Juozas Ratautas: „Visgi būtų teisinga, jei meras surastų drąsos“

Anykštėnas Juozas Ratautas socialiniame tinkle įrašė, ką mano apie pristatytos „Anykštėno“ kortelės atsiradimo istoriją.

Spaudos konferencijoje meras puse lūpų prasitarė, jog Anykštėnų kortelės idėja gimė anykštėnams. Valio! Ne valdžios žmonėms, ne kokiai nors partijai, o – anykštėnams. Visos tiesos nepasakyta, bet ir nesumeluota.

Suskaičiavau, kiek kartų įvairia forma esu rašęs, kalbėjęs, raginęs, pristatinėjęs, pasakojęs ir atakavęs valdančiuosius dėl šio projekto naudingumo gyventojams. Ne mažiau 20 kartų! Bet ne tai svarbiausia.Mane džiugina tai, jog meras pirmąkart pripažino, kad turistai ne tik naudos teikėjai, bet ir atneša nemažai nepatogumų gyventojams. Lyg šiol vadovų retorikoje jie buvo mesijai.Antra, norisi tikėti, šios ar kitos kadencijos politikai supras, jog turizmas negali būti tikslu. Tikslas- žmonių gerovė, o turizmo verslas yra viena iš priemonių šiam tikslui įgyvendinti. Trečia, joks šiuolaikinis verslas netrukdo ir netrukdys priimti turistus ar kurortininkus. Tad rūpintis pritraukti investuotojus yra itin svarbu – tą daro kiti rajonai.

Pridususį bėgiką visados aplenks gerai pasiruošę ir motyvuoti sportininkai. Tad mūsų politikų ir valdininkų galvose turi rastis vietos daug platesnei rajono vizijai.Na o man, eiliniam anykštėnui, iškėlusiam Anykštėnų kortelės idėją bei pakariavusiam dėl jos įgyvendinimo ( pastebiu, jog konkurentų dėl autorystės atsiranda nemažai), nereikia nei garbės titulo, nei premijos – visgi būtų teisinga, jei meras surastų drąsos pasakyti „ačiū“ ir paplotų per petį.

Juozas Ratautas

19 komentarų

 1. Tamsta Juozai, ar ne perdaug norite iš politinio vadovo, kai pats politinėje rinkiminėje kovoje veikiate su mero konkurentų štabu, kurio dalyviai po rinkimų įvairias išskirtines sąlygas koalicijos sutartyje diktavo ir valdžios pyragą dalinosi :).
  Junkitės prie dešinųjų ir centro liberalų, tai gal ir įdės į virtualios programėlės su „Anykštėno“ kortele pristymo bukletą ir Tamstos atvaizdą su eksvalstiečių jau aptapšnotu pečiu…

 2. Nelinksmas romansas

  Kortelė vėl ant stalo,
  Graudūs dėl jos verksmai.
  Viens inkščia kaip šunelis:
  -Kiau kiau, a ja, ja jai…

 3. Pagrindinis straipsnio teiginys: „Na o man, eiliniam anykštėnui…“ Ir viskas tuo pasakyta! 🙂

 4. Pastebėjimas

  jeigu du po-litiniai skirtingų lyties polių organai susijungia ir tas susijungimas nėra tik dviejų pusių pasitenkinimo reikalas, o iš to rezultato laukiamas vaisius yra visuomenės žinių patenkinimui, tai už tai galima ne tik Juozui patapšnoti…
  bet žvelk giliau-“nykšiai“ skelbia savivaldybės inormaciją, o ne to upelio, kurio užtvanka griaunama už ES lėšas 🙂
  Tai kur čia šuo pakastas?

 5. Jei koks nors senukas 100 kartų parašys, kad reikia Anykščiuose Lidlo ar pabaigti kelio į Biržinką remontą, tai reiks jam dėkoti?

 6. Kai pataria protingas žmogus, tai reaguoja ir valdžia, o kai inkščia koks niekšelis,, tai negu į tai kreips dėmesio..

 7. Juozuk, padėkoti neras progos nei meras, nei jo patarėjai, būk ramus. Dėkojama ir skiriami pinigai į kairę ir į dešinę

 8. Vienintelis klausimas

  tokias korteles kai kurie kurortai ir kiti miestai jau seniai naudoja, taip kad nereikia čia niekam savintis tos idėjos, nei politikams, nei „paprastiems“ ar „pasaulio“ anykštėnams.

 9. Netikiu ta kortele, bet gėda, kad Juozo nepriėmė prie jos kūrimo.

  • Ar tu nežinai?

   taigi šitas veikėjas nelaiko vieno savo organo už dantų ir dar pirštus vis prikiša prie kompiuterio klavitūros bei savo išvedžiojimais drumščia vandenis ne tik internetiniuose Anykšių krašto kanaluose, bet ir tarp politikos rėmėjų.

   • O tu žmogau dar ir kultūros neturi savo prašymu. Nemalonu. Jei senas, nepasikeis, o jei jaunas, tai jau beviltiškas.

 10. ir vel tas senas komunistas

 11. Teisingos gerb. J. Ratauto mintys! Reikia keisti viziją, kurioje raktinis žodis būtų – anykštėnų gerovė.

  • politologija

   populistinis įvardijimas “gerovė“. Gerovę susikuria kiekvienas pats taip kaip sau supranta tą gerovę, o valdžia turi kurti socialinę ir verslo aplinką, tinkamą kiekvieno galimybėms atsiverti pritaikyti savus gebėjimus gerovės susikūrimui.
   Paimkime ir šią “ratautišką“ idėją su „anykštėno“ kortelės kūrimu ir įgyvendinimu, kuriai bus išleista dešimtys tūkstančių savivaldybės biudžeto pinigų, bei žmonė turės mokėti tą “partinio nario“ bilieto kainą 3+ n eurų, vaikščioti kaip pas šeimos daktarą į savivaldybės įstaigą, kad užregistruotų į “gerovės“ partiją, ateiti pasiimti to “anykštėnų gerovs“ partijos bilieto. Kada šis žaidimas atsipirks? Atsakymo nei meras nei kortų kaladės dalybų politikas savo pristatymuose neatskleidžia.
   Per tą laiką, kuris aprašomas administravimo procedūroje, žmogus gali uždirbti pridėtinę vertę ir nesižemindamas prieš valdiškos įstaigos tarnautojus ir be tos kortelės oriai įsigyti paslaugas už rinkos kainas.
   Na bet tiems, kas į kutūros renginius eina sriubos pavalgyti ir košės už dyka gauti-gal ta kortėlė, anot liberalų, suteiks “prestižo“ Anykščių miestelio politinių žaidimų smėlio dėžėje, kaip naujo žaslo parodymas prieš kitus ten statančus smėlio polis ir švytinčias Šventosios krantinių gatves…

   • O tai Prezidento tikslas sukurti Gerovės valstybę irgi populistinis? Antra, Anykštėnų kortelės turinys ir jos taikymo būdai gali būti patys įvairiausi – tai įrankis kažkuo padėti anykštėnams, kurie nukenčia ar turi nepatogumų dėl turistų vizitų. Kortelės viziją aš turiu, tikslus ir pritaikymo būdus stebėjau Vokietijoje bei Birštone. Deja, mano nuomonės net nepaklausė. Ką aš padarysiu, jei ši valdžia atsiribojusi nuo visuomeninių iniciatyvų – kaprizinga, ambicinga, nenorinti priimti kitos nuomonės bei patirties.

    • Taigi ir šitoje valdžioje, valdančiųjų koalicijoje yra Tamastos politinių favoritų. Vienas net mero patarėjėjas, o dabar rajono gydymo įstaigų prezidentas :).
     Kur Tamstos susikalbėjimas su jais ir kokios nesusikalbėjimo priežastys?
     Pripažinkite, kad visa tai tik politikavimas, o “šviesaus komunizmo“ ar „gerovės anykštėno“ jokios kortelės neatneša, jeigu tos veiklos nesukuria pridėtinės vertės, t.y. bendrojo vidaus produkto (BVP)

     • Šviesios ateities ar gerėjančio gyvenimo anykštėnams neatneša stagnacinė rajono valdžia.

 12. Nesulauksi !

  Nei tau dekos ,nei tapšnos … Teks gyventi šešėly .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.