Kas bus daroma su ligonine nežino nei meras, nei ligoninės vadovas

Anykščių rajono tarybos  nuotoliniame posėdyje  buvo svarstomas klausimas dėl Anykščių ligoninės direktoriaus  Dalio Vaigino atlyginimo ir priedo nustatymo.  Gana audringai vykęs klausimo aptarimas taip ir nedavė anykštėnams  atsakymo, ko jie gali tikėtis.

„Matau, kad yra noras, kad vadovas pristatytų planuojamą sveikatos įstaigų reformą, bet noriu priminti mūsų tarybos nariams mūsų reglamento 27 straipsnį“, – sakė meras Sigutis Obelevičius. Šis straipsnis nurodo, kad vadovai gali būti iškviesti į posėdį jiems prieš 5 dienas raštu nurodant, ko bus klausinėjamas. Remdamasi šiuo reglamento punktu meras nenorėjo, kad 69 –erių metų Dalio Vaigino klausinėtų nesusijusių su atlyginimu klausimų.  Siūlė apie reformą pakalbėti posėdžiui besibaigiant.

Tai papiktino opoziciją. Kęstutis Tubis teigė, kad tokiu atveju jokio vadovo niekada nebūtų galima išsikviesti, nes informuoti vadovą reikia prieš 5 dienas, o rajono komitetų posėdžiai vyksta prieš 2 dienas iki tarybos posėdžio.  „Tai ką mes darom? Vadovas visada turi būti pasirengęs, ypatingai dabar – ką jis siūlo dėl pačios pertvarkos. Mes nieko negirdim ir nieko nežinom, kas vysta rajone dėl sveikatos įstaigų. Ką siūlo vadovas?“, – klausė K.Tubis. 

„Įstaigos vadovas tikrai nežino, ką vykdo Vyriausybė, ir mes nežinom“, – atsakė S.Obelevičius, kad niekas nieko nežino.

Audronis Gališanka buvo dar griežtesnis: „Matau tik išsisukinėjimą ir daugiau nieko. Tai jūs tada, mere, nepadarėt, kad nepakvietėt D. Vaigino prisistatyti, kai jis laimėjo kadenciją. Galėjo kaip ir kiti vadovai prisistatyti ir nebūtų jokių klausimų. Kitas dalykas – girdim, kad savivaldybės rengia raštus dėl pertvarkos. Tai bent persiųskite tą raštą, jei toks buvo, ką siūlėte Vyriausybei, to mums ir užteks.“

Posėdžio pabaigoje D. Vaigino paklausė, ką jis žino apie permainas. „Mes žinom tik tiek, kiek yra viešoje erdvėje, esam tik viena iš sudedamųjų dalių. Ligoninė nusiteikusi kuo ilgiau ir kuo daugiau paslaugų išsaugoti. Kriterijų, pagal kuriuos mums liks ar neliks paslaugos, mums dar nėra žinoma“, – kažkaip sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo D. Vaiginas.

A.Gališanka bandė ligoninės direktoriaus išklausti, kaip jis mato ligoninės ateitį, kokia vizija vadovaujasi bent 5 metams, bet paaiškėjo, kad D.Vaiginas neturi matymo, o laukia, kokie bus ministerijos sprendimai. „Matymas toks ir susidaro – kokie bus priimti teisės aktai, pagal tai susidėlios mūsų perspektyva. Gal nesikartos tokie dalykai buvę, kai 2017 metais  vienos dienos pabaigoje pasikviečia meras ir administracijos direktorius, dabar abu tarybos nariai, ir liepia pateikti Akušerijos skyriauss uždarymo projektą, kurį per naktį reikia parengti. Matyt, dabar taip nevyksta, yra laikas skiriamas.“,- atsakė D. Vaiginas.

Tarybos narys Vygantas Šližys replikavo, kad ligoninės vadovas buvo iškviestas žmogaus, „kurio mes net nematom, vyksta kažkoks žaidimas, žmogaus gaišinimas“. K. Tubis buvo tuo metu atjungęs  vaizdą, bet, išgirdęs repliką, tuoj pat prisijungė. „Nematau prasmės šnekėti, kai jau ligoninės direktorius pasakė, kad jis nieko nežino ir mums pasakyti taip pat negali nieko. Tai ko daugiau beklausinėt?“, – klausė K.Tubis. Jis atsakė ir į D. Vaigino repliką apie Akušerijos skyriaus uždarymą. „Buvo duotas laikas, kada pasiūlymai turi atsirasti, kadangi jų nebuvo, buvo nurodytas konkretus laikas, kada tie pasiūlymai turi atsirasti.

Vis dėlto S.Obelevičius pripažino, kad kažkoks raštas į ministeriją su siūlymais, kaip būtų galima pertvarkyti Anykščių sveikatos įstaigas, yra išsiųstas, tačiau sakė, kad apie jo turinė kalbėti dar per anksti, kol nėra ministerijos atsakymo.

NYKŠČIAI

41 komentaras

 1. Bardakas juodas mūsų valdžioje ir su ligoninės vadu

  • Ei anykštėnai !

   Galų gale viešai paaiškėjo, kad nei meras, nei Vaiginas nežino kas bus su ligonine. Kliedesiai apie „Visavertes Anykščių klinikas“ subyrėjo kaip kortų namelis. Kurortinkitės toliau durniai! Taip jums ir reikia. Gavote tai, ką nusipelnėte. Teisti jus reikia už Anykščių rajono žlugdymą.

 2. Griaunama medicinos sistema, neliks nei poliklinikos nei ligoninės. Obelevičiau, kai žmonai ar meilužei bus infarktas nespėsi iki Kauno davežti.

  • Odė apie genijus... :)

   Ateina genijai ir vėl išnyksta.
   Atėjo Vaiginas visiem laikam!
   Ne veltui buką jis bukam sodino
   Su viltimi sugrįžt postan senan.

   Kreivus kelius per Vaiginą pažinom.
   Per jį išmokom „staliniški“ būt.
   Todėl mes postą Vaiginui grąžinam,
   Kaip tvirtą pažadą vado poste supūt.

   Ateina genijai ir vėl išnyksta.
   Nejaugi Vaiginas visiem laikam?
   Paklausk Sigučio – seno komunisto:
   Konservų kaily gera būti jam?

 3. Nevykėlių valdžia vien pinigus siurbti moka, sako daraktorius jau valdose pasiklysta

  • Jei čia apie ligoninės direktorių, tai nepaklysta jis niekur, nes sėdi savo vienutėj su biblija ir nukabintu medumi.. Atmintis puiki, niekad nepamiršta, ko nekenčia, tik nežino už ką.

  • Ar nelaikas daraktoriui susitvėrus su kai kuriais bendražygiais varyt out

 4. Oi vai ajajai...

  Pypec ligoninei !!!???

 5. Na nebus ligoninės. Graudum

 6. ben jau paaiškėjo kas buo žadėta valstiečiams už savo rinkėjų balsų perleidimą dabartiniam merui. Tai dabar abu-meras ir jo patarėjas, ligoninės direktorius užima gerai apmokamus postus ir deda atsipūtę ant visų lojančių.
  Taigi, gyventojai kurie dar galvoja apie sveikatos paslaugų gavimą, persirašo į kitų rajonų sveikatos priežiūros įstaigas.

 7. Jau taip uzslaptinta, koks atlyginimas ir kiek procentu priedo paskyre, Jie juk viesi zmones, tai ne privati istaiga, tai kam slepti? Vis uzkliuva Vaiginas, bet juk svarste ir PSPC direktores gerbuvi – vel absoliuti tyla, Geda tarybai, o ypac merui uz pastangas viska nutildyti. Ko jie taip bijo viesumo ir zmoniu?

  • šiose įstaigose dirba ne maža dalis rajoną valdančios tarybos narių, taip pat šios įstaigos yra vienos iš didžiausių darbdavių. Taigi visi ten savaip surišti , o savivaldybės vadovai juos garsiai įvardina SAVAIS (ne vadovais, vykdnčiais patvirtintas pareigas ).
   Taigi ir Arklio muziejaus ekspoanatui turėtų buti aišku kokio šieno vežimas šitame visame reikale sukraunamas ir kas po tuo šienu velkama…

 8. turinė ?

 9. Vaigino ir Steniulienės vietoje viešai pasakyčiau patvirtintus atlyginimų dydžius. Būtų didelis pliusas jų autoritetui ir garbei. Vis tik pareigos yra viešos, finansuojamos iš biudžeto – šie asmenys nėra privatūs.

 10. O blemba verslininkas V Slizyskaip kanapukas islindo ,tai kur uzuode pinigus ,sliziuk pasiziurek i save ,tada lyginkis su Tubiu .Juk tu vogei is zmoniu kurie dirbo tau ir tavo p,pratopienei palikdami mazus vaikus ,seimas. Tu juodasaziningas ,bjaurus

 11. „Vis dėlto S.Obelevičius pripažino, kad kažkoks raštas į ministeriją su siūlymais, kaip būtų galima pertvarkyti Anykščių sveikatos įstaigas, yra išsiųstas, apie jo turinė(į) kalbėti dar per anksti, kol nėra ministerijos atsakymo.“
  Jei raštas KAŽKOKS, tai ministerija neatsakys. Būna, kad greitai atsako, jei klausiantis asmuo žino, ko klausia.
  Šiuo atveju apie išsiųsto rašto turinį žadama prabilti po ministerijos atsakymo. Atbulai, kaip visada.

  NYKŠČIAI

 12. Mero nėr Anykščiuos

  Tik kažkoks administratorius ,bet ne vadovas,ne šeimininkas .100 kart geriau K.Tubis ar Vaiginas ,o ne Sigis.

 13. O anykštėnai nesirink prie savivaldybės reikalauti neuždaryti ligoninės? Visi sutinka važinėti į Kauna, Vilnių ?

  • Yra geresnis variantas: anykštėnai gali tą ligoninę nusipirkti, iš savų kišenių išlaikyti ir sėkmingai toliau joje, jos pustuščiuose skyriuose, gydytis. Sėkmės! 🙂

   • kai registruojasi tie žmones, reikia juos ir priimti, o ne apsimetinėti, kad vietų nėra, o po to rėkti ,kad niekas nesigydo ir nereikės uždarinėti. Konservatorių taktika ligoninių ir poliklinikų griovime visoje Lietuvoje yra vienoda.

 14. Trys exmero Sauliaus Nefo klaidos – Trys „D“ : Darius, Dalis ir Dujinės katilinės!

 15. Pacientus jau atbaido priėmimo skyriuje ,nes kol sulaukiu pono daktaro tai gali ir numirti. Ten kilis neaiškumui nėra pas ką kreiptis neaišku kas to skyriaus vedėjas nu ir taip toliau….

 16. Anykštėne

  Esant reikalui ir dabar važiuojam į Panevėžį ,nes ten okulistai ir neurologai budi visą parą ir labai greitai priima ir atlieka reikiamus tyrimus.

 17. Mano nuomone savivaldybėi pavaldžių viešųjų įstaigų vadovai pagal veiklos nuostatus turi skelbti atlyginimų dydžių vidurkius. Bent jau tokie faktai, kaip pavyzdžiai viešai matomi Kupiškio, Rokiškio, Ukmergės ligoninių oficialiuose tinklapiuose. Deja, Anykšių rajono ligoninės tinklapyje tokios informacijos nėra.
  Gal patariamieji ligoninės organai gali pakomentuoti tokią padėtį ar lauksime komentarų iš Vyriausybės struktūrų?

 18. Nieko cia....

  O kur ekologija? Vaziuosim, deginsim kura….. Pala ka as cia, prasysim kaimyno, turincio elektromobili, kad pamestu. Atsiprasau, viskas cia gerai, narurali atranka ir tiek.

 19. čia yra nuomonių, kad važiuojam į Panevėžį ar kur nors kitur,bet yra daug tokių kurie negali nuvažiuoti,kas tiems daryti kurie neturi su kuo važiuoti.Taigi galvoju, kad nauja valdžia Lietuvoje vykdo lietuvių tautos naikinimo programą, taip nesielktu su žmonėmis,sekančias rinkimais reiks stipriai galvoti už ką balsuoti.

 20. Prastai be matymo

  “ paaiškėjo, kad D. Vaiginas neturi matymo, o laukia, kokie bus ministerijos sprendimai. “ citata iš pasišnekėjimų.
  Tai kaip jis be matymo važinėja ? Nesustabdo, arba nemato, kai stabdo.
  Dėl matymo sutrikimų galėtų padėti okulistas. Uždės kokius akuliorius ir viskas matysis. Mūsuose geras akių daktaras, tik kiek emocionalus kartais.

 21. nu su tais koncervatoriais tai jau reikia baigti visiems laikams.Gėda rajono žmonėms matyti toki bardaka su ta ligonine,poliklinika,kiku ,dar buvo šilumos netikęs vadukas

 22. Siulau palaukt dar vienos pandemijos ir paziureti kur visus sukis ligonius! Gimdymai ir dabar vyksta pakeliui i Ukmerge, aciu dievams, kad kolkas sekmingai o jei bus nenuvalyti uzsnigti keliai ir komplikacijos?????? Sena ligonine atkaklus, maza, netoli poliklinika, baznycia, laidojimo namai ir kapines. Viskas pakeliui

  • Nėra jokios pandemijos, tai epideminio masto virusas, analogiškas gripui. Manipuliuoja pasaulio turtingieji žmonėmis, o mūsų valdžia -klapčiukai, kurie vykdo kas pasakyta. Bet jau yra surinkti įkalčiai ir prasidėjo teisiniai nagrinėjimai, prieš visus tuos psichozės organizatorius ir JAV ir Anglijoje ir Vokietijoje. Įkalčius rinko labai didelis skaičius medicinos mokslininku ir teisininkų.Taip pat buvo pranešimų, kad daugelio šalių vyriausybės yra įtrauktos į tai ir taip pat jų laukia teismai.

 23. Vadovas nežino, ką su ligonine daryti,bet kad priedo prie atlyginimo reikia,žino

 24. valstybės ir tautos

  visada gauna tokius vadovus, kokie yra patys ir kokių nusipelno.

  • Visame Anykščių rajone betvarkė.Meras nenusiteikes nieko matyti,nieko girdėti.Kaip vadovauja tokie ir rezultatai.Vyt iš posto ir kuo greičiau.Pavasaris ne už kalnų ,geriau augaliukus eitu auginti,nauda didesnė but.

 25. Pirmiausia abu pencijonus reikia grusti iš darbo…,reikia jaunesnių…

 26. Visi, kam liūdna, apmaudu, piktai minės jį ligi kapo. O jis, pridaręs tiek klaidų, vyriausiu gydytoju tapo.

 27. meras, vaziuok i seima,badauk ar dar koki finta daryk ,issaugok ligonine , tavo juk saika . o pasedet ir nieko neveikt tuos metus tai jau gal manau turetu but geda. mano nuomone kad mero kaip ir nera ,cia mano nuomone,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.