Juozas Ratautas: „Viešas klausimas“

Anykštėnas Juozas Ratautas apžvelgia rajono realijas. Publikuojame jo nuomonę.

Viešas klausimas merui, skaitysiančiam ketvirtadienį Rajono taryboje metinę veiklos ataskaitą.

Esu pastebėjęs, kad valdžia nuo eilinio kultūros vartotojo atitolusi per septynias biurokratines pakopas. Esu nustebęs, jog meras neproporcingai valdymo apimčiai, esant nekokiai viešųjų paslaugų kokybei, prastiems rajono socialiniams ekonominiams rodikliams, pasiėmė sau du pavaduotojus ir net tris patarėjus.

Esu nusivylęs, jog už vieną ar du Tarybos narių darbadienius mokama septynių šimtų eurų alga. Iš biudžeto tenka rasti ketvirtį milijono, per visą šalį – dvidešimt nepagrįstoms valdymo išlaidoms padengti. Tai tų neuždirbtų pinigų man gaila (Ne tas žodis!), juos mielai atiduočiau Krašto gynybos reikmėms.

Visus klausimus subendrinus į vieną, jis – apie racionalų žmogiškųjų ir finansinių resursų panaudojimą mūsų savivaldybėje. Ar padoru valdžiai imti maksimumą, jei gyventojams sugebate duoti tik minimumą?

Juozas Ratautas

Nuotrauka iš J.Ratauto albumo

14 komentarų

 1. Esant politinėje kėdėje ir dėvint politinį kostiumą nepadoru viešai pasirodyti su kitos partijos politinio atstovo kelnėmis, išėjus iš pirties….

 2. Kas dar komunistui Ratautui neaišku?

 3. Pagarba, Juozai, kiek daug yra tų, kurie nenori tiesos girdėti ir kurie jau pamiršo, ką prieš rinkimus žadėjo.

  • pažadėjo patiešyjo-netesėjo, negriešyjo. Politikoje kaip atsitiktiniame sekso pasitenkinime-be meilės ir be įsipareigojimų-tik dėl malonumo.

 4. Logiškas pasiūlymas

  Svarstant ataskaitas reikia sudaryti galimybę gyventojams pateikti rūpimus klausimus.

 5. Tiesiogiai išrinktas meras turi atsiskaityti žmonėms. Ne kur kitur

  • žmogai galės stebėti tiesioginę transliaciją per ekraną arba fb. Ar jums dar ir dešrelių su bulvių koše turi paduoti po nosim kad teisingai išgirstumėt pono mero ataskaitą. Valdovas visada liks valdovas ir nesvarbu ką kažkokia Janina ar Jonas šneka.

   • Žiūrėk, kad ir tave per valandą neatleistų. Vadovas ne monarchas. Ataskaitą ne tik reikia girdėti, bet apie ją diskutuoti.

 6. Juozui atsakymas "Į viešas paklausimas"

  Labai įdomu koks Tavo Juozai tikslas apie tą patį. Reiktų pačiam pirma padėkoti Andriui Tapinui, kad dabar suvienodino visoms savivaldybėms atlygius. Anykštėnai nepakliuvo į jokius skandalus. Patarimas kreiptis į Seimą, o ne pastoviai kiršinti Anykščių žmones. Rašykit respublikinei spaudai, gal seimo nariai atkreips dėmesį į tą problemą. Seimas nustatė savivaldybių tarybų nariams atlyginimą, jį atitinkamu procentiniu dydžiu susiejant su tos savivaldybės, kurios tarybos nariai yra, merui mokamu atlyginimu. Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės tarybos nariams nustatomas atlyginimas, kuris yra lygus 20 procentų savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio. Be to kokiu metodu nustatėte, kad tarybos narys dirba tik tik vieną arba du darbadienius. Susidariau tokią nuomonę, kad dirbdamas atsakingas pareigas taip pat nesiruošėte posėdžiams. Negalima nenustačius visų darbo dienų ruošiantis posėdžiams paveikslo, taip rašyti apie visus tarybos narius. Tikiuosi ne emocijomis turime spręsti šią problemą.

  • Tokia aritmetika

   Dėl to Šimonytė pravirto rinkimuose, kad prakišo tokį diskriminuojantį kitus dirbančiuosius sprendimą. Kiek dirba Tarybos narys? Pasėdi posėdyje 3 val., na, sakykim, 3 val. ruošiasi posėdžiui. Gal dar 2 val. komisijos posėdyje sudalyvauja. Ir tai ne visi – kiti dar mažiau. Kiek valandų susidaro? Aštuonios! O gauna 700 eurų.

 7. Dar vienas islindo is kanapiu Karo Sauklys….
  Savo pencija ir aukok,neskaiciaves kiek kas ko uzdirba ir skiria…kranklys,spyga taukuota…

 8. Kam gi idomu ką mano šis Narkomanas, nyksciai .lt jau senai prarade savo skaitytoją per tokius tautos padugnes

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.