Kai svarbiau Seimo tualetai

Pirmadienį rinkėjai gavo pirmą rimtą konservatorių ir liberalų valdžios „dovaną“, kuri palies kiekvieną. Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai patvirtinus didesnes elektros ir dujų kainas antram metų pusmečiui, dujos brangs 26–50 proc. už kubinį metrą pagal atskiras gamtinių dujų vartotojų grupes. Tuo metu elektra vidutiniškai brangs apie 8 proc.

Tai reiškia, kad kiekvienas pajus labai aiškias pasekmes. Ypač tai atsilieps namų šildymui. Dujos, kuriomis šildoma dalis Anykščių daugiabučių, o ir nemažai gyventojų jomis šildo privačius namus, brangsta apie 50 procentų. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius dėstė, kad Lietuvos vartotojai už dujas moka pigiausiai Europos Sąjungoje. Tai kaip čia nepakelsi, juk negalime atsilikti nuo Europos.

Tai reiškia, kad reikia pasižiūrėti, kiek buvo mokėta už namo šildymą ir paskaičiuoti, kaip tai bus, kai pabrangsta 50 procentų. Pridėkim dar pabrangusią elektrą ir mes gausime gana nemažas papildomas išlaidas kiekvienam namų ūkiui.

Taip pat nepamirškime, kad drastiškai brangstančios dujos ir elektra pabrangins prekes. Tokia štai valdiška „dovanėlė“ rinkėjams. Būsiu nepopuliarus, bet ar neatrodo, kad konservatorių rėkimas „nepirkim elektros iš Astravo“ ir buvo preliudija šiam elektros pabrangimui? Būtų pirkę, kaip kainas pakeltų? 

Tuo tarpu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė žiniasklaidai teigė, kad Vyriausybė į kainų nustatymą nesikiša. Tai gal įsikiškite? Lietuva metus dūsta suvaržymuose, ribojimuose, o Vyriausybė atriša rankas tolesniam gyventojų skurdinimui. Tai kam reikalinga tokia Vyriausybė, ar mes renkame politikus tam, kad mums numautų paskutines kelnes, ar kad kurtų valstybę, kurioje galima būtų oriai gyventi? Sutikite, kad be kelnių oraus gyvenimo nesusikursi. Dangstymasis vienišų asmenų pensija yra tik figos lapelis. Per tokį brangimą tos pensijos vėl bus atimtos iš vienišų senjorų.

Beje, šią žinią stebėtinai ramiai priėmė televizijos ir didieji portalai, nepasisako politologai, ekonomistai, europarlamentarai, visuomenės veikėjai. Nejau tai tik vieno Ramūno Karbauskio, kuris kelia klausimus konservatorių ir liberalų Vyriausybei, rūpestis?

„Kainų kilimas pirmiausiai neišvengiamai smogs mažas pajamas gaunantiems žmonėms, kurie neturi galimybės šildytis būstą kitaip, kaip tik dujomis. Tuo tarpu valdžia nekalba nei apie patirtų išlaidų kompensavimą prasčiau besiverčiantiems, nei apie išmokas ar kitą pagalbą būtent šiems žmonėms. Antra, negirdima, kad valdantieji vertintų ir kitas grėsmes: pakilusių elektros ir dujų kainų įtaką kitų produktų kainų kilimui. O tas neabejotinai įvyks, nes sąnaudos paprastai gula ant vartotojų pečių.

Ir visa tai – didelio nedarbo lygio ir vis dar liepsnojančio COVID-19 fone!

Gyvename iškreiptų veidrodžių karalystėje – valdžia randa laiko ir jėgų tokioms iniciatyvoms, kaip narkotikų dekriminalizavimas, nepilnamečių lyties keitimas, Seimo tualetų „reforma“, bet išspręsti svarbiausias kasdienines problemas jiems nekyla rankos. Ar tai susiję ne tik su pamišėliais valdžioje, bet ir su neliečiamųjų grįžimu į energetikos sektorių? Ką jau ką, bet pelnytis žmonių sąskaita jie tikrai moka“, – kritiškai išsakė R. Karnauskis.

Taigi, kai Vyriausybė „nesikiša“, ateina brangmetis.

Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. nu jo, tikras “R. Karnauskis“ , tas kuris rūpinasi valstybės ir jos žmonių gerove, o kraunasi sau ir savo šeimos nariams gerovę virš gerovės…

  • Davatkos pagrinde ir išrinko dabartinę valdžią. Kas gi Lietuvoje likę iš normalių žmonių. Dominuoja davatos ir davatkynai.

 2. „Nepilnamečių lyties keitimas“… Įdomus teiginys. Švelniai tariant. Kaip ir visas rašinėlis. Su priekaištais televizijoms ir didiesiems portalams, ekonomistams etc. Išeitų, kad Anykščiuose ant visos LT vienas genijus, žinantis, kaip valdyti valstybę, iš ko pirkit elektros energiją ir t.t. Tik ar tas genijus gali suregzti nors vieną racionalų sakinį apie iki visiško absurdo supolitizuotą problemą – netradicinės pakraipos žmonių gausą ir nuolatinį gausėjimą. Kol kas manau, kad negali, nes jei sugeba parašyti tokią nesąmonę kaip „nepilnamečių lyties keitimas’, kas, suprask, yra valdžios siekiamybė ir netrukus lytis bus keičiama valdžios nurodymu bei per prievartą, tai belieka genijui palinkėti: kai kada reikia ir užkąsti.

  • Na Magduse,iš tavo rašliavos aišku, kad esi iškrypėlių gretose. Jeigu pederasų ir lesbiečių „šeimos“ pradės įsivaikinti normalius vaikus, tai kuo gali virsti tokie vaikai. Teisingas straipsnis. Ši valdžia visai nesirūpina Lietuvos žmonėmis.

 3. Tokio kainų šuolio net prie Vagnoriaus nebuvo, siaubas, kiek kainuos šildymas Anykščiuose.

 4. … kodėl buvo parduota „Mažeikių nafta“, sustabdytos AE statybos, atsisakyta prisijungti prie dujotiekio, atsisakoma pigios elektros energijos pirkim ir t.t.
  Kaltų nėra.
  Jei myli TĖVYNĘ – tylėk ir mokėk.
  Jiems tai nekainuoja. Susiras būdų sau , kad būtų geriau.

 5. Didieji miestai ir dar Anykščiai balsavo už konservatorius. Dabar tegu už viską brangiau moka.

 6. M.Fergizienė

  Daugiabučių gyventojams už šildymą, karštą, šaltą vandenį kompensuoja. Jiems tas pakėlimas nebaisus. Jei sunaudoji elektros 100 kW per mėnesį, mokėsi 1,1 euro daugiau. Elektros suvartojimą galima sumažinti. Saulė nusileido ir eik miegoti, patekėjo – kelkis. Galima daryti šildymo sistemos renovaciją ir sumažinti šilumos nuostolius, bet tai niekam nerūpi. Savivaldybėje jūra žmonių, bet ką jie veikia neaišku. Pragyvenom vokiečius, rusus, pragyvensim ir konservatorius.

 7. Anykščių šilumos išlaidose dujos sudaro tik 15 proc. išlaidų. Darbo užmokestis sudaro apie 40 proc. Todėl minimalios algos pakėlimas turi didesnę įtaką šilumos kainai.

 8. Puikus straipsnis. Tikra tiesa. Konservatoriams ir žydriesiems ant žmonių nusispjaut. R.Karbauskis, kad ir turtingas, bet supranta paprastą žmogų. Valdant valstiečiams bent kiek atsigavom.

 9. … jei nemokėsime.
  Paskaitykime jų programas ir įsipareigojimus MUMS.
  Gal tada teismas Juos pasiųs į Troškūnų miškus pakvėpuoti LAISVai prie Barboros akmens ?
  O ypač čiatyčojčius deleguotus – JBT.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.