Kęstutis Tubis iškviestas į Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdį

Rinkimų kova, drama ar tragikomedija, kaip čia kas pažiūrės, Anykščiuose tęsiasi, tiksliau – persikelia į Vilnių. Kovo 7 dieną vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis.

Posėdis prasidės 13.30 val., o darbotvarkėje pirmu klausimu įrašytas Anykščiuose mero rinkimų pirmame ture 30 procentų balsų surinkusio Kęstučio Tubio registracijos klausimas. Savo socialinio tinklo paskyroje K.Tubis praneša, kad gavo kvietimą atvykti į Vilnių, o pačioje situacijoje įžvelgia politikavimą. „Kaip pamenate, paskutinėmis darbo valandomis prieš rinkimus Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atviru tekstu iš Vilniaus per žiniasklaidą pasiuntė maždaug tokio pobūdžio grasinimą Anykščiams (perpasakoju savais žodžiais): „Mes leidžiame jums balsuoti. Bet būkite supratingi. Jei nebalsuosite už mūsų pasiūlytus 4 „sisteminius“ kandidatus, o pasirinksite kandidatą, kuris VIENINTELIS pasisakė už tradicinės šeimos vertybes, susirinksime antradienį į posėdį ir jūsų balsus galbūt anuliuosime“.

Panašu, kad tą grasinimą VRK jau vykdo. Šiandien po pietų, likus mažiau nei 24 valandoms iki posėdžio pradžios, gavau šaukimą atvykti į Vilnių, į VRK posėdį kovo 7 dieną 13:30 val. Posėdžio darbotvarkėje mano klausimas įrašytas pirmuoju numeriu. Jis skamba sausai ir lakoniškai: “Dėl kandidato Kęstučio Tubio registracijos. Pranešėjas R. Stabingis“.

Panašu, kad einama link to, kad bus įvykdytas Lietuvos demokratijos istorijoje precedento neturintis teisinio nihilizmo aktas. Bus anuliuoti, jūsų, mieli anykštėnai, balsai. Manau, kad vien dėl to, jog laimėjau pirmojo turo balsavimą, o valdžiai tas nepatiko, VRK ieško preteksto, kad mane pašalintų iš kandidatų, o daugiau kaip 3000 Lietuvos Respublikos piliečių, anykštėnų, balsų išmestų į šiukšlių dėžę ir paliktų rinkimų kovoje tik reikiamus kandidatus.

To negalėjau sapnuoti net blogiausiame sapne. Jei taip atsitiks, tai bus žiaurus pasityčiojimas iš rinkėjų valios, iš laisvės ir demokratijos, iš savivaldos principų, galiausiai – iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Jei šis grasinimas rytoj bus Vilniuje įvykdytas, imsiuosi teisinių priemonių ir ginsiu Jūsų teisę išsirinkti tokį merą, kokio Jūs norite, o ne tą, už kurį leidžia balsuoti Vilnius, kad „neanuliuotų jūsų balsų“. Konsultuojuosi su advokatais dėl galimo VRK sprendimo apskundimo kreipiantis į teismą, o dėl mano vadinamosios „prekybos poveikiu bylos“ –jau kreipiausi į LR Aukščiausiąjį Teismą.

Kovoju ne tik dėl savo teisių, pirmiausiai kovoju už Jus – už paprastą, eilinį anykštėną, kurio balso negalima lengva ranka arogantiškai išmesti į šiukšlių dėžę“, – savo nuomonę išdėstė K.Tubis.  

Jei VRK panaikins registraciją, tai sukels rimta poveikį rinkimų rezultatams Anykščiuose, nes K.Tubis surinko mero rinkimuose 30 procentų balsų,už jo kandidatūrą balsavo per 3 tūkstančius rinkėjų, antras socialdemokratas D.Žiogelis, surinkęs 19 procentų, trečias liko, atsilikęs keliais šimtais balsų nuo D.Žiogelio, konservatorius S. Obelevičius.   Šie kandidatai liktų varžytis antrajame mero rinkimų ture.

Šis Anykščiams svarbus posėdis prasidės 13.30 val., bus transliuojamas.

Linas Bitvinskas

46 komentarai

 1. Kokioje platformoje bus transliuojama?

  • Jei atvirai, tai atvirai !

   Tikiuosi, kad VRK netaps politinių susidorojimų viešnamiu!

   • Lauk šita „🐷“ nuo lovio. Yra pilna normalių, jaunų kandidatų. Apsišiko iki ausų ir dabar kiaulės snukį nustatęs jau nekaltas apsimeta….

 2. Laikykites Kestuti…..Teisingumas nugales.O kitu atveju sitie rinkimai butu nuliniai!!!

 3. Žaliukas

  Tiesioginės transliacijos nuoroda https://www.youtube.com/watch?v=0GtphGjQgDs

 4. Kur mes gyvenam ?

  Bananų ar fašizmo struktūrose ? Kiek Seime sedi teistu ? Pradėti galima būtų nuo lošejo( Vokietijoj ,) dėžutes ,nuo banditėlių Kaune ir Vilniuj virtusiais verslininkais ir t.t. Dega subine koncervams reikia pašalinti Tubį ,rinktą sąžiningai gyventojų o ne apgaules metodu ! Demokratija konstitucija trypiama virš 30 metų su ožio gaujos pagalba .

 5. Viesintiskis

  K. Tubio ego ji nuvarys i bankrota.
  Visiems viskas aisku kaip bus, keista, K.Tubis nepasitiki musu teisine sistema, pila pamazgu asocius ant jos , nors pats dirbo joje ganetinai ilgai.

 6. Gorkio milicijos mokyklos baigimo žinių KESTUI mažoka

 7. KESTUI Gorkio milicijos mokyklos žinių mažoka

 8. Kęstuti, mes už tave

 9. Anykstenas

  Laikykites mes laimesim kitaip bus 3000 zmoniu apgauti

 10. Kaip suprast Žiogelis su Obelevičium liktų antram ture? Teisiškai privalėtų būti kartojami rinkimai, o ne jokie antri turai. Ką čia kliedit.. Negana Obelevičius tiek metų dirbęs meru nesigaudo kas kaip, tai dar ir nykščiai nesąmones rašot.

 11. Kliedesiai

  Teisiškai negalėtų būti jokių antrų turų su Sigučiu, tik nauji rinkimai. Nerašykit nesąmonių.

 12. Jokių antrų turų su Sigučiu nebus. Tik nauji rinkimai 😀

 13. Jokių antrų turų su Sigiu nebus. Tik nauji rinkimai 😀

 14. Tubis baudžiako neskaitė, ten aiškiai parašyta, kas yra valstybės tarnybos pareigūnai. Teismas taip ir išaiškino sprendimą. Pats prisistato teisininku, o nežino, kaip aiškinama teisė.

 15. Kodėl iš manęs nori atimti teisę laisvo noru išrinkti kandidatą? Kodėl primeta socdemą ir konservatorių? Jei ne Turbis tikrai būčiau balsavusi už Sargūną.

 16. O kas jo pavardę į balsavimo biuletenį įrašė, tikriausiai gi ne pats? Jeigu jis negali būti renkamas, tai ir jo pavardės biuletenyje negalėjo būti

 17. Tubis turi būti pašalintas. Teisybė triumfuos! Jau greitai

 18. Isijumk tv ir pamatysi 15val.LRT tv.transliuos VRK apibendrins rinkimus.

 19. Blogiausiu atveju TIK Nauji rinkimai!

 20. Nu jo....

  Pasiklausius vrk posedzio tai , gyvenam bananu salyje. Nesvarbu uz ka balsavau , …bet daugiau i rinkimus nebeisiu ,tai zaidimas

 21. Taigi čia ir taip viskas aišku,jau ne pirmi rinkimai kaip puolamas Tubis,taip buvo prieš 4 metus,tokia pati situacija dabar vadinasi kažkam labai neparankus,o jei būtų išrinktas gal dauk kam šilta kėdutė susviruotų,pilnai galima įtarti jog tai viskas sufabrikuota.

 22. Kvazimodas

  Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Galima nuroda kelti is karto i tema…….

  Silpnu nervu neziureti…. Teise teise, kva kva kva, teise teisi, teisi teisi todel kad ji teise, todel kad ji teise ji teisi, teisumo teises teisumas. Tesine valstybe teisi, todel kad tokia jos teise……. Dar atkreipkite kaip teisiu teiseje ismintingosios neskiria valstybes tarnautojo nuo pollitiko.

  Siulau tik komentatoriams dar karta perskaityti valstybes tarnybos istatyma, ir kaip neskiriama neskiriama ir eilini karta neskiriama kuo skiriasi politikas nuo valstybes tarnautojo. Tik kvazi savokomis metomasi ir dieve dieve, auksciausias ir auksciausias. Na atrodo pasnibzdekite tai megaitei i ausi kad ji ne apie valstybes tarnybos posta kalba.

 23. Kvazimodas

  Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Ten Kestui truputi pratruko emocijos. Reikejo kabineti prie paciu dalyviu kalbu, neziurint kad kalbu teisines logikos. Ten vien klises.
  Kaip Milasiute apie politiko kadencija kalba kaip apie valstybes tarnyba.

 24. Paskaičiau kitą straipsnį įkeltą Žiogelio ir juokas paėmė skelbia kaip myli žmones,o komentarai yra išjungti kad žmonės negalėtų parašyt savo nuomonės,tai ar ne cirkai,vadinasi komentarai turėtų būt tik liaupsės kitokie yra nepriimtini.

 25. TUBIS nurasytas.

 26. Sveikinimai su teisingumu

  10 už pašalinimą/1 prieš iš VRK… kaip sakoma kiek norit lokit, teisybė nugalės 😀

 27. Aciu dievui sveikas protas nugalejo ir Kestuti Tubi pasalino.

 28. VRK šališka. Juokinga, kad su LVŽS susijusiai narei leido nusišalinti nuo posėdžio ir sprendimo, o susijusiai su konservatoriais – ne. Teisinė valstybė neegzistuoja.

 29. Anykščiuose 30% rinkimuose dalyvavusių žmonių, jei tiksliau tai 3050, neturi balso teisės. Tiesiog VAAAAAU.

  • Kęstutis

   Suklydote. Ne balso teisės neturi, bet smegenų. Labai liudna, kad Anykščiuose gyvena 3000 baudžiauninkų įsitikinusiu, kad korumpuotas ir neadekvatus mentas, su rusyno išduotų teisininko šūddiplomiu, yra geriausias pasirinkimas Anykščiams. Džiaukitės, kad teismas jus išgelbėjo nuo jūsų pačių durnumo.

   • Daugumos seimūnų taip pat išduoti rusiški diplomai,nes tais laikais kitokių nebuvo ir beje kaip rašot mentas yra tremtinių vaikas ir beje visi turim balso teisę,ką norim tą renkam.

    • Kas, tremtinys

     Nu pavarot, kas gi tokiem galėto leisti mokytis slapto sukarinto sovietinioGorkio specmilycijos mokykloje, gal pablūdot su tremtimi

 30. Kaip suprantu VRK mano balsą laiko niekiniu. Kas apgins balsavusiųjų teises!!!?? Ir kodėl turiu dabar rinktis tarp man visiškai nepriimtinų kandidatų!?

 31. Na ka tubiniai dabar pasakysit kur bus jusu sreikas kaip kai kurie zadejot.

  • bus tylus ir taikus – gadinant rinkimų biuletenius. Savo kandidatą įsirašysiu. Negana to, kad išmetė pirmaujantį kandidatą, tai nesugeba net naujų rinkimų paskelbti.

 32. Teisingumas lygus 0!

  Na va, ką tik baigėsi posėdis. Iš visų mūsų, kurie balsavo už Kęstutį Tubį rinkimuose – labai „gražiai“ pasityčiojo. O mūsų buvo virš 3000, gerbiami rinkėjai. Nebetikiu jokiu teisingumu!

  • Nesakysiu

   Pasirodė jog žmonės reikalingi tik mokesčiams mokėt ir nereikėtų savo nuomonės,o dar šaiposi iš lukašenkos,juk čia panosėje panašūs dalykai darosi,na jei išsirinksite žiogelį paskui neverkia.

 33. Kvazimodas

  Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Kas manote kad jusu balsai nuejo per niek, tikrai taip nera…. Butu niekinis balsavimas kitu atveju. O dabar jusu balsai parode kiek jus pasitikite sia valstybe kaip teisine valstybe ir tikrai jusu balsavimas ieis i istorija ir jos archyvos. Kaip ir sio posedzio dalyviu diskusija, iki kokio lygio tapo intelektuali ES lesomis finansiojama marijos zemes kultura. O tiesiog samoningi zmones kuriu balsai nunulinti priedo i antra tura tiesiog neis. Ir musu du sviesuoliai isrinks vienas kita is atejusiu apie 30% rinkeju….

  Ir nekreipkite demesi kaip zydrosios Beretes tuoj savo komentarus papils, kaip tipo mes „laimejome“, ju beretinis teisingumas nugalejo.
  Juose nera nei zmoniskumo nei elementaraus intelekto.

 34. Valio. Už merą Dainių Žiogelį.

 35. Apie tokį antrą turą tarp 2 ir 3 negali būt ir kalbos. Turi būt nauji mero rinkimai. Sargūnas ir Sonata turi užprotestuot tokią planuojamą neteisybę. Leidžia kandidatuot, išrenkam, ir bac, runkeliai, jūsų balsai anuliuoti… Nu kas darosi mūsų valstybėj ????

 36. Nesakysiu

  Pasirodė jog žmonės reikalingi tik mokesčiams mokėt ir nereikėtų savo nuomonės,o dar šaiposi iš lukašenkos,juk čia panosėje panašūs dalykai darosi,na jei išsirinksite žiogelį paskui neverkia.

 37. Kas čia per nesąmonė, kad gali būti, jog rinktis reikės iš dviejų, o ne keturių likusių kandidatų? Faktas, kad vietos labai pasikeistų po naujo balsavimo. Už du siūlomus kandidatus nenoriu balsuoti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.