Kavarskas sulaukė svečių iš Prezidentūros

Prezidentas Kavarske… nebuvo. Tik pro šalį pravažiavo. Bet svečių iš Prezidento kanceliarijos Kavarskas sulaukė.

2022 Kavarskas buvo mažoji Lietuvos sostinė. Kavarsko klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas, vienas iš pagrindinių organizatorių, buvo nuvykęs į Prezidento kanceliariją. Kai mūsų klebono paklausė, kaip sekasi įgyvendinti šį projektą, atsakė: „Atvažiuokit – pamatysit“.

Praėjo kiek laiko. Lietuvos Respublikos Prezidentas su savo komanda atvyko į Anykščius. Klebono dr. Nerijaus kvietimas buvo prisimintas ir įtrauktas į darbotvarkę. Taip Kavarske pasirodė keturios žavios damos: Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė, Prezidento patarėja Sofija Armoškaitė – Godliauskienė, „Lietuvos galia“ projekto vadovė Austė Černiauskaitė, projektų vadovė Laura Varslauskaitė.

Visų pirma jos užsuko į Kavarsko kultūros namus, kur buvo sutiktos su maršu. Svečius pasitiko Kavarsko seniūnas, klebonas, kultūros darbuotojai ir kiti aktyvūs praėjusio projekto organizatoriai. Buvo parodytas fotoalbumas ir filmas apie renginius vykusius „Kavarskas – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022“ metu. Vyko šventės aptarimas, diskusijos.

Po to viešnios aplankė Kavarsko šaltinį, nusiprausė stebuklingu šaltinio vandeniu. Pasiklausė kalbančio suolelio pasakojimą – legendą apie Kavarską.

Toliau – kelionė į Kavarsko mokyklą. Ten jų jau laukė direktorė Loreta Daugėlienė, pavaduotoja Dovilė Mikučionienė ir pulkas mažųjų muzikantų. Onutė ir Erikas papasakojo svečiams apie mokykloje vykstančius renginius ir šventes.

Prieš išvykstant, buvo užsukta į biblioteką. Bibliotekininkė Eglė supažindino su nauja paroda „Kavarskas senoje spaudoje ir fotografijose“.

Pavargusios ir išalkusios viešnios užsuko papietauti į kavinę – barą „Šaltinis“. Gero apetito ir gražaus ateinančio pavasario! Nepamirškit ir mūsų, paprastų provincijos gyventojų!

Stasys Sudeikis

Vienas komentaras

  1. šaunuoliai kavarskiečiai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.