Kaziuko smagumai Budrių bendruomenėje

Pavasario tikrasis atėjimo ženklas yra Šv.Kazimiero diena. Nuo seniausių laikų lietuviai kantriai laukdavo šios dienos ir lėkdavo kas pėsti, kas važiuoti į Kaziuko mugę, smagiausią ir turtingiausią pavasario šventę. Tačiau laikai pasikeitė. Ar gali visa Lietuva sutilpti į Vilnių? Prieš du metus iškilo klausimas bibliotekoje. Gal reikėtų pabandyti Kaziuko turgų pasidaryti čia vietoje, pas ką nors kieme?

Pirmoji Kaziuko mugė pernai sulaukė gana nemažo susidomėjimo. Prie Budrių ežero susirinkę D. ir L. Dapkų sodybos kieme bendruomenės nariai ir svečiai suorganizavo gan dosnų ir smagų Kaziuko turgų. Ir užkibo ta idėja rimtai.
Šiais metais jau iš anksto gaspadinės sūrius spaudė, kiaušinius rinko, taupė, gaspadoriai šluotas rišo. Kovo antrosios dienos ryte turguje puikavosi inkilai, tik iškeptos barankos, sviestas, varškė, grietinė ir net rečiausia prekė – kaimiški lašiniai! Taip pat narveliuose kudakavo veisliniai gaidžiai. Sugužėjo į turgų pulkas žmonių, tiek vietinių, tiek ir svečių iš Anykščių, Ukmergės, Kauno. Dalijosi įspūdžiais kas ką sės ar sodins šiais metais. Kokius darbus ruošiasi nudirbti. O prekyba su įmantriausiom derybom kėlė nuotaiką ir nė motais, kad koks vienas laipsnis šilumos tebuvo. Pirkėjų pintinės pilnėjo. Ko gero labiausiai džiaugėsi svečiai iš Kauno, sakydami, kad tokių prekių mieste su žiburiu nerasi!
Antroje šventės dalyje surengtas pirmasis bendruomenės smiginio čempionatas. Čia azarto ir triukšmo kilo daug. Pasirodo šiam sportui amžius visiškai nesvarbus. Trečiąją vietą laimėjęs Antanas jau septyniasdešimt atšventęs. Antrąją vietą lamėjo dvidešimt metų jaunesnis Aurelijus iš Anykščių, o štai pirmąją vietą laimėjo aštuoniasdešimt devynerius metus turintis Juozas. Jo pergalė buvo sutikta garsiais, šiltais plojimais.
Susirinkę prie šašlykinės kepti dešrelių bendruomenės nariai ir svečiai spėliojo koks pavasaris, vasara bus. Kokį derlių soduose, daržuose, laukuose užaugins. Žiūrint ir klausant šių žmonių optimistinių pokalbių supranti, kad darbai bus padaryti, derlius užaugintas, tik svarbu, kad oro sąlygos būtų palankios! Gražaus ir šilto pavasario Budrių bendruomenė linki visiems kraštiečiams!

Valentinas Gudėnas     

 

2 komentarai

  1. kokia šauni bendruomenė,na ir vadas fantastinis

  2. tik trys zmones teliko

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.