Jaunimo apdovanojimai: įvertinti geriausi

Simpatiškas, pilietiškas, darbštus, talentingas ir gabus Anykščių rajono jaunimas nusipelnė būti apdovanotas. Jaunimas – tai mūsų ateitis, todėl labai svarbu įvertinti visas jų pastangas ir kūrybiškumą. Penktadienį, vasario 18 d., Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje susirinko geriausi iš geriausių į pirmą kartą Anykščiuose organizuojamų „Jaunimo apdovanojimai 2021“ nugalėtojų apdovanojimo vakarą.

Šiemet kandidatų paraiškas buvo galimybė teikti aštuoniose nominacijose. Anykščių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai svarstė net 30 kandidatų anketas.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė įteikė dviejų nominacijų apdovanojimus.

Pirmoji nominacija ir apdovanojimas įteiktas „Metų jaunimo grupei“. Šį apdovanojimą iš rajono mero rankų atsiėmė Anykščių jaunimo klubo atstovai. Meras džiaugėsi sėkminga jų veikla, iniciatyvumu ir linkėjo sėkmingų ateities planų.

Nominacijos „Metų jaunimo iniciatyva“ apdovanojimas atiteko Moss Soma – Benui Pociūnui. Moss Soma – aktyvus jaunimo renginių DJ – Benas Pociūnas kartu su Arnu Giliu. Jaunuoliai skatina jaunimą leisti laiką Anykščiuose. Sukūrė grupę ir pasirodo įvairiuose vakarėliuose. Šią nominaciją paskelbė UAB „Anykštos redakcija“ direktorė ir vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė, tačiau Benas Pociūnas apdovanojimo scenoje negalėjo atsiimti ir dėkojo visiems virtualiai.

Dėl „Metų sportininko“ nominacijos varžėsi penki atstovai: Eglė Savickaitė, Gabija Šinkūnaitė, Linas Banys, Domas Jankauskas ir Andželika Zlatkutė. Šioje nominacijoje triumfavo Gabija Šinkūnaitė. Sportininkė apdovanota už pasiektą galimybę atstovauti Lietuvai Žiemos Olimpiadoje, Pekine, už 2021 m. pasiekimus  Kalnų slidinėjime. Gabija neseniai grįžusi iš Žiemos Olimpinių žaidynių Pekine, o praėjusiais metais dalyvavo Europos Jaunimo sporto Festivalyje Suomijoje. Apdovanojimą įteikė pedagogas, karate meistras ir daugkartinis čempionas – Eugenijus Šilaika.

Nominaciją „Metų kūrybiška siela“ įteikė Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, Anykščių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Šarūnas Grigonis. Apdovanojimas atiteko Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studijai „Mes“. Teatro studijos „Mes“ jaunimas eilę metų aktyviai dalyvauja kuriant Anykščių rajono jaunimo kultūrines, menines tradicijas, savanorystės pagrindu kuria ir veda įvairius rajono, regioninius ir šalies kultūrinius renginius. Skaitovų įvertinimai patys aukščiausi, o 2021 m. – pelnyti 2 laipsnio laureato diplomas ir medaliai, Teatro festivalyje „Šimtakojis“  laureato diplomas.

Nominacija „Metų savanoris“ skirta jaunam žmogui, kuris savo pavyzdžiu įkvepia kitus, telkia jaunimą, neatlygintai padeda tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Šią nominaciją Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė įteikė Kotrynai Vitkūnaitei. Dar prieš įteikiant apdovanojimą Ligita Kuliešaitė džiaugėsi jai suteikta galimybe įteikti būtent šį apdovanojimą. „Džiaugiuosi man suteikta galimybe įteikti šią nominaciją. Kaip žinome šie metai yra paskelbti jaunimo metais, bet noriu atkreipti dėmesį, kad šie metai paskelbti ir savanorystės metais“, – kalbėjo L. Kuliešaitė. Kotryna Anykščių Dariaus ir Girėno 901-osios kuopos vadė, pedagogė, biatlono trenerė. Visuomet jungia jaunimą į įvairius šaulių ir visuomeninius renginius. Su savo vadovaujama šaulių kuopa prisideda prie sportinių renginių organizavimo rajone. Liepos mėnesį Niūronyse vykusiame dviračių maratone, kuriame dalyvavo virš 800 dalyvių, surinko virš 30 savanorių, kurie padėjo įgyvendinti renginį ir užtikrinti dalyvių saugumą trasoje. Pandemijos metu, kai buvo ribojamas gyventojų judėjimas, patruliavo su šauliais savanoriais Anykščių mieste, su tikslu stebėti, kaip laikomasi karantino reikalavimų viešose erdvėse.

Rašytojas, kraštotyrininkas, visuomenininkas Rimantas Vanagas įteikė apdovanojimą nominacijos „Metų protas“ nugalėtojai. Šioje nominacijoje triumfavo daugiausiai palaikymo balsų sulaukusi Augustė Simanonytė. Augustė sėkmingai išlaikė brandos egzaminus, iniciatyvi, kūrybinga, išradinga, aktyviai dalyvavo įvairiose šalies, rajono, seniūnijos, mokyklos bei klasės veiklose. Aktyviai prisidėjo prie bibliotekos organizuojamų renginių. Nuo pirmųjų mokyklinių metų Augustė dalyvavo įvairiose olimpiadose ir laimėdavo prizines vietas. Paskutiniais mokykliniais metais tapo chemijos, biologijos bei ekonomikos ir verslo olimpiadų nugalėtoja, o lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, užėmusi pirmąją vietą, pateko į respublikinį turą.

Nominacijos „Metų jaunimo autoritetas“ apdovanojimas atiteko mokytojai Jūratei Musteikienei. Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokytojos Jūratės paskatinti mokiniai dalyvauja bibliotekos, tremtinių renginiuose, lanko neakivaizdines Jaunųjų politologų, istorikų mokyklas, organizuoja žygius partizanų takais, dalyvauja įvairiose socialinėse, labdaringose veiklose: lanko senelių namus, rengia koncertus Svėdasų senelių globos namuose, lanko slaugos ligoninės pacientus, vyksta į Utenos gyvūnų globos namus, veža jiems gimnazijos bendruomenės paaukotas lėšas, pasiūtus gultus gyvūnams, pati globoja ir mokinius skatina globoti benamius gyvūnus. Mokytoja stengiasi mokiniams diegti altruizmą, toleranciją, pilietiškumą, pozityvumą, kūrybinį ir kritinį mąstymą. Už visus šiuos nuopelnus mokytojai apdovanojimą įteikė anykštėnas, alpinistas, įkopęs į Everesto kalną, fotografas ir keliautojas Vladas Vitkauskas.

Paskutiniąją nominaciją „Metų jaunimo rėmėjas“ už paramą jaunimo organizuojamiems renginiams įteikė Anykščių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Šarūnas Grigonis. Šios nominacijos nugalėtojais tapo vandenlenčių parkas „Wake pond”.

Kiekvienas nominantas palydėtas širdingais plojimais. Pramogine renginio dalimi tapo atlikėjos Urtės Jovaišaitės kūriniai ir šokių grupei „Intrus” pasirodymas.

Renginio metu Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius padėkojo ir šių metų olimpiečiams, atstovavusiems Lietuvą pasaulio žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine. Biatlono rungtyse dalyvavo Vytautas Strolia ir Linas Banys, kalnų slidinėjimo slalomo rungtyje – Gabija Šinkūnaitė, slidinėjimo 10 kilometrų klasikiniu stiliumi, sprinto laisvuoju stiliumi ir komandinio sprinto klasikiniu stiliumi rungtyse dalyvavo Eglė Savickaitė. Eglės ant scenos pamatyti negalėjome, tačiau padėkos žodžius priėmė jos mama. Meras dėkojo sportininkams už jų pasirodymus bei linkėjo sėkmės ateityje ir įteikė simboliškas dovanas. Renginyje taip pat dalyvavo ir olimpiečių treneriai, kuriems taip pat išreikštos padėkos už indėlį, ugdant jaunus sportininkus ir jų ruošimą profesionalaus sporto startams.

Anykščių r. savivaldybės informacija

3 komentarai

  1. mano nuomone, net ir “GARBĖS ANYKŠTĖNO“ titulą turint reikia turėti pagarbos prieš jaunimą, merginas stovint senoje susitvarkyti savo aprangos dalis. Ne parke renginys vyksta.

  2. Kai kurias norminacijas pervadinčiau pagal tai kaip jos realiai išrodo: “ Vakarėlių liūtai“ arba “ Metų žandaras“, kaip sakant dykaduonių nominacijoms labiau tiktų, o šiaip, nebent sportininkai verti kažko už realius pasiekimus.

    • pensininkių klubas taip pat gali savo lyderius apdovanoti ir nepavydėti to, ko jau negali prisilyginti jaunimui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.