Jurga Žąsinaitė parodė kitą savo talentų pusę

Iš Anykščių kilusi rašytoja Jurga Žąsinaitė pradžiugino nauju savo darbu.


Tiesa, šį kartą tai ne naujas jos romanas, o kito autoriaus kūrinio vertimas. „Pagaliau pasirodė mano ilgai verstas Ellen Alpsten romanas „CARIENĖ“. Išties įtraukiantis ir, manau, ne vieną interpretaciją pranokstantis pasakojimas apie Jekateriną I-ąją“, -pasidžiaugė J. Žąsinaitė.
Knygą išleido leidykla „Briedis“. „Meilužė, motina, žudikė, dar žinoma kaip Petro I imperatorė. Pirmoji moteris, viena valdžiusi carinę Rusiją. Iš nesantuokinių santykių gimusi, neturtinga ir stulbinamai graži Marta, būdama penkiolikos metų, parduodama į vergiją. Apimta nevilties ji įvykdo nusikaltimą ir turi bėgti… Mergaitę nusineša Didžiojo Šiaurės karo srovė. Dirbdama skalbėja karinėje stovykloje, ji patraukia caro dėmesį. Aistringas ir geležinės valios Petras Didysis nori konservatyvią carinę Rusiją paversti modernia Vakarų imperija. Dėl sumanumo, drąsos ir ambicijų vargšė mergina tampa Jekaterina I. Tačiau tai jai brangiai kainuoja.
Kai Petras miršta, imperija lieka be įpėdinio, šaliai gresia chaosas. Šią tuštumą užpildo ji, moteris, dešimtmečius buvusi šalia caro: tokia pat ambicinga, negailestinga ir aistringa, kaip ir jis.
Nuo ištvirkusios aristokratijos pramogų iki smilkalais kvepiančių stačiatikių bažnyčios ritualų ir kankinimų kamerų siaubo – visas akinantis ir pavojingas imperatoriškosios Rusijos pasaulis iškyla prieš jūsų akis. Tai istorija apie išskirtinę moterį, kuri, siekdama valdžios, turėjo pakeisti Rusijos imperiją“, -rašoma apie knygą „CARIENĖ“.

Knygą jau galima užsisakyti internetu.
NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Šaunuolė, sėkmės.
    Dar gali ir ant podiumo pasidenonstruoti, nes labai graži +talentas 😉

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.