Anykštėnas stebi gyvenimą ir jam kyla klausimų. Publikuojame jo nuomonę.
Politikai tarkavo Prezidentą už tai, kad jam ir Pirmai poniai ambasada išrūpino bilietus į operą. Ministras Narkevičius prarado postą, kai svetimoj šaly, suvalgęs kotletą, nesusimokėjo.
Pas mus biški kitaip. Savivaldybės valdininkai valgė „edukacinius“ koldūnus už biudžeto pinigus. Tūkstantis, kitas. Ūkininkas Bukauskas išruošė vakarėlį- jam sumokėta iš valdiškos sąskaitos. Vėl tūkstantis, kitas.
„Gimkės” proga tarybos nariai gauna gėlių puokštę ar krepšelį. Ne iš susirinktų pinigų, kaip įprasta kituose kolektyvuose.
Ar ne per žemai nuleista mūsų rajono valdžios moralės kartelė?
Juozas Ratautas
Dėl “biški” ir pakentėt galima, ir užsimerkt, ir pavydžiai nerašinėt.
biškį kaip pas kiškį, tik kai pagauna, tai ir mauna, o kiškienėms vius išgimdyt ir maitint reikia…,
dobilų tai nebesėja valstiečiai-žalieji.
Kuo toliau tuo labiau man patinka Juozas. Tokiu chameleonu gali būti tik Juozas. Kęstutis taip buvo patikęs ir įtikęs, kad atsivertus jo ankstesnius pamąstymus pradedi galvoti ar tas pats Anykščių Juozas. O dabar Juozas jau skaičiuoja Kęstučio kąsnius ir komentuoja apie moralę. Negi taip šlubuoja atmintis? Ką pasakei vakar reikia prisiminti ir rytoj. Ar čia jau kitaip?
O gal Kęstutis nuvylė Juozą?
Kokios kortelės? Valdžia ir moralė neįmanomas junginys.
Savivaldybė kalėdinį vakarėlį šiais metais galėtų surengti kokios mokyklos ar darželio valgykloj. Lengviau bus maistą nurašyti. Koks skirtumas, kokiu būdu vogti.
Nerikėtų Juozui lyginti savo dviračio kartelės ir vietinės valdžios ir vakdininkų moralinės laikysenos. Apie kokią moralės kartelę norima kalbėti, kai išrinktieji ir senieji politikos ir valdžios nariai rajono taryboje dėl koalicinių susitarimų tampa akli ir kurti.
Bendros išvykos, bendri renginiai po darbo ar vieni kitų sveikinimas sutelkia, suartina ir maloniai nuteikia kolektyvą. Man dirbant Sodroje tą visados darydavome. Tik niekados iš biudžeto lėšų. Tam tikslui susimesdavome patys. Ir taip yra daroma visuose kolektyvuose. Kokia logika galima pateisinti valdiškų pinigų naudojimą panašiems dalykams valdžios institucijoje? Kuo valdžios žmonės skiriasi nuo kitų? Tuo, kad jie prieina prie kasos? Negražu ir smerktina.
skūpus vadovas buvot, tamsta. Dabar nauji laikai ir viešajame sektoriuje dirbančiųjų paskatinimui naudojama ne darbo užmokesčio priedų, o institucijos gerovės krepšelio lėšos edukacijoms ir panašiai.
Kitas klausimas, kai politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai savo užimamose pareigose priima sprendimus tiesiogiai savo asmeninės naudos gavimui arba susijusių asmenų naudai gauti.
Visados reikia atsiminti, kad įstaigos valdomi finansai nėra nei vadovo, nei kolektyvo. Jie turi kitą paskirtį, ne asmeninę.