Išasfaltavo kelią – „išlindo“ nepatogumai

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija praėjusių metų spalio 19 dieną su rangovais pasirašė 8 šalies žvyrkelių asfaltavimo, 2 kelio dangos paprastojo remonto ir 1 kelio ruožo rekonstravimo sutartis. Žvyrkelių asfaltavimo darbai buvo vykdomi Lazdijų rajono,  Molėtų rajono, Šakių rajono, Pakruojo rajono savivaldybėse ir  Anykščių rajono savivaldybėje keliuose Troškūnai–Latavėnai–Didžiuliškiai, ruožas nuo 0,000 iki 4,196 km; Janušava–Dabužiai–Troškūnai, ruožas nuo 7,467 iki 7,688 km; Daujočiai–Krašteliai, ruožas nuo 0,285 iki 1,202 km.

Kaip dažnai būna, bet kokie pertvarkymo darbai sukelia nepasitenkinimą gyventojų tarpe. Taip buvo ir šį kartą. Dėl kelio 1212 Troškūnai–Latavėnai–Didžiuliškiai ruožo rekonstrukcijos darbų daug priekaištų turi troškūnietis Juozas Binkys.  „Šilelis“ telefonu susisiekė su J. Binkiu ir teiravosi, kokios problemos kelia rūpestį?

„Kovo mėnesį pastebėjau, kad 1212 kelyje Troškūnai-Latavėnai kažkas vyksta. Kelio pakraščiuose prismaigstyta kuoliukų, nužymėtos ribos. Pradėjau teirautis, kas čia bus daroma. Man darbininkai paaiškino, kad kuoliukais pažymėtos vietos, kur bus nuovažos. Pastebėjau, kad buvusios nuovažos naikinamos, o bus daromos ten, kur visai jokių keliukų nėra. Supratau, kad į savo 12 ha žemės plotą pagal tai, kaip susmaigstyti pagaliukai, aš pakliūti negalėsiu. Anksčiau kelius buvo įrengusi Anykščių kelių priežiūros tarnyba ir jie visus gyventojus tenkino, o dabar keliai naikinami.  Man įvažiavimą į nuosavos žemės plotą įrengė tiesiai prieš kūdrą, kurioje yra apie 0,5 metro vandens, – pasakojo troškūnietis ir sakė, kad buvo išsikvietęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovus, projektuotojus aiškintis, kodėl yra taip, kaip yra. – Atvykusieji išklausė ir mane patikino, kad čia nieko tokio, kad viskas bus gerai“.

J. Binkys pasakojo, kad buvo išsikvietęs Troškūnų seniūną Rimantą Sereičiką, kuris labai operatyviai sureagavo, atvyko ir sakė, kad bandys aiškintis. Kadangi seniūnui nepavyko nieko išsiaiškinti, J. Binkys paskambino merui Sigučiui Obelevičiui ir, kaip pats tikino, „išaiškinau apie tai, kad buvę eksploatuojami keliai naikinami, o daromi nereikalingi ir nepatogūs ūkininkams įvažiavimai“.  

„Meras išklausė mano argumentus ir sakė pasidomėsiąs.  Po kurio laiko man paskambino vicemeras Dainius Žiogelis ir sakė, kad nieko padaryti ir nieko pakeisti negalima, kad tai jau nuspręsta aukštesniu lygiu, kad yra padaryti ir patvirtinti projektai ir rangovai kelią rekonstruoja bei nuovažas įrenginėja ten, kur nurodyta projekte“, – sakė troškūnietis.

„Šilelyje“ – plačiau apie tai, kokius „kryžiaus kelius“ vaikščiojo Troškūnų seniūnijos ūkininkas.

Dalina RUPINSKIENĖ

16 komentarų

 1. Jedze Svedasų

  aš irgi saku, kad vietinė valdžia tik kokiam lauko darbų kombainui keravot tinkama, a spręsti reikalus su valstybinėm tarnybo tai tas pats kaip šakem per vandenį braukyt ir bandyt iš to braukymą perskaityt kų narėta padaryt.
  Ašei kai del savą takelią in daržų tai su kapačku visus kelininkus išvaikyčiau, kol anys nepasirašytų dėl suderinimo kaip ir kur turi būt kelalis su žemes sklypu sujungtas.

 2. Jedze Svedasų

  Kaip aš pirmų rožų dariaus aborti, ti vos neatidavau visų galų. Toji ragana nuo Želvas, kad ir mana mielas mamytės ciuocė, bet nemokaja padaryt greit. Kitu rozu uvao greitai ir jakia skausma.

 3. Nepykite,čia reik aukštos matematikos.Nes nelabai pagaunu juūsų mintį.

  • nepyk, o kuo mintį gaudai- delnais, lūpomis ar visu kūnu? Čia reikia fizinio pasirengimo kultūros…

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Aukstoji matematika tokia, kai kazkam Jadzes is svedasu su humoru komentarai kazkam kazka spaudzia, atsiranda is karto Jadzes vardu kitas komentaras, mat Jadze pati apie save raso KOKIA JI…

   Cia su visais komentatoriais, tiek Nyksciuose tiek Anykstoje, kurie neturi yprocio kiekvienam komentare keisti nika…
   Ir su Juozo slapyvardziu su daug kuom. Ir Kvazimodas buvo, kuris tautos atsiprasinejo uz savo prota…

   Juokingiausi buna aiskiaregiai, kurie zinomiems poltikams, priskiria tam tikrus slapyvardzius… 🙂

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Ar cia tureta galvoje i tema skaicius apie Km ir HA? Na kaip ir uztenka pradiniu klases aritmetikos 🙂

 4. yra tik viena išeitis -duoti į teismą kelio savininką dėl asmens teisių pažeidimo į privačią nuosavybę ir apribojimo naudotis privačiu turtu derinat kelio rekonstrukcijos projektą bei jo įrengimą. Teismas išaiškintų kaltuosius kurie padėjo parašus suderindami projektą be žemės sklypo savininko sutikimo.
  Tikriausiai toks būtu atrastas savivaldybės administracijos kierkų tarpe.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Leiskite paklausti, kaip suprantu jus savo pasaulejauta gyvenate demokratineje – teisineje valstybeje?

   • gyvenime reikia gyventi vadovaujantis savo galva, o ne politinių valdininkų-valdžios atstovų “rūpesčiu“. Štai tada ir teisinė praktika gina tavo teises.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Matote yra tokia problemyte, kad kiekviena savita galva aplinkine kultura mato skirtingai.. Pvz mano Kvazimodiska galva aplinkine kultura mato taip: Kad joje arba susitepes vazelinu girtas soki ir dainuoji kartu su ja, arba blaiviam prote gatves sluoji… Jus ko gero mano regima girtuma matote visai kitaip, kaip gebejima gyventi savo galva kuriai teismai imponuoja…

  Tai jusu nuomone be teises, kokiais dar rodikliais ar mokslu galima remtis, kad issiaiskinti koks ten is tiesu aplinkinis pasaulis? Ar savo galva ji matai ir viskas ciki briki, nereikia cia jokiu mokslu?

 6. Savo laiku turbūt labai kažkam ant nuospaudos buvo užlipęs, kad šitaip dabar išsityčiojo

 7. Tai kokia to seniūno kompetencija jeigu net vietinių kelių rekonstrukcijos darbų vykdymo proceso negali išsiaiškinti. Taigi čia tiesioginės seniūno parigybinės funkcijos. Ar sužinojęs kas “pridirbo“ projekte slėpėsi tarp pakelės žolių, kad tik nekliūtų nuo rajono centrinės valdžios už tai kad kiša savo nosį ten, kur šuva birkos nekiša?

  • Minimas kelias nėra vietinis, tai krašto kelias.

   • krašto kelio, einančio per Anykščių rajono savivaldybės teritoriją rekonstrukcijos techninis projektas negalėjo būti patvirtintas nesuderinus su atskingais saviladybės specialistais ir kitomis rajone veikiančiomis valstybinėmis instiucijomis -Nacionalinės žemės tarnybos skyriumi, Melioracijos tarnyba ir kt.
    Taigi kas patvirtino projektą savo parašais-tas ir atsakingas už tai, kad žemės savininkas galimai patiria nepatogumus. Aišku nei seniūnas nei mero pavaduotojas to neįvardino ir pasiūlė susitaikyti su esama padėtimi.
    Štai jums ir kokybiškas viešųjų paslaugų teikimas savivaldybėje….

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Na is tiesu nors prisikasem prie keliu administracinio suskirstimo kame reikia iki 6 suskaiciuot ir kaip maciau net iki tiek buvo sunkoka, nes Rajoninio tipo kelia priskyre ne Valstybiniui…

   Is ties keliai skirstomi i Valstybinius ir Vietinius… (Vietinius valdo savivaldybes)..
   Valstybiniai skirstomi :
   a ) Magistraliniai tarpvalstybines reiksmes
   b) Krasto jungia valstybinius vidaus objektus ir priskiriami pagal eismo intensyvuma
   c) Ir Rajoniniai, panasus i Krasto tik mazesnio intensyvumo.. Tai minetas kelias Rajono tipo ne Krasto..

   Ir toliau cirku cirkai vyksta ne tik pirmojo tipo keliu rekonstrukcijose bet ir pakartotinai reikalavime patikslinti privaciu teritoriju ribas, neatsizvelgiant i Vietines reiksmes kelius kurie taip pat yra administracinis vienetas. Ir skirtomi i
   Viesuosius jungia smulkius valstybinius sektorius ir objektus
   Vidaus ( cia is vis cirku cirkas kai net kaimu „strategai“ prikakino pusei svieto padarydami perversmus matavimuose … Tai yra Vietiniai vidaus keliukai jungia privacius objektus ar tiesiog namu valdas…
   _____________________________________________________________________________________________________________
   Tai sioje vietoje speju ko gero sklypo savininkas i valstybes surengtus pakartotinus privaciu sklypu matavimus, kurie pirmieji buvo po 2000 metu apie 2002, antrieji po desimtmecio pripazistant pirmuosius netiksliais, ir savininkas neitrauke i geodezinius matavimus Vietines vidaus reiksmes keliuko kuriuo naudojosi…

   Tai ko gero pigiausia bus supilti atgal ta nuvaziavima kur reikia jei neprisiknis niekas del pazeidimu ir nera ten kokio tai stulpalio.
   Arba pradeti aiskintis su valstybes institucijomis ne zodziu o rastu. Zodis nieko nereiskia. Suformuoti problema aiskiau wordo dokumente, su nuorodomis i zemelapius, isivaizduot kad valdininkas nevaziuos i vieta. Nufotgrafuot kaip atrode keliukas IKI. Ir pries siunciant i institucijas pasirasyti elektroniniu parasu. Kad taptu juridiniu dokumetu… Bankai visur apraso kaip tai padaryti per elektroninius valdzios vartus.

   Na speju is kavos tirsciu, kad ko gero taip.

   • štai tai ir parodo kaip reikia gyventi savo galva, o ne partorgo, sėdinčio pagal politinį sąrašą vykdomajame komitete, t.y. rajono valdžios administracijos institucijoje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.