Italijoje anykštėnai „audžia“ lietuviškumu alsuojantį kilimą

Anykštėnų delegacija dalyvauja tarptautiniame floristinių kilimų festivalyje „Pietra Ligure Infiore“. Renginį kas trejus metus organizuoja Pietra Ligure savivaldybė, bendradarbiaudama su Associazione Circolo Giovane Ranzi, kurios meistriškų floristų tradicijos šaknys siekia XX a. pradžią.

Anykščiams šiame konkurse atstovauja 7 asmenų delegacija iš Anykščių rajono: meras Sigutis Obelevičius, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistė Ema Abromovaitė, Debeikių moterų veiklos centro pirmininkė Justina Linartaitė, Anykščių socialinės globos namų vyriausioji socialinė darbuotoja Neringa Matulevičienė, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus padalinio vadovė Jolanta Pupkienė, Anykščių rajono Burbiškio kaimo bendruomenės tarybos narė Jurgita Vilūnienė, Anykščių rajono Aknystos socialinės globos namų socialinė darbuotoja Jūratė Mekšėnienė.

Šių metų viename didžiausių renginių dalyvauja 44 delegacijos iš įvairių Italijos regionų ir 8 Europos miestų: Offenburgo ir Miulenbacho (Vokietija), Chateaumeillant (Prancūzija), Ponteareaso ir Kastropolio (Ispanija), Anykščių (Lietuva), Csömör (Vengrija) ir Uniejów (Lenkija). Ne Europos šalių  garbės svečias Buenos Airių miesto delegacija (Argentina). Festivalyje taip pat dalyvauja Nacionalinė meninių gėlių asociacija „Infioritalia“, vienijanti gėlininkų asociacijas, kurios steigėja yra Circolo Giovane Ranzi, ir nacionalinė asociacija Città dell’infiorata, kuriai priklauso 21 Italijos miestas, žiedynų tradicijos, su kuo ir susijusi Pietra Ligure savivaldybė.

Anykštėnai šiandien turi užbaigti savo kilimą. „Įpusėjome. Padėtas pagrindas ir lietuviškas šienas. Tarptautiniai komplimentai yra tokie iš kitų komandų: „O, LIETUVOS MIŠKAS“. Tikslas dalinai pasiektas, kad išsiskirtume LIETUVIŠKUMU“, – kilimo pynimo peripetijas komentuoja viena iš delegacijos narių J. Pupkienė (nuotraukos –iš J.Pupkienės albumo).

Linas BITVINSKAS

24 komentarai

 1. reikia džiaugtis delegacijos vadovo puikia „vasaros atostogų“komandiruote jo metinės veiklos ataskaitos pateikimo rajono tarybai proga. Užsitarnavo sunkiai dirbdamas karantino metu 🙂

 2. Kai matau Obelevičių, pozuojantį prie dirbančių moteriškių, šlykštu darosi. Vyšgaidis.

 3. Kaip gauti bilietą į rojų ir pailsėti nuo kasdienio šurmulio? Tokį puikų sprendimą pasirenka daugelis šiuolaikinių didmiesčių gyventojų. Kiekvienas nori greitai atsidurti šiltame, jaukiame kampelyje, kur yra krištolo skaidrumo jūra, švarus paplūdimys ir malonus kiekis įvairiausių pramogų. Tikėtinas Pietra-Ligure paplūdimys yra puikus to pavyzdys. Čia atvyksta turistai iš įvairių šalių ir miestų. Nenuostabu, kad visa tai yra dėl to, kad viskas paplūdimyje yra skirta geram poilsiui.

  • Kaip gėda už Anykščius

   Moterims reikia mokėti ne mažiau kaip tūkstantį į rankas, kad tiek dirbo ir liejo prakaitą dėl Anykščių garbės. Gaila kad Anykščiuose yra tokių debilų.

   • Ne Italijoje reikia daryti garbę Anykščiams. Yra paprastesnių, pigesnių ir daug reikšmingesnių būdų. Paturistavimas už mokesčių mokėtojų pinigus.

   • Jūsų komentaras nieko nestebina. Delegacijos narės tikrai uždirba ne minimalų atlyginimą, o pridėjus dienpinigius ES užsienio komandiruotėje finasinis atlygis tikrai atitiks jų profesinių gebėjimų pareigybinio atlyginimo dydį. Ir nereikėtų delegacijos narių viešai vaidinti tam tikra liga sergančiųjų pavadinimu. Tikėkimės, kad mero sudaryta delegacija iš savivaldybės pavaldžių įstaigų ir organizacijų narių pasisėmę Italijos kurorte patirčių apie kultūrinių pramoginių renginių organizavimą, puikiai pritaikys rajono bendruomenės poreikiams tenkinti, kurdamos kultūrą ir meną taip, kaip jas išvykoje išmokė delegacijos vadovas- rajono kultūros tarybos narys, botanikos mokslų žinovas, Traupio botaninio sodo puoselėtojas, knygų autorius , politikas, savivaldybės meras, floristas.

    • Tu esi debilas.

     • Tik mulkis gali neatskirti dobilų nuo kitos žolės šieno :). Verta tokiam (-iems) asmeniui padėti, skiriant asmeninį konsultantą dėl floros pažinimo ugdymo. Gal grįžę savivaldybės delegacijos nariai surengs edukaciją apie Anykščius reprezentuojančio kilimo augalų sudėtį ir jų kilmę.

 4. kOMENTATORIAMS,

  “ ŠUNYS LOJA- KARAVANAS EINA Į PRIEKĮ!!!!!!!!!!!“

 5. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  I Italija reiktu vezti ryskiu spalvu realistinius vaizdus. Arba religine tema su angeliukais ir madonomis, arba meiles romantine tema. Toki lengva kica… Jie nesupranta giluminiu dramatiniu mentaliniu atspalviu.

  • Onutė Lakštingala

   Mūsų rajono floristikos meno vadovas dar tikrai trumpai pabūvojo draugiško miesto kurorte ir kituose Italijos miestuose, kad įsigilintų į floristinio meno stilių, dominantį šios šalies gyventojus. Taigi, pasirinktas Anykščius reprezentuoti floristinis kūrinys aiškiai atspindi šio Lietuvos rajono gyventojų kultūrą ir delegacijos vadovo floristikos dekoratyvinio meno stilių. Gerbkime meninko stilių ir palaikykime jo kūrybinę komandą, juk ieškoma partnerių Italijoje, kurie atvežtų savo kultūros dalį į Anykščius, čia investuodami į socialinio verslo klasterį ir tarptautinįį kulturinį turizmą.

   • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Cia kaip Eurovizijoje, norime kas suprastu musu gilumine tautos prasme, nesitaikydami prie visuotinio mentaliteto, bet ieskome tokiu budu populiarumo investicijoms i rajona.. 🙂 Visu antra niekas neinvestuos ilgalaikiu investiciju, i valstybe,kur nestabilios verslo taisykles. … Nuskambejo labai jau pafosiskai toks investiciju pritraukimo metodas… 😉

    Tos moterys kurios kasmet miesto sventeje nuosirdziai audzia kilimus, tikrai nusipelne sios keliones.
    As apskritai nesuprantu tokios elitines savokos. Nusipelne Anyksciams. Juk tokia persona uz ta nusipelnima daznai gauna atlyginima ne pati menkiausia. Sedi gana siltoje vietoje nepersidirbdama. Ir kuriamas to nusipelniusiu Anykstenu tinklalapis…

    O ka ta moteris kuri kruvinus pirstus suleidusi i zeme lenkia nugara uz grasius, tam kad siaip netaip vaikus ismaitintu. Jau ji nieko nenusipelniusi, lyginant su elitinemis? Ir dar randa laiko ponu akiai pradziuginti miesto sventeje kilimus papinti. Kodel siu moteru niekur nenuvezus?

 6. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  O i Italija galetu vaziuoti ne Anyksciu kulturos elitines damos, o per paskutine miesto sventes konkursa laimejusi absoliucios pirmos vietos prizininke komanda.
  Ir vertinimas aisku turetu buti ne saliskas.
  Anksciau man atrodo taip ir budavo?

  • Komentuojate kaip koks Juozas iš vykdomojo komiteto, dabr pencininkas.
   Meras šią komandiruotę rengė iš savo reprezentacinių išlaidų sąskaitos fondo, už kurį atsiskaito rajono tarybai.
   Be valdančiųjų daugumos pritarimo kažkokių „laimėtojų“ Anykščiuos niekam čia pramoginėje-reprezentacinėje išvykoje nereikia. Kas valdo, tas ir renkasi savo komandą. Taip buvo praeityje, yra dabar ir bus po naujų rinkimų.

  • Pataikėt į 10 – tuką. Būtent ir važiavo visų kilimų nugalėtojų komandų atstovės. Taip buvo visas keliones, gal nežinot, tai nesiderkit, o pasiteiraukit. Tai yra bendruomenių, eilė metų nugalėtojų komandų nariai. Kvazimodui ne visada reikia būti tik pačiam gražiam sau,bet prieš formuojant anykštėnams nuomonę, pačiam prasiinformuot retkarčiais.

 7. Pagal Kvazimodą turi būti moterys purvinos ir kruvinais pirštai, ba tvarkingos damos kilimų pint nemoka ir nesugeba.

 8. Komentuoju, ką matau: Debeikių, Troškūnų, Burbiškio, Anykščių socialinių globos namų bendruomenių nares, kasmetines pynėjas, valio moterys, kasmet džiuginančios miesto šventės kilimų metu. Reikia žmones supažindinti, bo pasirodo, kiti galvoja, kad čia kokios VILNIETĖS, kad tokios visos gražios.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.