Išleista Algimanto Dačiulio minčių ir prisiminimų knyga

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus parengė ir išleido vieno iš buvusių Anykščių rajono vadovų, daug metų organizavusio žemės ūkio veiklą, Algimanto Dačiulio minčių ir prisiminimų knygą „Skalsios duonos linkėdamas“.

Ką tik 85-mečio sulaukęs buvęs Anykščių rajono žemės ūkio skyriaus vadovas bei buvęs vienintelis Anykščių rajono valdytojas A. Dačiulis prisiminimus rašė ar interviu dalijo beveik dvidešimt metų. Jo rankraščiai, perduoti Muziejui, saugomi kaip vertingas autentiškas savojo laiko liudijimas.

Kilme kupiškėnas, bet nuo 1961-ųjų iki šiol jau šešis dešimtmečius Anykščiuose gyvenantis A. Dačiulis į XX a. antrosios pusės istoriją žvelgia per savo asmeninę patirtį, sukauptą dirbant mūsų krašte. Jo prisiminimuose atsiskleidžia įvairių sprendimų priežastys ir pasekmės, matoma, kaip keitėsi ne tik Anykščių kraštovaizdis, bet ir čia gyvenantys žmonės.

Į šį prisiminimų rinkinį gulė ir A. Dačiulio užrašai apie visus paskutiniojo laikotarpio Anykščių krašto kolūkius, jų veiklos rezultatus lėmusius žmones. Rimtą ir tikslų pasakojimą kartais pertraukia šmaikštus įvykis, kuris, atmenamas ir po kelių dešimtmečių, dabar jau pretenduoja tapti anykštėniškos tautosakos fragmentu.

Pasak Muziejaus direktoriaus Antano Verbicko, ši prisiminimų knyga nuo šiol bus pirmasis toks šaltinis, kuriuo remiantis bus galima pasakoti apie Anykščių rajono ūkio istoriją, padėti ją suprasti ir tiems, kas gimė ir užaugo vėliau, sovietmečio tvarkos nepažindami.

Knygą iliustruoja ir prisiminimų autoriaus asmeniniame archyve, ir Muziejaus fonduose saugomos nuotraukos, publikuojama nemažai žinomo anykštėno fotografo Izidoriaus Girčio kadrų. Didžiąją dalį knygos spausdinimo išlaidų pasidalijo privatūs rėmėjai – anykštėnai, dėkingi A. Dačiuliui už savo laiku ištartą gerą žodį ar padarytą lemtingą sprendimą.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

A. Dačiulio prisiminimų knyga „Skalsios duonos linkėdamas“.

6 komentarai

 1. gal galima turėti vilčių, kad muziejus ar biblioteka ar dar kita Anykščių savivaldybės biudžetinė įstaiga nesustos ir sudės į knygą ar į kitokią laikmeną, prieinamą skaitytojams ir kitų Anykščiams atidavusių savo jaunystės darbo energiją valdininkų ir tarnautojų atsiminimus ir patarimus dabartinės kartos valdžios atstovams.

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Manau tai sudes ateities istorikai, tik tai nebus tokios saldzios pasakos vaikams, kaip jus noretumete…….

 2. žemės ūkio sritis

  Gerb. valdytojau,
  Dar neskaičiau Jūsų parašytos knygos ,bet tikiu, kad ji bus įdomi ir teisingai atspindinti anų laikų gyvenimą. Ir anais laikais gyvenimas buvo įvairus ir nesismaginkit tie, kurie turi tikslą perrašinėt istoriją ir ją piešti juodai. Buvo toks istorijos tarpsnis kurį gyvenome, nes nebuvo kito pasrinkimo. Auginome duoną, mėsa ir pienu aprūpindavome ne tik save, bet ir kitų valstybių garbingai dirbusius žmones, auginusius vaikus ir puošusius savo kraštą. Tai kame čia blogybė? O dabar blogybių nemažiau. Daug ir gero. Visko yra . Bus apie ką rašyt ir ateity.
  o Gerb valdytojas buvo tikrai gerbiamas, teisingas, reiklus , darbštus ir mėgstantis tvarką visur. to reikalavo ir iš tų kuriems vadovavo. Geros jums sveikatos, kantrybės ir puikios nuotaikos. Ilgų metų.

 3. Labai norėtume paskaityti šią knygą. Gal bus knygynuose?

 4. I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… https://bit.ly/39JrDqt

 5. buvę bendradarbiai norėtų įsigyti ger. vadovo knygą

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.