Jaunimas – į pajūrį, didmiesčių gyventojai – į Aukštaitiją

Nors pajūris išlieka mėgstamiausia poilsio vieta, tačiau beveik pusė šalies gyventojų atgaivos nuo kasdienių rūpesčių pirmiausia linkę ieškoti kituose regionuose, ypač Aukštaitijoje ir Dzūkijoje. Mažiausiai tinkamų ramaus poilsio vietų, gyventojų manymu, yra Suvalkijoje.

Atliktos apklausos duomenimis, 39 proc. gyventojų pajūrį laiko tinkamiausia šalyje vieta pailsėti nuo kasdienių rūpesčių ir streso. 17 proc. pirmenybę atiduoda Aukštaitijai, 15 proc. – Dzūkijai. Tuo tarpu Suvalkijoje ilsėtis nori vos 4 proc. gyventojų.

Ieško ir ramybės, ir pramogų

Apklausos duomenimis, pajūris labiausiai vilioja jaunimą bei regionų gyventojus, o didmiesčių gyventojai linkę atrasti ir kitus šalies regionus. Lietuvos pajūrio ruožas nėra ilgas, tačiau traukia kaip magnetas daugelį, o ypač – studentus, šeimų dar nesukūrusius gyventojus, mažesnių miestų ir kaimų gyventojus. Sprendžiant pagal didžiausius pajūrio gerbėjus, čia žmonės važiuoja ir pasideginti, ir pramogauti.

Tuo tarpu Aukštaitija išsiskiria tuo, kad čia linkę poilsiauti vyresnio amžiaus gyventojai, žmonės su šeimomis (19 proc.), taip pat aukščiausio lygio specialistai bei vadovai (26 proc.). Aukštaitija tradiciškai žinomas kaip ežerų, ramaus poilsio gamtoje kraštas. Čia važiuoja norintys privatumo, žmonių netrikdomo poilsio, galimybės pabūti prie vandens. Tiesa, daugėja ir aktyvių pramogų, o lankytojus itin masina nauji traukos taškai, leidžiantys į nuostabų kraštovaizdį pažvelgti tarsi iš paukščio skrydžio. Būtent Aukštaitijoje itin populiarūs, lankomi ir mėgstami apžvalgos bokštai, taip pat šalia Anykščių esantis Lajų takas.

Mažiausiai atrasta – Suvalkija

Tarp poilsiautojų mėgstamų vietų dar išsiskiria miškingoji Dzūkija (15 proc.), o mažiausiai patraukli atrodo Suvalkija (4 proc.). Internetinio balsavimo metu gyventojai įvardijo daugiau nei 30 vietų Suvalkijoje, kur galima atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso, tačiau kituose regionuose jų paminėta dar daugiau. Daugelis populiariausių Suvalkijos traukos objektų – kultūrinės kilmės. Tai ir dvarai, ir tautos patriarcho Jono Basanavičiaus tėviškė. Tuo tarpu kiti šalies regionai išsiskyrė gamtiniais objektais, o didžiausia jų koncentracija fiksuota pajūrio krašte.

Balsavimo internete metu kiekviename šalies regione išrinkta po 10 populiariausių vietų pailsėti nuo rūpesčių ir streso. Pirmoji vieta pajūrio ir Mažosios Lietuvos regione atiteko Kuršių nerijos kopoms, Aukštaitijoje – Lajų takui, Dzūkijoje – Dusios ežerui, Žemaitijoje – Platelių ežerui, Suvalkijoje – Sudargo piliakalniams.

Lietuvoje yra nemažai skirtingų tematinių kelionių maršrutų, tačiau iki šiol juose nebuvo išskirtos vietos, tinkamiausios norintiems pailsėti nuo streso. Atliktos apklausos duomenimis, 90 proc. Lietuvos gyventojų kasdien patiria stresą, o kas antras teigia, kad didžiausias streso šaltinis – darbas.

TOP 10 antistresinių vietų Aukštaitijoje:

 1. Lajų takas;
 2. Ginučių vandens malūnas;
 3. Puntuko akmuo;
 4. Kirkilų apžvalgos bokštas;
 5. Ladakalnis;
 6. Palūšė;
 7. Laimės žiburys;
 8. Tauragno ežeras;
 9. Mindūnų apžvalgos bokštas;
 10. Stripeikių bitininkystės muziejus.

TOP 10 antistresinių vietų Suvalkijoje:

 1. Sudargo piliakalniai;
 2. Vištyčio ežeras;
 3. Poezijos parkas Marijampolėje;
 4. Paežerių dvaras;
 5. Buktos pažintinis takas;
 6. Zyplių dvaras;
 7. Palemono kalnas;
 8. Jono Basanavičiaus gimtinė;
 9. Amalvos pelkės;
 10. Šilelio pažintinis takas.

TOP 10 antistresinių vietų Žemaitijoje:

 1. Platelių ežeras;
 2. Mosėdis;
 3. Germanto ežero pažintinis takas;
 4. Menčių karjeras;
 5. Masčio ežeras;
 6. Taurų nuotykių parkas;
 7. Ilgio ežero pažintinis takas;
 8. Lopaičių piliakalnis;
 9. Salantai;
 10. Lūksto ežeras.

TOP 10 antistresinių vietų Dzūkijoje:

 1. Dusios ežeras;
 2. Metelio ežeras;
 3. Merkinės piliakalnis;
 4. Čepkelių raistas;
 5. Metelių apžvalgos bokštas;
 6. Merkinės piramidė;
 7. Ūlos akis;
 8. Obelijos ežeras;
 9. Žuvinto rezervatas;
 10. Meškos šikna.

TOP 10 antistresinių vietų pajūryje ir Mažojoje Lietuvoje:

 1. Kuršių nerijos kopos;
 2. Olando kepurė;
 3. Smiltynė;
 4. Karklė;
 5. Drevernos uostas;
 6. Nida;
 7. Juodkrantė;
 8. Ventės ragas;
 9. Aukštumalos pažintinis takas;
 10. Rusnė.

Vienas komentaras

 1. mes pirmoj vietoj

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.