„Išjunk šviesą“ giedant himną anykštėnams norėjosi verkti (video)

Šventinę nuotaiką turėjęs kurti per Valstybės dieną valdžios samdyta grupė „Išjunk šviesą“ sugadino nuotaiką daugeliui anykštėnų, kai giedant himną nepataikė į toną ir taktą, be to, muzikantai kažkodėl sutrumpino ir patį himną.
Grupė koncertavo nuo 20 valandos, o 21 valandą vyko pilietinė akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Padainavę apie braškinius ledus „išjunk šviesą“ perėjo prie himno. Matyt, muzikantai jį žymiai rečiau gieda, todėl klausant norėjosi išjungti ir šviesą ir garsą…
Paklausę įrašo „Nykščių“ komentatoriai aiškiai piktinosi tokiu požiūriu į valstybės himną ir klausė, kas tokią grupę pakvietė . „Klaikesnio (nusi)giedojimo nesu Anykščiuose girdėjusi. Atsiprašau už neigiamą vertinimą, bet šiuo atveju nereikia net turėti muzikinį supratimą, kad girdėtum nepataikymą. Pigus vestuvinis ansamblis. Negiedojau, nes taip prastai giedot nemoku“, – komentavo „Negiedojusi“.
„Labai baisu, o dar baisiau, kad praleistas visas himno posmas. Kokiam organizatoriui kilo mintis pakviesti tokiai garbingai progai tokius atlikėjus. Gal galiu paklausti, kas čia darosi.“, – rašė „Daiva G.“
„Buvo baisiau nei baisu. Ne davatka, bet žegnotis norėjosi. Nei į taktą pataiko, nei žodžių moka ir dar sutrumpino. Verkti norėjosi ką padarė su mūsų himnu. GĖDA!!!! P. S. Neberodykit to baisaus įrašo“ – rašė „Baisu“.

NYKŠČIAI

21 komentaras

 1. Kaip visada, susispaudžia miesto centre. Ar negalite nešdintis į parką. Koks nepasitikėjimas: jei nemato, tai ir neesi

 2. O pačių dalyvių koks elgesys giedant himną, rankos kišenėse, stumdosi, juokiasi, vaikai laksto, jokios kultūros, jokios pagarbos …

 3. puiku viskas, nesikabinkite, pagreitintas tempas, o kas? blogai? būtina visada su padrebinimais, su pratęsimais giedoti???raminkitės- viskas puiku

 4. nelabai suprantu, kas čia blogai, jei palaikė linksmesnį toną? 😀 nereikia juk verkti giedant himną, o tarp kitko, kaip jau Sidabras minėjo, kultūros iš pačių miestelėnų tai mažoka, mažoka..

 5. Nereikia kaltinti grupės, niekas nieko nepraleido-klausyti reikėjo. O ne grupę reikia kaltinti, kad himnas neskambėjo, o pačius anykštėnus-kurie stovėjo kaip įbesti ir patys žodžių nežinodami tylėjo. Gėda buvo žiūrėti, tokia minia-o jėgos, ugnies giedand himną nebuvo. Puolame kitus kaltinti-pirma į save pasižiūrėkime. Jei patys nemokame giedoti, jokia grupė nepadės.

 6. Na, kas galima paprastam žmogui, muzikantui – neatleistina. Šitaip pjauti gaidžius gali tik neturintys klausos, o ne už pinigus atvažiavę groti profai.

 7. bent kepurę daininykas giedodamas galėjo nusiimti…… Sarmata…

 8. Atleistina , gal cia is susijaudinimo , juk ne kasdien gieda .

 9. giedokit ,tuoj pensijos vel staza prailgins ,darbo staza o jus giedokit is musu tyciojamasi o jus kaip aveles ir avinai tikit ju sukurtomis pasakomis

  • …tai jeigu himno negiedosi, tai kas pasikeis,-protestuoti reikia rast vietą ir laiką, o ne per istorines šventes ir Lietuvos (kaip valstybės šventę)

 10. Tai geriau būtų kas nors iš valdžios – Griauzdaitė ar Vaiginas suplėšę.

 11. Kažin kaip valdžiai išeitų giedoti gal tik Griauzdaitei,o kitas minimas tai į diskelį neirašyta. Nesilankė renginiuose tai iš kur gali mokėti.. Ši grupė tai kokiai vakaruškai tai butų neprošal, kas sumastė pakviesti? Dėl kepurės tai tikrai mačiau,kad pradėjo giedoti su ja, kažkas pasakė. Daugiau nesilankysime.

 12. Grupė turi savo „stilių“ ir iškirtinumą.Bet , manau, kad ir neturintis kultūrinio išsilavinimo supras, jog ne LIEPOS 6 – OSIOS proga kviesti.

 13. Man tai irgi atrodo viskas puikiao. Nereikia taip susireiksminti. Svarbu procesas, padainavo kaip kas moka, supranta. Cia gi ne choru karai.

  • Bet čia Anykščiai- muzikologų kraštas, ypač sugeba grot ant nervų. Po penktadienio abiturientų išleistuvių pasirodys kiti žinovai- skeltašikniai dizaineriai

 14. Pasibaisėjusi 2019 Liepos 6d.

  Gėda!!!!!! kad tokia svarbi Valstybės šventė tapo eiline ,,čestuške“. Labiausiai įstrigo, kad visos balabaikos buvo vienodos. Ir himnas buvo įtrauktas tik tarp kitko. Ant greičio. Ir po to iskart vel balabaikos. Nei vedėjo įžangos, nei mero žodžio. Baisu, kad žmonės tautiniais kostiumais buvo taip ižeisti. Tegu būna valdžiai gera pamoka!. O pasimokyti gali labai iš daugelio miestelių!Apskritai Mindaugo karūnavimo diena turėtu buti švenčiama prasmingiau, o ne pigiu nuvalkiotu popsu!!

 15. Pastebėjimas ir patarimas

  Gerbiami, kultūrininkai.Kiekvienas kultūros vadybininkas , režisierius,renginių organizatorius, pasitelkdamas išsilavinimą, protą, suvokimą, profesionalumą, žinias, privalo gebėti suprasti, kad bet kokia šventė, renginys turi tikslą, vietą, laiką, uždavinius, auditoriją ir kitus dalykus – ne miestelėnams jus mokyti.Visa tai turėdami omenyje, norėtusi, kad ateityje gebėtumėte Valstybės šventės „nemaišyti“ su pigiais balių triukais.Dėkojame, jeigu priimsite pastebėjimus ir ateityje stengsitės mus, miestelėnus „šventiškai jaustis“ panašiuose renginiuose.Dėkojame.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.