Keliai nepravažiuojami, šaligatviai – neišbrendami

Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, visoje Lietuvoje eismo sąlygos yra sudėtingos, kai kurie keliai nepravažiuojami. Anykščių gyventojai eilinį kartą juokauja apie nelaiku užklupusią žiemą. Šaligatviai mieste praktiškai nevalomi ir neišbrendami ir tai anykštėnų netenkina.

Lietuvos paštas informuoja, kad dalis laiškininkų bei kurjerių pas gyventojus vyksta automobiliais, todėl Lietuvos paštas perspėja gyventojus – korespondencija, laiškai bei siuntos gali pasiekti vėliau. Šiuo metu mokamos ir išmokos, jos irgi gali būti pristatytos vėliau. Situacija sudėtingiausia yra regionuose. Yra tokių apylinkių, kurių keliai visai nepravažiuojami.

Pirminiais duomenimis su sunkumais susiduria Ignalinos, Visagino, Zarasų, Molėtų, Alytaus, Vilkaviškio, Varėnos, Trakų, Vilniaus ir Telšių apylinkes aptarnaujantys laiškininkai bei kurjeriai, tačiau sutrikimai galimi visoje Lietuvoje.

NYKŠČIAI

44 komentarai

 1. Anykštėnas

  Anykščių rajonas klesti ir jokios pūgos čia nebaisios. Darbas daugelyje savivaldybės staigų orgnizuojamas nuotoliniu būdu, o šaligatviai nevalomi dėl savivaldybės vystomos rajono politikų patvirtintos „Lėto miesto“ strategijos įgyvendinimo.

  • Jo jo ! Lėtas bridimas per pusnis yra lėtosios miesto bei rajono strategijos esmė ir prasmė. Tegu sninga, tegu pusto, raugintų turiu kopūstų! 🙂

  • Lėtas miestas

   Kai sulūžti nevalomam šaligatvy, tegu daktarai apžiūri ir gipsuoja nuotoliniu būdu. Tegu tai daro lėtai iki klyksmo. Čia palinkėjimas visiems atsakingiems už šaligatvių ir gatvių priežiūrą.

   • Svedasu Jadze

    aš mįsliju raijkia patiems rūpintis, kad nesulžūtumei. Ainat tokiu oru laukan užsidėt runkų sutvirtinimus ir kojas apsiaut specialiais, žiemai tinkamais batais arbe veilokais. Dar raijkia iš unkstą apsidraust, kad tavo kaulus gipsuotų ir gydytų užu draudimą pinigus. Taškas ir gipsas.

 2. Ramybės žiemos kasdienybė.

 3. Tarybiniais laikais nors ir technika kita buvo žmonės su šiufeliais nuvalydavo šaligatvius puikiausiai sniego būdavo dešimt kartų daugiau ir keliai būdavo pravažiuojame, ir normaliai nubarstyti rankiniu būdu būdavo šalygatvį ai o žiemos pustymai tik prasidėjo juk vasaris, o ką užsakė šalygatvį uš valyti reikia valdžios paklausti jie net nesistengia valyti, bet pazaidžia su kažkokiu traktorių kų iš jų niekas nereikalauja darbo kokybės

  • miestelėnas

   tokie faktai rodo, kad visuomenė ir vietos bendruomeninės (asociacijos) nieko pilietiško neįstengia nuveikti dėl savo teisių gynimo, pareikalaudami iš valdžios jų pareigos vykdymo.
   Seniūnaičiai, gaudami kažkokias lengvatas, tyli kaip pelės po šluota kai katinas vaikšto ir laukia tik kol sūris bus padėtas prie savivaldybės apmokamo stalo visokiems pasibuvimas remti.

 4. politologija

  dabar reikia laukti savivaldybės vadovo pasirodymo su sniego kastuvu, kasnčio Traupio šaligatvius arba Anykšių m., Biliūno g. savivaldybės būstinės duris atkasinėjant. Geras pavyzdys paskatintų rajono ir miesto gyventojus prisijunkti prie socialinės talkos.

 5. Siulyciau sniego nuputymui panaudot lapu nuputimo prietaisa , juk ziema jis be darbo stovi ,naudojamas tik rudeni arba ta prietaisa kur zole pjauna , maciau kaip toli ja numeta , tai ir cia tiktu salygatviams valyt.

 6. Prie Ruso keliai blizgejo,prie Amerikos okupantų net nevalo

  • Ar tu nežinai?

   Teodoras Ruso (pranc. Théodore Rousseau, 1812 – 1867 m.) – XIX a. prancūzų realistinis tapytojas peizažistas.
   Tais laikais tik arklių traukiamomis, kinkytomis rogėmis po Anykščių dangum važynėjo, o dabar, tavo žiniai, kiekviename kieme po kelis auomobilius stovi ir Lietuva laisva nuo sovietų okupanto išsilaisvinusi galutainai, kai paskutis ešalonas su tankais išvažiavo 1993 m. iš Lietuvos teritorijos.
   Gal tamstai Alzhaimerio ligos požymiai?

   • tu nežinai?

    Jūs gražiai rašote, bet apie kitą Ruso. Teksto nesupratimas irgi Alzheimerio ligos požymis. Toliau bus baisiau.

 7. galit ir patys siek tiek padirbeti tai yra ekstemali padetis ir dar daugiau snigs teks susutaikyti su tokia gamta

  • mokesčiai mokami į biudžetą nepriklausomai ar ekstremali padėtis ar normali. Niekas dėl to išimčių nedaro, tai kodėl gali būti taikomos išimtys valdžios pasamdytų bendrovių atžvilgiu ir sukuriama jiems išimtinė teisė tik pelną darytis iš sutarties su savivaldybe, netinkamai vykdant sipareigojimus? Gal jūs esate tuo suinteresuota?

   • Vienintelis klausimas

    gal gali pasakyti, kokius mokesčius moki į rajono biudžetą?

    • GPM sumokami mokesčiai iš VMĮ pervedami savialdybės biudžetą. Dėl kitų gyventojų mokamų -Žemės mokesčių, nakvynės mokesčių, PVM ir t.t. tenkančios dalies savivaldybės biudžetui daugiau informaijos gali suteikti turintys kometencijų kai kurie rajono savivadybės tarybos nariai arba mero patarėja, kuruojanti investicijų ir mokesčių sritį.

    • Vieninteliam klausimui

     Savišvietai. Į savivaldybės biudžetą patenka Anykštėnų (tiek mieste, tiek kaime gyvenančių) mokami mokesčiai – Gyventojų pajamų, žemės mokesčiai…..

     • matai, o vis atrodė, kad rajono biudžetas tai tik iš Šiaulių banko pinigus ima, o tenat visi tarybos narai ir jų rėmėjai, (sponsoriai) per rinkimus kaip užsatatą suneša į bendrą krūvą, o paskui būdami valdžioje dalinasi pagal užimamas teritorijas ir politinių grupuočių įtaką. Nu toks bendruomeninis budžetas visų valdžios narių, kaip kaimo bendruomenės ar sodininkų bendrijos nario mokesčių.

 8. turim meru vistiek nieko neveike tegu kasa jam patinka

  • Marytė Naujavėjė

   o vicemeras galėtų sėsti už amfibijos vairo ir parodydamas savo kombainisto klasę prastumdyti sniegą iš daugiabučių kiemų gatvių ir kitur. Jis gi moka kitus kritikuoti, o tokį turtą laiko be darbo už KIK vartų.

 9. Niekur nereikia jiems sėsti į jokias amfibija, reikia pareikalauti iš atliekančių ta valymo paslauga efektyvaus ir kokybiško darbo, versmė valė gerai o Šiauliai aplamai nevalo

  • politiniai rajono vadovai bijo tų verslininkų, nes tada neberems per būsimus rinkimus partijų ir kandidatų į merus.

  • Tegul paziuri kokie darbai uzakruoti,pvz volupio gatve,susirasiau ka sia ziema dare,pavasari paprasysiu parodyt kas uzaktuota,manau nustebsiu.

 10. Kad seniunaičiai nieko neveikia, pritariu. Bet kaimuose ūkininkai savo lėšomis kelius valo. Ačiū jiems.

 11. Anykstėnė

  Kaip nevalė taip nevalo Kęstučio gatvės ir šaligatvių.Ir ne tik ,visur baisios gatvės ir šaligatviai,o mūsų valdziai vienodai rodo ,baisu.Gerai rašo Jonas,kaip valė versmė buvo visur pabarstyta ir nuvalyta .

  • chi-chi-chi

   Šitos gatvės ir nevalys prie dabartinės valdžios, nes jiems asocijuojasi su opzicijos lyderio vardu, kuris buvo meru iki šitai politinei koalicijai atsistojant prie valdžios vairo.
   Jeigu norite, kad būtų geriau, keiskite pavadinįmą į „Žiogelio“ arba „Obuolio“ 🙂

 12. Galvokit, ką norit…Bet prieš kelis dešimtmečius nuo ankstaus ryto miesto gatvėse valytojų gremžiamas sniegas- dabar primena tikrai nerūpestingus ir gerus laikus.. Ir valytojai turėjo darbą ir žmonėms buvo gerai. .Ir kada taip spėjom ,,nusirist,, ..visom prasmėm.

 13. Manau niekas nenori dirbti toje firmoje siauliu

 14. pabandykit ir ateikit padirbeti kada nereikes veju rasyneti

 15. Ne galvojau.kad anyksciuose gyvena visi seimo nariai.kuriems gal ir uzpakalis nuvalytas,O ,kas kelius nuvalo kaime,kai visi mirstantys/Taigi iseikit po 1 is seimos ir pavalykit bus ir sveikata ,ir darbas

 16. Va gerai vienas parašė joooo, anksčiau šalygatvį ai be jokių traktorių ir druskos pylimo kuri padaro makalošės būdavo šalygatvį ai nugrandyti su geležinis gremžtuvaisiki sausumos būdavo malonu eiti o pabarstydavo žvyriuku ir nesolidu ir sausa buvo

 17. nekelkit be reikalo tokiu problrmu nera cia taip ir baisu tikrai saligatviai nuvalyti nrormaliai nieko geriau nebuvo ir anksciau

 18. Tas pats senarijus, kaip ir praejusia ziema. Salygatviai tragiskai nuvalomi. Svarbiausia pribarstyt beproto druskos, o tada gaunasi buza per kuria turi klampot ir ta druskuota buza „eda“ batus. Kai Versme valydavo tai tikrai budavo malonu eit ir nebudavo jokios buzos.

 19. Tai eik ir valyk, mes einam i savo darbus.

  • Miesto plane yra, kiekviena gatve suskirstyta cm kas valo ir kas gauna pinigus. Ir nereikia čia makaronus kabinti. Ne tokios žiemos būdavo, bet gatvės nuvalytos būdavo. O dabar…. Gauna pinigus ir neaišku kas dar gauna…

 20. Beto, beproto pylama druska ne tik batus „eda“, bet ir zmoniu medelius ir augalus sunaikina.

 21. kokia valdzia ,tokia ir tvarka

  • kokie žmonės gyvena-tokia ir valdžią sau išsirenka. Pagal save ir saviems įpročiams ir pažiūroms panašius.
   Vat jei norit ką pakeist, tai pradėkit nuo savęs. Pasitikrinkit ar atliekat pareigas tinkamai ir laiku, ar sąžinigi esat ir t.t.

 22. Biliūno 6 patys nusivalo gyventojai kelią. Bet blogiausia tai, kad kai kelius valo tada šiukšlinių neišveža, kurios gatvėse stovi. Tai čia tas pats kas lipti kai lipi laiptais negali gumos kramtyti, negali daryti dviejų darbų. 🙂

 23. Gal nuvalykite autobusų sustojimo stoteles. MSV stotelė nuvalytą, o į Kurklių pusę nevalytos stotelės. Autobusas neprivaziuoja, o žmonėms reikia brist.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.