Kęstutis Tubis dalyvaus rinkimuose

Daugeliui Panevėžio apygardos teismo sprendimas buvusio Anykščių savivaldybės mero Kęstučio Tubio byloje sukėlė klausimų, ar šis politikas galės dalyvauti rinkimuose. Pakalbinome patį K.Tubį. Jis teigė, kad jo situacija, – neturinti precedento rinkimų istorijoje, o politiniams oponentams jis nežada lengvinti gyvenimo ir į rinkimus eis. LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis dėl kandidato taip pat nekeičia pozicijos.

Kęstutis Tubis: „Turiu nuliūdinti oponentus“

-Panevėžio apygardos teismas iš dalies patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą. Daugelis klausia, ar po nuosprendžio galite dalyvauti rinkimuose?
-Noriu pasakyti, kad, mano nuomone, įsitikinimu, bylą geriausiai žinau aš. Mano manymu, sprendimas nėra klaida, jis turėjo būti kitoks. Kai aš paklausiau pirmininkaujančio, kodėl toks sprendimas, jis man žodžiu atsakė, jog mano byla rezonansinė ir aš turiu praeiti visas instancijas. Rekomendavo man kreiptis į Aukščiausiąjį teismą, be abejo, advokatas ruošia kasacinį skundą Aukščiausiajam teismui.
-Sprendimas paskelbtas likus mėnesiui iki rinkimų.
-Turiu pasisakyti labai kategoriškai – nežinau, koks turi būti režisierius, kad taip suplanuotų bylą, jog jos nagrinėjimas išsitęstų lygiai 4 metus. Peršasi išvada, kad posėdžiai suplanuoti taip, kad Molėtų rūmų išteisinamasis nuosprendis būtų pakeistas likus labai mažai laiko iki rinkimų. Tą pačią dieną mane registravo kandidatu į merus ir tą pačią dieną priėmė sprendimą. Manau, kad jeigu nebūčiau dalyvavęs rinkimuose, būčiau išteisintas. Kaip sakė teisininkai, toks atvejis yra pirmas Lietuvos valstybės istorijoje, precedento neturintis atvejis. Manau, kad labai menka tikimybė, kad taip „sukirstų‘ aplinkybės.
-Kiti kandidatai turbūt trina rankas, kad K.Tubis negalės dalyvauti rinkimuose?
-Deja, turiu nuliūdinti. Ginsiu savo teises visomis teisinėmis priemonėmis. Jei aš neginčiau savo teisių, kaip galėčiau apginti rinkėjų interesus? Mano interesas ne pačiam kovoti su vėjo malūnais, o ginti čia gyvenančių žmonių interesus. Tariausi su trimis teisininkais, kurie atstovavo ar atstovauja VRK, jie teigia, kad man neturėtų būti kliūčių dalyvauti rinkimuose. Pagalvokit, metus laiko, kol nepaskelbiau, kad einu į rinkimus, buvau nekaltas. Paskutiniame teismo posėdyje pasakiau, kad dalyvausiu rinkimuose, manau, kad tai sąlygojo sprendimą. Įmokėjau baudą penktadienį, o pirmadienį (vasario 6 dieną) kvito originalą pristačiau į Molėtų apylinkės teismą, kaip nurodyta nuosprendyje. Nuo pentadienio 14 valandos 30 minučių esu laikomas atlikęs bausmę. O jei bus sudaromos kliūtys dalyvauti, ginsiuosi.


Ramūnas Karbauskis: „Bjauriai nuteikia sutapimai“


Pasiteiravome Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, ką jis mano apie šitą situaciją ir ar nežada ką nors keisti. R.Karbauskis dėstė, kad abejonių dėl K.Tubio kol kas neturi. „Pirmiausia, susipažinau su pirmosios instancijos argumentais dėl K. Tubio išteisinimo. Man abejonių nekilo. Dabar sprendimas yra tarpinės institucijos, reaguoti kaip nors į tai nesiruošiu, nes jau senai esu politikoje ir mačiau kaip būna, manęs neįtikina ir lieku prie savo nuomonės. Juo labiau, kad labai nemaloniai ir bjauriai nuteikia sutapimai, kai sprendimas atsiranda prieš pat rinkimus. Kaip partijos pirmininkas, koreguočiau savo nuomonę tik išgirdęs Aukščiausiojo teismo sprendimą“, – sakė R. Karbauskis.
Linas Bitvinskas

26 komentarai

 1. Kęstuti, palaikome tave ir laukiame pergalės rinkimuose!

  • ’’..Kaip sakė teisininkai, toks atvejis yra pirmas Lietuvos valstybės istorijoje, precedento neturintis atvejis ? ’’ Tai čia siekia XIII a. , ar vėliau ?
   Rašys istorijos vadovėliuose tikriausiai šitus bajerius ? Žurnalistai, nebenervuokit žmogaus su visais savo paistalais, advokatai visai galvą žmogui susuko ir durną padarė ? Nulėkė susmokėt 14:30 ir ’’esu laikomas kad atlikęs bausmę’’ ? , o tai kaip su 4 metų draudimu eiti bet kokias valstybines pareigas ?
   Nu nebejuokinkit Pasaulio ir nebedarykit gėdos rajonui su savo kvailais pranešimais ….Nu nebedarykit cirkų !

 2. Jis vagis… jis vagis…

 3. Tegul nebejuokina vovierių

  VRK išmes ne tik iš rinkimų sąrašų, bet ir dabartinės tarybos narių. Pats gi ale teisininkas, bet elementarių teisės aktų primeta, kad nesupranta, o gal tikrai nesupranta, gal Gorkio spec.milycijos mokykloje to nemokė

  • kada meluoja?

   Penktadienį, vasario 3-ąją, Vyriausioji rinkimų komisiją (VRK) gavo Kęstučio Tubio prašymą nutraukti jo, kaip Anykščių rajono tarybos nario, įgaliojimus.

   VRK Rinkimų organizavimo skyriaus darbuotoja Živilė Verbylaitė sakė, kad jau šią savaitę K. Tubio, kaip Anykščių rajono Tarybos nario, įgaliojimai bus nutraukti.

   VRK darbuotoja Ž. Verbylaitė pirmadienį dėstė, kad kol kas nėra nuspręsta, kokiu pagrindu bus nutraukti K. Tubio įgaliojimai – ar dėl jo paties prašymo, ar dėl pranešimo, kad Tarybos narys yra nuteistas.

 4. Rinkimų kodekso 11 straipsnis. Pasyviosios rinkimų teisės apribojimai

  1. Asmuo negali būti renkamas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:

  1) likus 65 dienoms iki rinkimų dienos jis yra nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį.

  Iki rinkimų buvo likęs mėnuo.

  Neatitinka Rinkimų kodekso

 5. Rinkimų kodekso 11 straipsnis. Pasyviosios rinkimų teisės apribojimai
  1. Asmuo negali būti renkamas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:
  1) likus 65 dienoms iki rinkimų dienos jis yra nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį
  Kai sumokėjo baudą buvo likęs tik mėnuo…
  Dalyvauti negalės

 6. Palaikau Jus Kęstuti, stiprybės.

 7. 11 straipsnis. Pasyviosios rinkimų teisės apribojimai

  1. Asmuo negali būti renkamas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:

  1) likus 65 dienoms iki rinkimų dienos jis yra nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį

 8. Valio, to ir laukėm, žinom, koks tas teisingumas. Jei ne jūs, tai galas Anykščiams su visa šita šaika. Balsuosim už pokyčius.

 9. Niekas nieko neismes, jei paduotas skundas teismo sprendimas negaliojantis kol auksciausiasis teismas neprieme sprendimo.Traktoristai ir melzejos bei voveres nebejuokinkit nors zmoniu.

 10. Šimtą kartų valio.

 11. Tik sėkmės Kęstučiui. Balsuosim.

 12. Ei, komentatoriau“Valio“, tai ko tas K skubėjo paskirtą teismo baudą sumokėti, jeigu tikina, kad nekaltas, ir ko taip skubiai traukiasi iš rajono tarybos, kaip rūron įkirptas!? Na ir apie kokį dar dalyvavimą rinkimuose bei pergalę (?) sapaliojimai, kai jis NUTEISTAS už juodus darbelius, siekiant naudos SAU !

 13. VALIOOOOOOOO,KAZKAM SIKNOS SVILA.

 14. Tikrai sujudo šaika. Komentuoja įstatymus nesuprasdami apie ką rašo – visi dabar pasidarė teisininkais. Ačiū dievui teisingumas turi nugalėti. Dabar skundikus reikia įvardinti ir tegu patyria tokį“malonumą“, stresą, kokį teko patirti Kęstučiui. Nebejuokinkit žmonių su savo kvailais komentarais. Su nekantrumu laukiame rinkimų. Po šitos kadencijos žmonės pamatė kas yra kas.

 15. gerai gerai

  raikia stipraus bernioko , kad nekniauksetu , gal ir birzinka pabaigs asfaltuot

 16. Linkime tik pergalės K. Tubiui.Tikimės,kad jis laimės šiuos rinkimus ir nušluostys nosį visiems oponentams.

 17. Tik už Tubi.Gal tvarka bus..išeisit vagys joptv…at su antrankiais

 18. Ketvirta vieta verta pastangų.

 19. Tik už Tubį, nes daugiau nėra už ką balsuoti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.