Įžiebta kontraversiškai vertinama A formos eglutė

Gruodžio 3 dieną prie Anykščių kultūros centro buvo įžiebta kalėdinė eglutė. Meras Sigutis Obelevičius kalbėjo, kad tai ko gero vienintelė tokia pasaulyje, o štai komentatoriai siūlo botanikui S.Obelevičiui važiuoti į mišką.

Nepaisant žvarbaus oro, žmonių susirinko gana daug, tačiau pats veiksmas aikštėje vyko gana chaotiškai- scenoje rodė spektakliuką pagal senuosius papročius, po kurio elnias devyniaragis išėjo atsivesti Kalėdų senelio. Eglutė užsidegė anksčiau negu jis užkopė ant scenos. Kalėdų senelis tradiciškai pabėrė visokių linkėjimų, perskaitė jo surinktus žodžius iš A raidės, tokius, kaip Anykščiai, apkalbėti, atviri, artimi, apkabinantys ir t.t. Jis žodį perdavė merui Sigučiui Obelevičiui. Meras, matyt, nuo gausių susitikimų, nes važinėja su ataskaitomis, gerokai prikimusiu balsu kalbėjo, kad eglutę reikėtų vadinti „aglute“, mat ji yra A formos. „Įžiebėme turbūt vienintelę pasaulyje A pavidalo eglutę. Šiandien prasideda tas didysis laukimas ir linkiu visiems, kad tas laukimas būtų gražus, baltas. Linkiu jums tokių dovanų, kokių laukėte, kokių nusipelnėte“, – sveikino susirinkusius S.Obelevičius.

Kitoje scenoje grojo grupė, kuri sudainavo susirinkusiems keletą kalėdinio laikotarpio dainų anglų kalba.

Anykštėnai skeptiškai pažiūrėjo į tokią „vienintelę pasaulyje“ eglutę, kai kurie komentatoriai „Nykščių“ portale siūlė „nuvežti botaniką Obelevičių į mišką“ ir parodyti tikrą eglutę.

NYKŠČIAI

57 komentarai

 1. kad cia zaginis ,o kur eglute

 2. Kaledine palapine😆 o tai eglutes siemet nebus? 😆Grincas Sigutis is anykstenu Kaledas pavoge?😆 Ant kazkokiu statybiniu pastoliu girliandas uzkabino ir atseit eglute.😆 As namie ant taburetes girlianda pakabinsiu ir pasakysiu vaikams,stai siemet tokia moderni eglute pas mus bus.😆

 3. viečeslav artišefskaj

  Gaidžio rūra

 4. Teisingiausia būtų

  Teisingiausia būtų kad paviešintu šitos ale eglės kaina,ir tegul valdininkai (aferistai ) kompensuotų iš savo lėšų biudžetui padarytą žala.Nejau negalima buvo nukirsti egle miške ,o komunalinis papuoštu,kaip būdavo anksčiau. Tas pats ir Vilniuje, eglė už 230 tūkstančių ,pinigai išgrobstyti ,už tokią sumą namą pastatytum.

 5. stipru

 6. Kokia valdžia-tokia ir eglutė. Bet iš botaniko bent jau eglės normalios tikiesi, bet ir čia nepaėjo 🙁

 7. Nupuiso is vis jau,sienu apdeti reikejo zagini………..

 8. Kosmaras prie Anyksciu kc.Kur eglute!!!!metalinis zaginys.Merad nebezino kaip eglute atrodo?😱

 9. cia myslyju nuznykas keliu vietu , kai prispirs raiks azeit

 10. cia myslyju nuznykas keliu vietu , kai prispirs raiks azeit

 11. Nu, žinote, labai populiaru pasidarė sakyti ir manyti, kad kvailumas yra originalumas. Tik nuo kada. Pripažinkim, kad visame kame trūksta kūrybinių idėjų ir tai labai matosi. O pasipūsti ir sakyti, kad viskas yra puiku ir neva visi durniai ir nieko nesupranta, paprasčiausiai yra neprofesionalu. Labai vidutiniškai šį kart.

  • taigi, taigi, net vykdomojo laikraštyje savivaldybės valdininkė, pripažinta pagal to organo rinkimus, darančia įtaką miestui ir rajonui, straipsnis buvo publikuojamas kokia anykštėnų visuomenė, prilygsta tik vištoms….
   Deja, dėl miesto Kalėdinių papuošimų koncepcijos nieko nesigirdėjo ir iš tų, kurie “auksinę žuvelę“ yra pagavę ir ves į šviesų rytojų anykštėnus vardan…

 12. Labai panašus įrenginys buvo pas senelius kaime džiovinti šlapiam šienui ! Kažna kuris ti kalukietis minti tokiu davė pastatyt toki objektu ? Raikėja plevelu apdingt , but buvi kurapkam palapyne gera išėjus?
  Ale gerai, svarbu pigiai padare – kažna, kelis šimtus euru sumakėja ?

 13. Kadaise tokia ale eglute buvo vadinama zaginiu ant kurio krove siena. Ir sis zaginys ne A raide, nes nera per viduri bruksnio. Ir vel Anyksciai susimove su eglute.

 14. Norėjo mandrai o išėjo durnai ! Atrodo kaip palapine ar žaginys ,Ar čia Kalėdine Eglute ? Ar taip jau nori but modernūs kad tokias nesąmones daro ?

 15. Iškrypimas ir tiek …na kokia valdžia tokia ir eglute .

 16. Visa šventė kažkoks nesusipratimas.

 17. O kur eglutė ???

  Matau tik žaginį ir nudžiūvusią tują…

  • Visų pirma, A formos puošybos idėja – jokia ne naujiena Anykščiuose. Prieš keletą metų miesto sode buvo pristatyta A formos dekoruotų raidžių. Ir teigti, kad šiųmetinės metalo konstrukcijos ir instaliacijos žiemos tema yra unikalu (labai pamėgusiems šį apibūdinimą derėtų suvokti jo esmę) švelniai sakant yra juokinga. Ji neatstos tikros eglės, kaip Kalėdų senelio nepakeis plastikinė ar išmaniųjų tecnologijų sukurta alternatyva. Deja, Kalėdų eglės, kad ir kaip tai pavadintume, miestas neturi.

  • gal reikia tamsta pas mane užsirasyti ? sunkiai primatote?

 18. Nevadinkim to eglute. kazkokia beskonybe. Tai tiesiog kinietisku lempuciu instaliacija, kuri geriausiu atveju butu vienas is kalediniu akcentu kur nors parke. O miesto aikstej reikejo tiesiog eglutes. Kas ten prie bikuvos? Kazkas ryskiai apgavo su savo ideja savivaldybes vadovus, o gal ir pacia vyr. architekte

 19. Jei esi aklas tai nieko nepadarysi.Eglė yra,bet tu jos nematai.Gražu,tikrai gražus,bet jus to grožio nematot.Jei jums reik natūralios eglės,tai eikit i mišką ir grožėsitės.

 20. tradiciškai,paskutinė vieta planetoj.tą sugebam,be jokių pastangų.

 21. Jeigu jau tokia eglutė tai visiems vaibo nėra čia tiesiog iš žmoniu pasityčiojo nafik mums toks meras jeigu sugeba tokia šudina eglute pastatyti.

 22. viečeslav artišefskaj

  Kas pasakys tiems dalbajobams kad karalius nuogas… ?

 23. Ech Vitalija

  Kas būtų, jei bitės mąstytų , kaip jūs – nebeatskirtų -Š- nuo žiedų ir iš jo nektarą rinktų.

 24. savivaldybė išp in dėjo

  Kasa žiemą šieną džiovina? Nors ir to šieno ant žaiginio trūksta.

 25. Matytoje programoje nebuvo jokio ryšio ir jokios vientisos idėjos. Vyko adventinis spektaklis su aukojimais ir sakraliom dainom, po kurio dar einant elniui link eglės, pradėjo skambėt kičinė angliška daina visu garsu. Toliau tiesiog nebežiūrėjau, pasidarė labai liūdna, kažkoks visko kratinys.

 26. Ale racionaliai sumąstė – jei bus vėl Covid epidemija, užmetei juodu plevelu unt žagine ir gatavas testų terminalas su apšvetymu pre kultūrname ?

 27. Ar tikrai iš serijos „Leninas palapinėje prie Razlivo ežero“ ?

 28. Šaltas metalas ir laidų rezginys štai ką šiais metais Kalėdoms vaikai pamatys.

 29. Tiesa apie Eglutę

  Tie, kas save vadina (kažkodėl) koncervatoriais, kovoja prieš viską, kas iš tiesų yra konservatyvu. Štai dabar esantys valdžioj labiausiai rūpinasi tuo, kas prasilenkia su konservatizmu: globalizmo sklaida, nutautinimu, Lietuvių kalbos išstūmimu iš valstybinės kalbos pozicijų, narkotikais, vienalytėm santuokom, visokių mažumų teisėm, laisvėm ir t.t. Tad kokios dar „tradicinės eglutės“ Jūs, anykštėnai, norit? Dabartiniai valdžiūnai jums gali pasiūlyti tik antitradicinius variantus: daug kičo, plastmasės, milžiniškos piniginės išlaidos, nors deklaruojamas kažkoks „tvarumas“, ‘ekologija’, „taupumas“.

 30. Kad čia ne eglutė,o kompozicija,pavyzdžiui labai tiktų tilto g, komplekse, arba senamiestyje kur gatvele prie teismo link fontano

 31. Kokia valdžia, tokios ir eglutės..

 32. Nuostabi eglė. Ačiū kūrėjams už sumanymą , puiki įdomi idėja, ačiū už jūsų darbą ir nenustokit kurti ir mus stebinti. Su šventemis. Silvija

 33. Reikia rašyt kontrOversiškai

 34. Gerbiamieji,

  Jei čia tokia Kalėdinė eglutė tai mes visi durniai, mes nieko nesuprantame – darau tokią išvadą. Nutautėjo ar nušoko nuo proto mūsų valdžia, net Kalėdinių dainų nesugeba lietuviškai padainuoti. Kur mūsų senolių papročiai, tradicijos? Juk mes visko turime daug ir gražių senovinių papročių, dainų, tautinių šokių …….kur, kur, kur… visa tai dingo.????? Tikrai mes pasaulyje išgarsėsime tik ne iš gerosios pusės. Greitai busime priversti angliškai, užmiršime ir savo baltų kalbą. Bendrai tai turim gerą architektę, reikia dėkoti, kad dar spiralių neprikabino vietoje žaislų.(kaip Panevėžyje). Pasityčiojimas iš žmonių. Įdomu kokia jos kaina – galvoju kokia 30 tūkst. turbūt traukia.

 35. Tubi, greičiau sugrįžk ir šitiems pinigų švaistytojams parodyk

 36. Gėda, susirinko žmonės šeimomis, su vaikais, o net lietuviškų dainų nesugebama suorganizuoti. Anksčiau vyko rusinimas, dabar anglėjimas. Žemiau grindjuostės tokio lygio eglutės ir koncertai. Gal ryt Anykščiuose lietuvių kalba jau bus uždrausta ?

 37. Kodėl šis tinklalapis taip dergia Anykščius ir jo gyventojus? Savivaldybės puslapyje nieks instaliacijos nevadina egle, yra patalpintos gražiai papuoštos eglutės nuotraukos. Kitas Anykščių rajono laikraštis irgi įdėjo nuotraukų su eglute. O čia tik antrame plane ji ir tai turbūt, kad nepavyko padaryti nuotraukų kur jos nesimatytų. Ką nykščiams blogo padarė Anykščiai?

 38. Arabas Andriioniškio

  Patiko man, kodėl čia visi tokie susilamdę. Aš ramiai priėmu. Gaila, kad mylimasis prezidentas GITANAS NAUSĖDA neatvažiavo palaikyti.

 39. Kristijonas V

  Labai graži eglutė, šviečia smagiai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.