Įslaptino ligoninės ir poliklinikos vadovų darbo užmokestį?

Artimiausiame Anykščių rajono tarybos posėdyje bus balsuojama už mėnesinio darbo užmokesčio nustatymą Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei Sonatai Steniulienei ir Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktoriui Daliui Vaiginui.  

Įdomu, už ką balsuos rajono tarybos nariai, nes sprendimo projekte nurodoma, kad šių įstaigų vadovų atlyginimo dydžiai neskelbiami. Sprendimo projektuose yra vienodos formuluotės:

„Anykščių rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Nustatyti viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei S. S. mėnesinio darbo užmokesčio:

1.1. pastoviąją dalį – (duomenys neskelbtini) Eur;

1.2. maksimalų dydį – (duomenys neskelbtini) Eur.                              

  Anykščių rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

 1. Nustatyti viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktoriui D. V.  mėnesinio darbo užmokesčio:

1.1. pastoviąją dalį – (duomenys neskelbtini) Eur;

1.2. maksimalų dydį – (duomenys neskelbtini) Eur.

Kyla klausimas, ar ir visuomenė neturi teisės sužinoti, kiek uždirbs šių įstaigų direktoriai?         

NYKŠČIAI                       

25 komentarai

 1. Į šį, informacijos teksto pabaigoje pateiktą klausimą skaitytojai neatsakys, nes tokį klausimą turi nagrinėti viešo adminstravimo įstatymų taikimo pagrindus žinantys specialistai. Galimas dalykas, kad atlyginimų dydžiai neskelbiami dėl to, kad jie pritaikyti konkretiems asmenims pagal jų asmeninius ar politinius nuopelnus rajono tarybai, o ne pareigybiniai atlyginimai-įstaigos vadovui, nepriklausomai nuo asmens, užimančio tokias pareigas asmens duomenų.

 2. Tiek ligoninės direktorius, tiek pirminės sveikatos centro direktorė yra prilyginami viešiems asmenims, tad jų atlyginimai turi būti skelbiami.

 3. Paslaugų lygis tragiškas , ligonių skaičius ir ligoninej ir poliklinikoj sumažėję per pus,skyrių skaičius per pus,o atlyginimai kosminiai…ir dar vis kyla,tai kur čia tvarka,kur teisybė

 4. taigi ir savivaldybės merui ir vicemerui atlyginimo dydis nustatomas ne už pasiektus rajono valdymo rodiklius, o už stažą valstbės tanyboje ir už kurortinės vietovės rajono statusą 🙂
  VISKAS ČIA GERAI

 5. Dvigubi standartai

  Savivaldybės įmonių vadovų atlyginimai skelbiami įmonių interneto svetainėse,o įstaigų ir viešųjų įstaigų ne tik neskelbiami,bet dar ir slepiami. Ponai išrinktieji rajono vadovai- už skaidrumą.

 6. Vaiginą – į pensiją!

 7. Obelevičiau ,alio ? Ar ne iš biudžeto mokama ? Kodel įslaptinta ?

  • Ar tu žinai?

   ne kožnam pobažnam Dievo šūdą uostit….
   ne anykštėnams savo valdovų prezidento algą matuot 🙂

 8. Kadaise atcimenu

  Buvo paskelbta litais rodos virš 10 tuks ,litais vyr gyd.ligonines ir poliklinikos neniskienei buvo kažkur apie tiek Litais .Kodel dabar paslaptis ? A . ?

 9. Valdžia bijo biednos Anykščių visuomenės reakcijos.

 10. STT gal užsuks ir į šias įstaigas, juk šiandien buvo Utenos ligoninėje.

  • Informacija

   už įstaigų garbės ir nepriekaištingos reputacijos griovimą gali susilaukti ir administracinio ieškinio, jeigu neturi argumentų ar faktų dėl ko parašei tokį komentarą.

 11. Nebūkit žiaurūs, minimalų atlyginimą Daliui skirti reikia. Kartu su pensija suma susidarys nemaža.

 12. didelis

 13. matau unt algalapio 10štukių jievrų

 14. Abu sitie valdininkai yra viesi asmenys. Ju atlyginimai turi buti paviesinti.

  • Svarbu skelbiama korupcijos prevencija:
   „Mūsų įstaiga turinti palaikyti LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sistemos srityje bei būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga turi būti suinteresuota, kad teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkacimo, papirkimo, piknaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo ir kt.). Korupcinio pabūdžio nusikalstomos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio. Kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus, galėtų kreptis į ligoninės administraciją tuo atveju jei mano turįs žinių apie ligoninės darbuotojų padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pabūdžio nusikalstamas veikas. Informuojame, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio paėmimas, tačiau ir jo davimas. Raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo, o susidūrus su korupcijos faktais ligoninėje informuoti įstaigos administraciją ir LR Specialiųjų tyrimų tarnybą.

   Pagarbiai, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktorius
   Dalis Vaiginas“
   https://anlig.lt/veikla/korupcijos-prevencija/

 15. Algas kelti turi lėšų,o jai nuėjau kad kompensuotų už langus-nera lėšų

 16. Negi nėra kam pakeisti pensininką?

 17. greičiau sujungti šias dvi įstaigas. Gyventojų siaubingai sumažėjo ir darbuotojų turi sumažėti.Kam reikalingos dvi buhalterijos,du vadovai ir dvi vyr buhalterės.. Darbuotojai žino kiek kas gauna, kiek kas dirba ir pasikalba tik už įstaigos durų. Manau taip neturi būti. Anksčiau buvo rašyta,kad vyksta PSPC auditas,o kur rezultatai?

 18. Atlyginimas ar įslaptino,ar ne mes nepakeisim, o kad ligoninę uždaro čia jau genocidas,bet ką tu runkeli pakeisi,skursk ir toliau,ketėk nes kenčiančių dangus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.