Juozas Ratautas: „Meras nuo šiol turės su ponu Žiogeliu kartu ir atostogauti“

Anykščių rajono taryba balsavo, kas pavaduotų merą kokiu nors atveju. Tarybos nariai nubalsavo, kad pirmiausia jį, esant būtinybei,  pakeistų socialdemokratas Dainius Žiogelis, o jei jis negalėtų, tada konservatorė Gabrielė Griauzdaitė –Patumsienė (buvo siūlytas Sigutis Obelevičius, bet jis atsisakė), o jei ir ji negalėtų –Dominykas Tutkus („Vardan Lietuvos“). Apie tai nuomonę išdėstė Juozas Ratautas.

Kad pavaduotų ne pirmas, o antras asmuo ir būtų išvengta priešiškų akcijų rajono valdyme, meras nuo šiol turės su ponu Žiogeliu kartu ir atostogauti, ir išvykose dalyvauti, ir… sirgti. Palikti reikalų tvarkymą žmogui, kuris pirmą po rinkimų dieną atsuko nugarą ir pademonstravo priešiškumą, būtų nelogiška ir rizikinga.

Antra, kodėl rajono Taryba neleido merui pasirinkti? Jeigu netiko pirmą kartą pasiūlytoji pavaduojančių asmenų eilė, meras turėjo siūlyti antrą, trečią kartą. Net ir atostogaujant, komandiruotėse būnant ar pasitarimuose dalyvaujant bet kokio lygio vadovas atsako už savo srities veiklą.

O Tarybos nariams šioje istorijoje tenka priminti konstitucinę nuostatą apie atsakingą valdymą.

Antra, mūsų teisinė sistema grįsta protingumo kriterijų taikymu. Mano galva, šiame sprendime proto ir logikos mažoka.

Juozas Ratautas

6 komentarai

  1. J.R. į 10-tuką!

  2. Tamsta, Juozai, ar tikrai taip perkaitai ir sapudimas pakilęs nebeduoda deguonies į smegenis, ar už naują dviratį varai propagandą?

  3. Kompetencija spindi ryškiai ryškiai, kaip tarybinė žvaigždė. Tai, kas taryba priėmė sprendimą ne dėl pavaduojančio, o laikinai pareigas eisiančio (t. y. pvz., kai meras yra atstatydinamas). Vis tiek apie atostogų derinimą viešai sapalioti galima, nes tokios pačios kompetencijos atseit žiniasklaidos priemonė viešina, kaip labai vertingą įžvalgą. Bravo! (tekstas sarkatiškas)

  4. čia taryba parinko tarybos narį, kuris atstovaus rajoną iki kitų rinkimų ir kito, vėl išrinkto tiesiogiai, mero priesaikos, kai tavąjam atims teismas ir VRK mandatą, Tikrai niekam su nuteistu atostogauti kartu nereikės, na, nebent, kas turi praktikos iš bendrų kelionių po Gruziją, Kiniją ar Vokietiją 2015-2018 metais.

  5. Galiu klysti, nesu valdžioje. Tik nepalyginamai brangiau kainuoja valdžios klaidos. O bendrai paėmus, visokie žaidimai rajono taryboje turėtų baigtis. Žmonėms greit pabos. Duokit merui dirbti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.