Juozas Ratautas: „Panašu, kad keturios partijos išsigando tiesos“

Anykščiuose pasklido kalbos, kad konservatoriai, socdemai, liberalai ir „Vardan Lietuvos“ pasirašė kažkokį susitarimą, panašų į Molotovo – Ribentropo paktą, ir įkūrė kažką panašaus į vieną partiją, kurios kiekvienas narys atskaitingas vadui, ar įsteigė kažkokią GKČP. Kiek tos kalbos turi pagrindo, sunku pasakyti, kol oficialiai neinformuoja, bet anykštėnas Juozas Ratautas nelaukia ir iš anksto išdėsto, ką mano apie tokius darinius. Publikuojame jo nuomonę.

Bijau, kad naujai susiformavęs „spuogas“ rajono taryboje nepaskelbtų pasaulio pabaigos. Negana, kad Medvedevas iš Kremliaus gąsdina… Ot, reikia lazdos!Stebiuosi, kokias skausmingas konvulsijas pergyvena nueinančioji valdžia. Moraliniam tokios pabaigos pasiruošimui tiek kadenciją baigiančiam merui, tiek vicemerui pakako. To reikėjo tikėtis. Vis tik įsijungti į neaiškios kilmės ir tikslų konglomeratą tikrai nereikėjo. Bent jau merui Sigučiui, per ilgametę veiklą savivaldoje nusipelniusiam pagarbos ir, mano manymu, rajono garbės piliečio vardo, netiko.

Akivaizdu, kad partijų jungimasis prieš naujai išrinktą ir kelias teisines institucijas praėjusį merą, yra kerštas ir noras pateisinti savo klaidas. Liaudies išmintis sako, jog kerštaudamas pats sau duobę kasi… K. Tubis legitimus, tiesiogiai anykštėnų rinktas meras – leiskite jam dirbti. Jis žada daug padaryti žmonių labui, tad nekelkite bangų. Eisime su plakatais, jei p. Žiogelio vadovaujama kažkokia „GKČP“ rajono taryboje stabdys pokyčius, naujas idėjas, pažangą, gyventojų lūkesčių įgyvendinimą.

Panašu, kad keturios partijos išsigando tiesos. Jų benifisas, kurio tikslas stabdyti merui pasirinkti komandą, vėliau priiminėti sprendimus, mano galva, yra ne kas kita, kaip pavojingas reiškinys demokratijai, noras įvesti partinę diktatūrą, o gal ir siekis užgrobti demokratiškai išrinktą valdžią.

Juozas Ratautas

21 komentaras

 1. Vaiduoklių nukabinimas Anykščiuose :)

  Nukabinot nuo valdžiukės
  Konservuotą merą –
  Dabar Anykščių rajone
  Bus kvėpuoti gera.

  Dar pasakėt jūs socdemui:
  Tavęs mums nereikia!
  Turim mes geresnį merą,
  Ne „švogerių šaiką“.

  Laikas nukabint atėjo
  Ir kitus vaiduoklius,
  Kurie postuose sėdėjo
  Ant Anykščių dėjo.

  Bandė jie žmonių kantrybę
  Pasakom kurorto –
  Dabar patys atsidūrė
  Tikram „karvės torte“.

 2. oje koks baisus pralaimėjimas, ką jie ten organizuojasi postų netekę, vis tiek pasiskyrė sau pareigas, nieko iš tos arogancijos nesigaus. Nusileiskit iš savo didybės, neapgaudinėkit rinkėjų, eidami į rinkimus žadėjote dirbti dėl rajono, o ne griauti.

 3. Leonas Alesionka

  Šita keturių blankiai rinkimuose pasirodžiusiųjų partijų „antitubinė“ koalicija gal ir visai nieko žiūrėjosi tol, kol K.Tubio legitimumo klausimai nebuvo išspręsti. Gi dabar, kai VA teismas ir VR komisija priėmė galutinį sprendimą ir patvirtino rinkimų rezultatus pripažindami K.Tubį teisėtai išrinktu, legitymiu Anykščių rajono savivaldybės meru, anksčiau buvusios problemos nebeliko. Tiek D.Žiogelio neatsakingas buvimas tuo „anykštietiškųjų GKČP“ vadu, tiek ir pačios „antitubiškosios koalicijos“ egzistavimas tampa atgyvena, kuri mirė vos gimusi. Tai atpalaiduoja minėtas keturias partijas nuo užimtos pozicijos šiauštis prieš rinkėjų valią ir atrodyti silpnais kaprizingais skurdukais. Lygiai kaip ir stato jų „lyderį“ D.Žiogelį į menko ir silpno veikėjo pozą. Manau, kad tie šių „ketvertuko“ partijų skyriai, bent jau socdemų ir konservatorių, kurie nėra nei K.Tubio , nei jo valstiečių išdavę , nei kitaip žodžiais ar darbais kenkę (ko nepasakysi apie „skvernelinius“ ir „pakeltinius“ ) gali jungtis į koaliciją ir įrodyti rinkėjams, kad jie, supratę savo klaidas, yra pajėgūs ir sugeba dirbti jų labui. Svarbu jiems neužstrigti kaprizuose ir ambicijose. Svarbu suprasti, kad neapgalvotu veikimu menkindamas rinkėjų valią niekada rinkimų nelaimėsi.

 4. Oje, niekas nenori žaisti su Tubiuku smėlio dėžėje, karma karma už korupciją. 🙂

  • problemos matymas. Rajono, žmonių gyvenimas (yra gana sunkiai gyvenančių) – visiškas niekis, kad tik Tubiui įkasti. Tokia elgsena jau atvedė į pralaimėjimą – darykit išvadas, mąstykit, nes už 4 metų pralaimėsit kitam „Tubiui“.

   • Baisiau negu baisu, kur mes gyvenam ir kaip nirim gyventi. Visiems patiko „palaida pala“ ir patogus neveikimas, o dabar reiks dirbti žmonių labui prie naujo mero, jau yra senų oatirčių ir baimės akys kaip šik…čio vilko. Gėda nemokantiems pralaimėti ir pradėti ne nuo savo ego, bet dirti kartu dėl rajono ir miesto žmonių.
    Ir pastaba, jei žmogus atsisak savo protėvių pavardės kirčio ant žiogelio, reikalaudamas žiOgelio, tai gali keistis į pvz. svirplys…

   • Va būtent

    Tikrai taip

  • Karma tau ateis greit lanzberginis kakabesnike

 5. Buvusiam KGB agentui

  Labai jau panašu, kad Juozui už žalingą reklamą korumpuotasis ir LŽVS nupirko ir padovanojo naują dviratį ?

 6. Visi tik parodo, kad ėjo į valdžią ne dėl žmonių, o tik dėl savęs.

 7. ten tose keturiose partijose susluotos visos siuksles, buvusios 32 metus ,naikine rajona,juk visi matom iki kokio lygio tie partiniai davede rajona

 8. Tenka pritarti Juozo Ratauto mintims ir tikėtis, kad tas nelogiškas GKČP bus išformuotas

 9. Rita Belazarienė

  Atėjo laikas įvesti „baltas pirštines“ atidžiam ir akylam naujosios savivaldybės tarybos narių balsavimui ir motyvacijai (ypač politinio revanšo atstovams), nes kitu atveju nukentės rajono žmonių (iš)gyvenimas ir gėrovė.
  Žmonės, būkite budrūs.
  Korupcijos ir „brendžio dėžučių“ atstovų gausa būdinga visoms lietuviškoms partijoms, todėl „karti šunis“ ir prasivardžiuoti yra ne tik negarbinga, greičiau – žema.
  Žmonės pasirinko.

  • Kvazimodas

   Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   As asmeniskai visiskai nieko nesupratau minties ir ka noreta pasakyti. Bet sprendziant is prozaisko abstraktaus stiliaus ir ko gero rasant labai intelektualiai patemptos lupytes, mintis ko gero labai gili. Kaip as vadinu man nesuprantamos aukstosios kulturines rases lygi………

 10. O gal galima balsuoti, kad išmest žiogeli iš tarybos? Nebus žiogo nebus problemų.

  • Kuo greičiau

   Išmest žiogeli ,tegul eina į savo pievas !

  • Gali pats atsisakyti, būtu padorus žingsnis iš jo pusės. Galėtu ir obelevičiai atsisakyti tarybos nario mandato. Gaus tarybos nariai atlyginimus daugiau kaip 1000 eurų į rankas, kur gali nedirbdamas, arba kelias valandas per mėnesį gauti tokias pajamas.

 11. Nesuprantu

  Visi kandidatai rėkė kad jiems svarbu gyventojų gerove ir t.t bet dirbt su išrinktu meru badosi ? Jei nori dirbt dėl gyventojų ( o ne dėl savęs ) tai dirbt privalai su kiekvienu ir ar gražus ,ar nenuteistas ,ar aukštas . Bet čia tautos pavydo genas ypač kaimiečio .

 12. teisingai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.