Įvyko „Sartai 2024“. Didysis žiemos ristūnų žirgų lenktynių prizas iškeliavo į Anykščių rajoną

Po penkerių metų pertraukos vykusiose Sartų lenktynėse Dusetų hipodromo ledo take varžėsi 35 ristūnai žirgai. Dėl oro sąlygų pakeitus važiavimų seką ir neatvykus 3 žirgams iš Estijos, surengti 6 važiavimai, didysis žiemos prizas keliauja į Anykščių rajoną.

Pirmuosiuose Respublikinės lenktyninių žirgų lygos metų apdovanojimuose pristatytas „Lietuvos rekordas“, „Metų treneris“ ir „Metų vadeliotojas“.

Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kėrytė: „Įsteigėme metų nominacijas už nuopelnus ir pasiekimus Lietuvos ristūnų žirgų sporte praėjusiais metais. Esame vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu bei profesionaliu ir mėgėjišku ristūnų sportu. Norime su Lietuvos žmonėmis pasidalinti ristūnų, augintojų, savininkų, trenerių bei vadeliotojų pergalėmis“.

Nominaciją „Lietuvos rekordas“ ir RLŽL taurę už naują Lietuvos greičio rekordą ristūnų žirgų sporte pelnė Ernestas Juškauskas, kuris duete su ristūnu Panther Face Utenos hipodrome pasiekė 1 min. 14,33 sek. greitį.

Nominacija „Metų treneris“ ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ taurė teko Žydrūnui Vasilionkai, kurio treniruojamas žirgo Idealas Cass praėjusiais metais pelnytas apdovanojimas tapo trečiu iš eilės šio ristūno laimėtu aukščiausiu apdovanojimu.

Pirmų vietų lyderiu pripažintas Stasys Kėrys. Jam suteiktas „Metų vadeliotojo“ vardas ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos taurė.

Visų nominacijų piniginius apdovanojimus įsteigė RLŽL. Važiavime dėl didžiojo žiemos prizo, kurį įsteigė LR žemės ūkio ministerija, pagrindinio prizo varžėsi 5 suaugusių žirgų A reitingo ristūnai žirgai.

Prizą pelnė Idealas Cass (savininkas Arūnas Cicėnas) ir vadeliotojo Alvydo Banėno duetas iš Anykščių rajono. Duetas išvystė greitį iki 1 min. 16,59 sek. ir 1609 m distanciją įveikė per 2 min. 03,232 sek. Antrą ir trečią vietas šiame važiavime užėmė Panther Face, vadeliojamas Ernesto Juškausko (2 min. 3,420 sek.) ir Brave Sensation, vadeliojamas Egidijaus Gudonio (2 min., 3,663 sek.).

Dar vieną pirmą vietą į savo istoriją įsirašys keturmečio Perlo ir vadeliotojo Stasio Kėrio duetas (2 min., 03,328 sek.). Keturmečių žirgų važiavime antrą vietą pelnė Misteris, vadeliojamas Ryčio Lepeškos (2 min. 04,058 sek.), trečią – Krystal Cass, vadeliojamas Alvydo Banėno (2 min. 09,274 sek.).

Informacija iš portalo SPORTAS.LT

Vienas komentaras

  1. Jau iš mados išėjo

    gražūs žirgų vardai?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.