Juozas Ratautas išaiškino, kas yra kleptomanija

Anykštėnas Juozas Ratautas savo socialinio tinklo paskyroje pasvarstė, kaip atrodo nepatentuotų idėjų pasisavinimas.

„Kleptomanija yra psichologinis sutrikimas, kuriam būdingas stiprus impulsas pavogti ir tam subjektas nesugeba atsispirti. Šio sutrikimo žmogus gali jaustis kaltas dėl savo poelgio, tačiau gėrio paėmimui jis atsispirti nesugeba. Kokių impulsų pasėkoje ir ar galėjo savo veiksmus kontroliuoti teismų slenksčius minantis buvęs liberalų vadas Masiulis, kuris kaltinamas pasisavinęs dėžutę nuo brendžio su pinigais, sužinosim po teisminio bylos išnagrinėjimo. Gal nėra visiškai identiška situacija Anykščiuose. Šįkart – idėjos pasisavinimas.

Tiesa ta, kad ji nėra patentuota, betgi ar maža atvejų, kai ilgapirščiai nusižiūri nepatentuotus daiktus ar intelektinę nuosavybę? Teigdamas, jog Anykštėno kortelės idėja nėra Ratauto, vienas liberalas bandė ieškoti ženklų debesyse, kitas – pateisinti pasisavinimo faktą. Tenka pasveikinti merą, kuris žinodamas mano iniciatyvas, pirma ignoravo šios anykštėnams labai svarbios priemonės idėją, paskui iliuminavo mane nuo jos įgyvendinimo, dabar, matyt, pritars jos marinimui“, – rašė J. Ratautas.

Priminsime, kad mero potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri žada iki rudens parengti Anykštėno kortelės įvedimą. Grupei vadovauja Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Mindaugas Sargūnas, o grupėje yra įvairių su turizmu susijusių įstaigų atstovai.

Pagal sumanymą Anykštėno kortelė leistų anykštėnams gauti dalį paslaugų gauti pigiau.

NYKŠČIAI

50 komentarų

 1. Ką su žmonėmis daro senatvė. Tai jau rimta.

  • Įdomu, kokia bus tamstos senatvė.

   • Kleptomanijos atradėjui

    Na ir nusikudakuok tu man taip, kad, būdamas buvusiu valdininku komunistu, įžūliai lysčiau visiems į akis, pamokslaučiau kaip kam mąstyti ar elgtis, reikalaučiau sau dėmesio. Gal net kokio garbės vardo, medalio, ar kitokio blizgučio. Nesupranta žmogelis, kad jo laikas jau praėjo.
    Kažin, ar čia diedukui Alzheimeris ar jau senatvinė dimensija vystosi…?

  • Ar jums kas blogai, namų nerandate, vaikų vardus pamirštate, savo irgi. Kelnių nenusimovęs sisį darote? Tai rimta, bet tai ne senatvė, toliau bus blogiau.

 2. Anykštėnas

  Visiška senatvė. Žurnalistai galėjote pridėti Mindaugo Sargūno komentarą, iš socialinio tinklapio . Pridedu aš. Mindaugas Sargūnas
  Juozai, niekas idėjos nesisavino ir nesisavina. Ko Jūs norite, kad Jūsų vardu pavadintumėme kortelę? Nei viena politinė jėga, ar kažkoks asmuo šios idėjos negirdėjau, kad savintųsi. Darbo grupė suburta iš įvairių politikų, specialistų, kurie šioje srityje nusimano. Girdžiu tik Jūsų skundus, kad kažkas kažką iš Jūsų vagia… Kas Jums draudė inicijuoti šios kortelės atsiradimą? Ką Jūs padarėte, kad Anykštėno kortelė būtų pradėta įgyvendinti? Kaip Jus galima kviesti dirbti į darbo grupes, jeigu Jūs šitaip elgiatės? Čia tas pats, kaip Anykščiuose turėtume vadinti kažkurio žmogaus vardu Lajų taką, nes kažkuris Anykštėnas, keliavęs kažkur panašų objektą buvo matęs…

  • Jadzė iš Svedasų

   Ką reiškia Sargūno žodžiai: „…jeigu Jūs šitaip elgiatės?“ Visi turi elgtis, kaip pasakyta, ar kaip?

   • Kaimynė iš Kęstučio gatvės

    Moteris, kuri giriasi savo padarytais abortais nebūtinai turi gerai suprasti tekstą.

    • ėgi katra nutyli ir slaptai tų daro tai jau “skaistybė“ ir “dorybė“?

     • Kaimynė iš Kęstučio gatvės

      Normali moteris pergyvena dėl kiekvieno persileidimo. Vadinama Jadzė, kuri visiškai nėra iš Svėdasų, didžiuojasi ir aiškina, kad reikia mokėti gyventi linksmai. Pasismaginai, pasidarei abortą ir vėl į trasą. Šlykščiausia, kad ji taip nuolatos kartoja ir taip kalba prie jaunų mergaičių.

    • kuo tamsta skiriatės, ape tai paleisdama gandus visame viešame internete? Ar pagalvojote?

 3. Neginkite. Ratauto ideja yra.

 4. pasigooglinau

  Šizofrenija (iš gr. σχίζω ‘skylu’ + φρήν ‘dvasia, protas’) – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas.

  Šizofrenijos terminą pasiūlė E. Bleuleris 1911 m. Šiuo terminu norėta pabrėžti, kad sergant šizofrenija pastebimas atskirų psichikos procesų vienovės nebuvimas (disociacija), savotiškas jų skilimas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 % žmonių. Labiau išsivysčiusiose industrinėse šalyse vyrauja paranoidinė šizofrenijos forma, besivystančiose dažniau pasitaiko katatoninė ir hebefreninė. Socialinės adaptacijos požiūriu geresnės ligos aplinkybės daž­niau susiklosto besivystančiose šalyse, nes ten šie ligoniai nėra išstumiami iš visuomenės, juos globoja artimieji. Sergantys šizofrenija net trigubai dažniau nei kiti serga įvairiomis somatinėmis ligomis, jų gyvenimo trukmė yra viduti­niškai apie 12-13 metų trumpesnė, daugiausia dėl didesnės savižudybės rizikos (ji net 13 kartų didesnė nei bendroje gyventojų populiacijoje). Susirgus šia liga, nyksta susidomėjimas anksčiau mėgta veikla, kyla nerimas, depresija, žmogus negali sutelkti dėmesio ir tinkamai funkcionuoti socialinėje aplinkoje, mokytis ir dirbti. Kiekvienam ligoniui būdingas individualus simptomų ir išgyvenimų derinys. Psichiatrijos specialistų požiūriu tai – vienas sudėtingiausių psichikos sutrikimų.

 5. Visi prieš vieną Juozą

  Belieka apkaltinti ir Kazlų Rūdos tarybą, nes bus pavogę idėją iš gerbiamo pensininko Juozo Ratauto
  „1.8. Kazlųrūdiečio kortelės mokestis – 1,00 euras (neterminuotas galiojimas);
  1.9. Kazlų Rūdos Svečio kortelės mokestis – 3,00 eurai (vienerių metų laikotarpiui).“

 6. Ar šitam vyrui pripažinimo maža pasidarė ant senatvės, ar kas čia blogai? Ant visko pikta, nes ohooo kokia super idėja čia ta kortelė.. garantuotai pusė anykštėnų net neturės jos, bet Ratautui kažkur pamačius ją, tai atrodo gyvenimo žygdarbis vardan anykštėnų.

 7. Jaunimelis nervuojasi.

 8. Stebimas šios valdžios ribotumas ir nenoras pripažinti klaidas, trūkumus

 9. Koks puolimas, a ja jai

 10. bus nuolaidos su ta kortele ar ne?

 11. Koalicijos klanui kitų nuomonių nereikia. Keistas sujudimas prieš Ratautą, kuris pasakė nuomonę, pasiūlė gerą idėją

  • Valdininkai susiranda sau privilegijų ir nuolaidų, apie gyventojų gerovę jie nemąsto. Kas galit pasakyti, kokie darbai per 2 metus padaryti žmonėms?

   • Kas galite pasakyti kokias privilegijas ir nuolaidas per 2 metus pasidarė valdžia? Tubis kartais Erdvėje nemokėdavo už pietus, Meškėnas plaudavo asmeninę mašiną Subaru ir pn. Net šaldytuvą savivaldybės garaže buvo išreikalavęs, kad Elvyros suruoštas maistas nesugestų. Bet tai praeitis. Kartoju klausimą – kokios privilegijos per šiuos du metus? Net premijas už pandemiją sumokėjo ne sau, o vairuotojams kurie rizikavo iš uostų veždami emigrantus.

 12. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ponas Juozai, tiesiog nenoriu, kad atrodytumet juokingai…

  Jusu patentuota ideja neturi nieko bendro su Anyksteno korteles algoritmu…….. VISISISKAI NIEKO BENDRO!!! Ji skirta ne Anykstenams o turistams, ir sis mechanizmas veikia kone kiekviename sporto klube daug metu… Jus galetumet pretenduoti nebent i pati pavadinimo autoryste.
  ___________________________________________________________________________________________
  Dar karta aiskinu tokiu korteliu algoritma. Isivaizduokit jus perkate rukyta desra, 4eur1 kg, visada toje pacioje parduotuveje… O didmenine kaina pirkti jums dideli kieki neaktualu, nes produktas pasens. Jums parduotuves savininkas isduoda kortele, kurioje jus is karto nusiperkate 50kg desros po 3 eur kg… O desra galite atsiimti dalimis po 1kg jums patogiu laiku ir periodais… Taip panasiai veikia sporto klubu korteles, kame vietoj desros, isperkamos valandos, arba metinis-menesinis abonimentas…

  Mazai kuom skiriasi prekybos centru korteles, kuriose vietoj desru kaupiate taskus, akcijas ir panasiai… Jus pats ko gero atsidarote pinigine ir joje pilna ivairaus tipo korteliu… Manau nemanote kad ir tai pazeidzia jusu autorines teises?
  _______________________________________________________________________________________________

  Is kitos puses, visgi ir rajono valdzia gali pamaloninti zmogu demesiu, jiems tai nieko nekainuos, o turetu lojalu gerbeja. Jei zmogui taip svarbu, galima buvo itraukti i ta komisija…

 13. kokie nervai sukelti kleptomanams… Chi chi chi. O kaip baigėsi su Masiuliu?

 14. Iliuminuoti – (lot. illuminare – apšviesti) – apšviesti pastatus, aikštes, bažnyčias, gatves (dažnai spalvotomis lempomis).
  TAI GERAI AR BLOGAI?
  … paskui iliuminavo mane nuo jos įgyvendinimo, dabar, matyt, pritars jos marinimui“, – rašė J. Ratautas.

 15. Pastabėlė rinkėjams

  viskas čia gerai su savivaldybės sudaryta darbo grupe ir iškeltos idėjos įgyvendinimu. Svarbu, kad veržlūs pokyčiai sugrįžo ir dirba vieningai koalicijoje. Nesvarbu, kad vidinės įtampos tarp partijų auga artėjant naujiems rinkimams bei partijų pirmininkų iškeltų tikslų ir uždavinių įgyvendinimui vis siaurėja galimybių ratas.

 16. Ačiū už pastabas, laukiu jų daugiau. Taipogi dėkoju už kritiką, kuri daugumoje komentarų forma atėjo iš savivaldybės kontoros. Paskatintas tokios sėkmės, rašysiu dažniau. O panervuoti valdininkus reikia- jų algos didelės, o nuveikti darbai maži. Dar- neturi būti taip, kad plona ir jautri skūra saviesiems, o stora skūra – anykštėnams. Taigi, rašykit, kritikuokit, siūlykit, neleiskit įsikeroti sąstingiui ir tinguliui. Visų reikalavimų neignoruos, visų idėjų nepavogs.

  • Bandymas pasigirti, kad žinote IP adresus byloja tik vieną – arba esate melagis, arba Nykščiai jums atskleidžia per daug duomenų.

  • Siulyciau pasdaryt maike su uzrasu „Tik as esu anyksteno korteles idejos autorius“ ir nesiot, dar geriau centre sedet su ja, kad visi daugiau pamatytu, kokia super nerealia ideja „sugalvojot“ tik jus! nes niekur LT jos nera, nebus ir niekas net minciu tokiu negalejo turet apie toki stebukla zmoniu naudai

 17. Ar ne jūsų buvo išsakyta frazė, kad „tikrai nekariausiu. Tai ne mano būdui“ :))) O skalambinimas per visus galus nuskriausto berniuko pozicijoj čia ne karas? Nu gal ir ne 😀

  • Vardan bendraminčių ir politikos favoritų tikslo visos priemonės pateisinamos. Negalima negirdėti jauno partijos vadovo pavaduotojo, už kurį segi ir kuris eina kažkada nutiestu mūsų keliu. Šešėlinė vyriausybė – mūsų jėga!

 18. Kur tik žiūri – ten kokia nors korta arba kortelė. Nuo „Lenko kortos“ iki šitos, dėl kurios Juozapas kelia audrą stiklinėje vandens. Nenusisekė žmogui su „Auksinėmis bažnyčios durimis“ – neįsiamžino. Tai pabandė įsiamžinti kitaip. Su Anykštėno kortele. Ne Druskininkų, ne Palangos, ne Neringos su Klaipėda, o būtent Anykščių. Tik kažkodėl nesigirdi norinčių tą kortelę pavadinti lično Juozo Ratauto vardu. Gal čia kokia Covido atmaina taip suveikė, gal orai dar neatšilo. Ir net du exkomunistai, vienas konservatorius o kitas kitoks, nekomunikuoja ir nekolaboruoja nei šituo, nei kitais klausimais. Na medalį kokį įteiktų, jei garbės vardo duoti nenori… Galima ir paminklą kokį nukalti bronzavą . O ką? Ogi nieko! Ne pirmas ir ne paskutinis čia kartas. Ne visus gi gali už nuopelnus laidoti Kremliaus sienoje. Nebent Gasiūnienė tokią suprojektuotų, o Indriūnas pastatytų… A ne…

 19. Karamba Bliamba !

  Jau greičiau bus pastatytos Auksinės bažnyčios durys, negu Juozo Ratauto vardas bus suteiktas „Anykštėno kortelei“ !!!

 20. O pinigus atrado ne Juozas? Anksčiau buvo nepatogu keisti grūdus į kailius ar vašką. Po to atsirado pinigai ir tapo paprasčiau.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Tarp kitko dar neaisku ar naturiniu mainu iskeitimas i piniginius, buvo teisingas zmonijos zingsnis…

   Maciau viena mokslininku atlikta su bezdzioniu banda bandyma… Tai bandai buvo ivesti zmonijos i pinigus panasus ekvivalentai. Skirtingu spalvu zetonai. Bandymas paprastas ir genialus. Buvo sukurtas aparatas kuri tampant virve atitinkamai kartu, iskrisdavo vienos ar kitokios spalvos zetonas priklausomai nuo kartu, uz kuriuos jau kitame automate bezdziones galedavo gauti vaisiu……… Atrodo turetu buti viskas ciki, kiekviena bezdzione prisitampo zetonu, ka uzsidirbo ta ir turi…. Pasirodo ne velnio.. Greitai atsirado bezdziones vergai kurios tampydavo virve, o kita dalis is ju tuos zetonus atimdavo. Net atsirado bezdziones politikai, kurioms grasinant ir garsiai ubaunant, matyt apie sviesia sios bandos ateiti, bezdziones kareiviai atiduodavo dali joms savo grobio… Net bezdzioniu pateles pradejo santykiauti su patinais uz zetonus…

   Kas dar idomiau net issivyste bezdzioniu religija…. Aukstai budavo pakabinamas bananas ir bandant nors vienai bezdzionei ji pasiekti kitos budavo apipilamos saltu vandeniu. Veliau bent vienai bezdzionei bandant pasiekti banana, kitos jai ne tik neleisdavo tai atlikti, prikuldavo… Veliau salto vandens nebenaudojo, bet bezdziones vis viena viena kitai neleido draudziamo vaisiaus. Po to i banda ileido nauja bezdzione. Kuri salto vandens nebuvo gavusi… Bet po keleta perauklejimo pamokeliu ji pradejo elgtis taip kaip ir visos, neleisti gentainiams draudziamo vaisiaus. Nes tai pasitvirtindavo ileidus vis nauja ir nauja bezdzione, o senbuves pasalinant. Taip liko bandoje vien bezdziones kurios viena kitai draude draudziama vaisiu, bet salto vandens nebuvo gavusi uz tai nei viena…

   Kintant bezdzioniu bandai, viskas keitesi. Ir kas zetonas uzdirbineja tampant virvele, kas prievaizdai juos atiminejant, kas ubaujantis bandos vedliai kuriems banda turejo pristatyneti zetonu duokles. Net pateles keite savo inorius ne vien pagal zetonu spalva, o kartais ir pagal patino kaili… Bet viena nesikeite.. Draudziamo vaisiaus tabu, kuriuo visa banda galejo pasisotinti be jokios herarchijos, virvuciu tampymo ir ivalias…
   ________________________________________________________
   Tai va as dabar ir galvoju kaip cia ta zmonija su savo zetonais, siai dienai kompiuterio ekrane skaciukus rasinejanti, kas kam ir kiek… Ar tai jos atradimas, ar praradimas…

   Bet svarbu kad si zmonija atrado dar viena zetona… Anyksteno kortele, kurio autorinemis teisemis niekaip nepasidalinama, kas ubaus ant jos sosto……

 21. kad bene vienintelė vieta kur anykštėno kortelė veiks ir bus prasminga – festivalis Devilstone.

 22. Gražu žiūrėt

  Sujudino Ratautas politikus ir miegančius biurokratus. Smagu matyt

 23. kad tik daugiau tokių anykštėnų ,kaip p.Ratautas. Jau nebeįdomu gyventi šiame miestelyje, kada visur nesąmonės daromos, viskas baigia (dar nepadaryti darbai) sugriūti takai prie ūpės, konteineriai smirda, VIRUSAS dideliu greičiu plinta Anykščiuose, skiepijimas vangus, Varlė dar miega. Nevyksta jokios šventės tai nematome nei seimūnų ,nei saviškių valdininkų. Kažkaip nuobodu.

  • socialistinei realybei

   Žiūrėk radio šou. Bus įdomu. Skiepijimas vienas iš geriausių Lietuvoje, į konteinerį reikia mesti, o ne traukti iš jo tada nesmirda.

 24. Didelis klausimas kas iš ko nudžiovė idėją, nes šitos kortelės seniai nieko naujo kitose miestuose

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.