ant savivaldybės. Nereikia audrinti visuomenės, paskaičiuoti, nes viena vieta kainuoja apie 1000 eurų, o pastačius 100 vietų kolumbariumą jis turbūt užsipildys greitai. Čia tik perspėju, kad įstatymas draudžia išsipirkinėti žmonėms vietas“, -sakė D.Žiogelis.

„Mes nežinom, koks bus poreikis, todėl ir pradėtume segmentais“, -sakė D.Gasiūnienė.   

Linas Bitvinskas

11 komentarų

 1. sutikimu kalybarijun tik su visu grabu. A tėp nemažna bus?

 2. Na ir kam tose kapinėse reikalingos šitokios „etažerkos“?

 3. Tikrai reikalinga paslauga, kitaip tuoj reikės dar daugiau žemės plotų kapinėms. Einame link civilizuotos Europos. Dar prie kapinių būtų patogu laidojimo namai (kažkada buvo diskusija).

  • Kur ten kokie namai,vasara ten palei kapines įvairiausi festivaliai vyksta.Anykščiai ne Vilnius ir ne Kaunas,kur atstumas kurį per 15-20minučių peškom lengvai iki kapinių nužingsniuoji.

  • Pastabus anykštėnas

   dar būtina numatyti ir liūdnų našlelių paguodos suteikimo paslaugų kambarius, kur jos būtų po laidotuvių užglostomos ir patenkinami kūniški poreikiai, atpalaiduojant sielos liūdesio užspausdas emocijas. (kurortinė -rebilitacinė paslauga po laidojimo ceremonijos)

 4. Grynas anykštėnas

  Anykščių svajonių „daugiabutis“ vietos valdžios pastangomis…

 5. Būsima klijantė

  Vaje kaip brangiai, viena vieta 1000 eurų. Siūlau statyti kolumbariumus iš skirtingų medžiagų, atsižvelgiant į mirusiojo statusą. Seimo nariams, valdininkams , tarybos nariams statyti iš skandinaviško granito, dirbantiems – iš betono ir lietuviškų akmenų, pensininkams – iš plytų, pašalpos gavėjams – iš statybinių plokščių.

 6. Kolumbariumas ruošiamas- krematoriumas tikriausiai taip pat-vienu žodžiu- progresas,protingi supranta link ko einama o koncervatoriai trina rankomis. Lietuva be Lietuviu.

 7. Kiekvienais metais mokėsi laikymo mokesčius, bet ką darys su nesusimokėtais, gal urnas mes į šiukšlyną, o Anykščiam tikrai dar nereikia

 8. Utena pastatė, bet norinčių nėra,nes jaučia, kad vėliau teks kloti po 1000 kas metai.

 9. nesuprantu iniciatyvos

  sumatuot zemes pritruko Anyksciuose kapams ar tingi savivalda formuot sklypa? kad prades kosmines ufonautu skraidanciu laivu (leksciu/bliudu/uzbonu) parkavimo statybas kazkokias. dar ten mazai matai kelio kamsciu prie picerijos…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.