Kaip reikės deklaruoti rodmenis ir mokėti už elektrą pasirinkus nepriklausomą energijos tiekėją?

Ar keisis ir kaip keisis sunaudotos elektros energijos rodmenų deklaravimas? Kur ir kaip reikės atsiskaityti už suvartotą elektros energiją? Tai – bene dažniausi klausimai, kuriuos kelia antrajame etape savo namams nepriklausomą tiekėją pasirinkę gyventojai. Atsakymus į juos pateikia bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

„Pasikeitus elektros energijos tiekėjui gyventojams pirmiausiai keičiasi mokėjimo rekvizitai. Jiems naujasis elektros tiekėjas suteikia naują kliento kodą, taip pat atkreipiame dėmesį, kad mokėjimą reikia atlikti į naujo tiekėjo sąskaitą“, – sako R. Radvila.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad nauja elektros rodmenų deklaravimo bei mokėjimo tvarka galios ne tik pasirinkusiems nepriklausomą tiekėją, bet ir tiems gyventojams, kuriems bus teikiama ESO garantinio tiekimo paslauga. Kitaip tariant – tiems vartotojams, kurie pateko į antrąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą, bet sutarties su nepriklausomu tiekėju kol kas nėra sudarę.

Deklaravimo terminai – kaip buvę

Suvartotos elektros energijos kiekis ir toliau bus nustatomas pagal elektros energijos apskaitos prietaisų – skaitiklių – rodmenis. Jie yra ESO valdomo skirstomojo tinklo dalis ir nesikeičia pakeitus tiekėją.

Kaip ir anksčiau, gyventojas turi pareigą kas mėnesį deklaruoti energijos apskaitos prietaisų rodmenis, nebent objekte yra įrengta automatizuota apskaita arba atsiskaitoma pagal vidutinį suvartojimą. Pastaruoju atveju duomenis deklaruoti taip pat būtina, tik nėra būtina kiekvieną mėnesį. Deklaruoti galima ir kartą metuose, pavyzdžiui gruodžio mėnesį.

ESO atstovas pabrėžia, kad atsiskaitant už elektrą kas mėnesį, suvartojimo duomenys privalo būti deklaruojami iki paskutinės einamojo mėnesio dienos.

Tuo atveju, jeigu nepriklausomą tiekėją pasirinkęs arba į garantinį tiekimą patekęs gyventojas nedeklaruos rodmenų iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, sąskaita jam bus išrašoma pritaikant individualų vidurkį.

Viena sutartis, viena ir sąskaita

Nesikeis ir pats atsiskaitymo už paslaugą principas – klientams reikės apmokėti vieną tiekėjo kas mėnesį siunčiamą sąskaitą, kurioje bus detaliai pateikiama kainos dedamųjų išklotinė.

„Sutartis sudaroma viena – tarp konkretaus nepriklausomo energijos tiekėjo ir galutinio vartotojo, todėl ir sąskaitą vartotojas gaus vieną, iš savo naujojo tiekėjo“, – teigia R. Radvila, pridurdamas, kad sąskaita bus išrašoma iki 10-os kito mėnesio dienos. Pavyzdžiui, sąskaita už liepą suvartotą elektros energiją bus paruošta iki rugpjūčio 10 d. Ją apmokėti gyventojas turi iki paskutinės sąskaitos gavimo mėnesio dienos.

Visais klausimams dėl sąskaitų už sunaudotą energiją apmokėjimų, reikėtų kreiptis tiesiogiai į savo naująjį elektros tiekėją.

Dar viena svarbi detalė, kurios turi nepamiršti visi naują elektros tiekėją pasirinkę gyventojai, tai – senų skolų apmokėjimas. Pradėjus naudotis nepriklausomo tiekėjo paslaugomis, svarbu nelikti įsiskolinus savo buvusiam – visuomeniniam tiekėjui, o atsiskaityti su juo yra rekomenduojama įprastais terminais.

Išsami projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt.

8 komentarai

 1. Skemaniu Stasyte

  Čia panašiai kaip man : Nori pastot, pirmiau pačiulpk….nes kitaip nestovi !
  Juk nesvarbu kokia kaina ? Taip ir su elektra ! Svarbus noras ją naudoti !

 2. Aš atsisakyt noriu jau,ir likt prie seno,vakar per tv sakė kas pasirašė,tai tie apgauti,o prie seno 17 cnt kaip mokejom taip mokėsim.

  • Kur radai tokį kvailą televizorių? Tie kurie pasirašė sutartį pirmieji, tie mokės ir 16.6 cento. Bet jie pasirašė sausio mėnesį

   • Kvazimodas

    Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Kertinis zodis jusu auksto intelekto komentare, kurie visada pabrezia kitu zmoniu kvailuma, MOKES…. Busimajame laike, kas yra tik jusu fantazijose…….

    Reali Elektros kaina Valstybei, net darant is to bizni i biudzeta per PVM, 16 centu. Taskas.
    Perka valstybe is uzsienio elektra panasiai uz 4 cnt… Tai pagrindinis kiekis apie 70%
    Is vietiniu gamintoju apie 8 cnt…
    ESO uz elektros transportavima iki kiekvieno namo rozetes dar 8 cnt su PVM…

    Viskas. Tokia reali elektros kaina. Pona greiciausiai supainiojo nefiksuoto tarifo kaina. Kame skaiciuojama Nord Pool birzos kaina, kuri birzeliui imama is geguzes menesio, buvo 16 cnt, plus tarpininko uzdetas antkainis, kuris apie 8-9 cnt siekia.

 3. Turiu ir džiaugiuosi

  Kainos nurodytos Eur / kWh, su PVM. Tiekimo pradžia 2022 01 01.
  Galutinė kaina 0.16811
  pirmai Jūsų elektros sąskaitai suteiksime net 15 EUR nuolaidą
  Viršįtampių draudimas
  Apsaugokite savo elektrinius prietaisus nuo žalos, kurią gali sukelti nenumatyta viršįtampė, žaibas, srovės svyravimai ar dingusi elektra. Draudžiamojo įvykio metu atlyginsime padarytą žalą iki 1000 Eur. Paslaugos kaina tik 1 Eur/mėn.

  • Kvazimodas

   Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   Paprastai tokie reklaminiai bukletai parasyti didelemis raidemis ir speju ilgam laikotarpiui.
   O mazomis raidelemis ko gero parasyta, kad po tam tikro laiko paslaugos tiekejas pasilieka keisti ikainius.

   Toks reklaminis bukletelis be sutarties nieko nesako. Kokiam laikui sutartis, pastovus kintamas tarifas. Kokia sau teise pasilieka tiekejas sutarties eigoje keisti ikainius, niekas neaisku. Cia reklaminis bukletuko, o ne sutarties pilnas tekstas.

   • Nėra jokių mažų raidžių. Valstybinė monopolinės ESO pakelia kainą ir tada energija brangsta. Nepriklausomi tiekėjai vertina savo klientą ir nesąmonių nedaro. Latvijoje 41 tiekėjas ir per kelis metus tik vienas bandė pakelti kainą, tada buvo pričiuptas ir kompensavo visiems abonentams. Privatus konkurencingas verslas visados naudingas pirkėjui.

    • Kvazimodas

     Nusimeskime kaukes PONAI !!!
     Atsibuskite kokioje valstybeje gyvenate, konkurencingas versle jus versle……..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.