Investuos į Svėdasų katilinės remontą

Anykščių rajono tarybos posėdyje nuspręsta investuoti į UAB „Anykščių šiluma“, nes pastaroji bendrovė buvo pateikusi prašymą. UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Dainius Šiaučiulis teigė, kad buvo numatyta rekonstruoti Kavarsko katilinę, tačiau sugedo Svėdasų katilinės katilas, todėl planus teko keisti, o Svėdasų katilinės remontui reikia papildomų 100 000 eurų.

Bendrovė teigė, kad reikia pakeisti seną nusidėvėjusi Svėdasų katilą nauju biokuru kūrenamu katilu, o neprisidėjus savivaldybei gali nespėti laiku pasirengti kitam šildymo sezonui.   Taryba nusprendė suteikti pusę prašomos sumos ivestuojant į „Anykščių šiluma“, padidinant jos įstatinį kapitalą Anykščių rajono savivaldybės piniginiu įnašu – 49 999,77 Eur suma, išleidžiant 172 413 paprastųjų vardinių akcijų, 1 akcijos nominali vertė 0,29 Eur. Nurodoma, kad lėšos bus panaudotos Svėdasų katinės modernizavimui. Tikslas – pakeisti seną nusidėvėjusį ir neveikiantį katilą nauju biokuro katilu, mažinti aplinkos taršą, gaminti ir tiekti Svėdasų miestelio šilumos vartotojams iš vietinių atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintą šilumą, optimizuoti katilinės eksploatavimo sąnaudas.

NYKŠČIAI

16 komentarų

 1. ne visai taip yra dėl Svėdasų katilinės modernizavimo. Tiesiog Lietuvos įsipareigojimai ES atsisakyti akmens anglies kuro šilumos energijos gamybai. Nuo 2023 m. ženkliai didėja taršos mokestis už iškastinį kurą. Visi rajoną valdantys politikai seniai tai žinojo ir savivaldybės valdoma bendrovė „Anykščių šiluma“ tam privalėjo ruoštis dar praėjusiais metais. Bet , kaip įprastai, politikai politikuoja, o gamybininkams reikia dirbti. Gerai, kad naujas bendrovės direktorius ėmėsi veiksmų, o nepaliko situacijos taip, kai koks dabartinis Anykščių ligoninės politikuojantis direktorius, kai įstaiga varoma į smegduobę.

  • Kad ankstesnis ligoninės direktorius buvo liberalų partijos narys tai žinojau, o kad dabartinis neteko girdėti.

   • dabartinis sėdi ant Bauros politinio sąrašo ir valdančiosios koalicijos susitarimo kėdės ir nereikia apsimetinėti neprigirdinčiu ir aklu, kad to nežinoti.
    Gero savaitgalio!

    • Akivaizdu, nors ir vis vien beviltiška.

     Tipo dziedukas Baura ieško jaunesnio užu save? O į merus Vaigino kelti jau nebėra šansų? Sakote, kad po susimovimo nebėra. Vaiginas gal geriau eitų su Regionų partija – ten jo brolis pirmininko pavaduotoju sėdi.

 2. Svedasu Jadze

  Net nuzgundau, medžiai jau be lapų, gruodas unt žemes nuotraukoj, a katilines pečius išardytas. Kų mūsų seniūnas šaltoj kantoraj daris? Užušals ją fb ekraną kristalai , tai ir cigarečių rūkymas nebesušildys. Raikia kokių rodų daryt ir rinkt eurus kas gali paukot dėl šildymo sistemos Oras- vanduo seniūnijai ir mestelio bibliotekai.

  • Jei tu būtum iš Svėdasų tai pamatytum, kad dar stovi australija. Jei būtum iš Svėdasų tai žinotum, kad seniūnas nerūko cigarečių.

   • aij, jai jai

    jei aš būčiau tokia jauna, kai dar prieš mane stovėjo ne tik „australija“, tai duočiau, kol tu imtum ir nugriūtum :). Bet , ar tu galėtum mani pajimt, čia klausimas turi pasistot!

 3. Abejoju, kad tokia investicija,be ES fondų paramos,įmonei bus ekonomiškai naudinga. Tai tik Žiogelio noras,kad juodas dūmas pavirstu baltu ir prieš rinkimus galėtų pasigirti nuveiktais darbais. Tarybos sprendimo projekte, nera jokio skaičiavimo kada investicija atsipirks ir kiek padidės šilumos kaina atlikus renovaciją.

  • ne ekonomistė

   o tai kokie patiriami energijos nuostoliai per šilumines vamzdynų trasas, kurios jau yra susidėvėję?
   Ar statybų skyrius dalyvavo rengiant rekonstrukcijos projekto skaičiavimus? O, gal vėl bus kaip su kokio tubingo trasos įrengimu, kai pinigai tarybos pritarimu duoti, bet leidimo statybai nebuvo. Nei meras, nei vicemeras statybose neraukia. Pats p. Obeliavičius dar per rinkimų debatus sakė, kad iš jo ne koks statybininkas ir daugiabučio geriau jis nesiims statyti Anykščiuose, nors dabar jau kalba kitaip .
   Svėdasai turi bent du ežerus miestelio teritorijoje, tai galėjo paskaičiuoti ekologišką geoterminį šildymo projektą ir rekonstrukciją tokią, kad ir individualių namų savininkai prisijungtų prie tokio šilumos tiekėjo, atsisakydami malkomis kūrenamų katilų ir dūmų juodų virš namų .

   • durnė tu, o ne ekonomistė,

    junkis tu prie bet kokios katilinės Anykščių rajone, kūrenk ją kuom nori, bet kaina visame rajone bus vienoda, išvesta vidutinė visų katilinių visaip kūrenamų. Eik ežeran atsigaivink, nes perkaitai matyt.

    • ežeri maudytis rizikinga, siaučia paukščių gripas LT , o Svedasys buvo pastebėta vandenyse negyva gulbė. Visuomenės sveikatos biuras neinformavo, kad seniūnijos teritorijoje esantys vandens telkiniai švarūs ir tinka maudytis.
     Aš žinau, sveikata raikia rūpintis patiems ir pasirūpinti savo artimųjų sveikata.
     A, ko tu pykst? Gal tau sopa ką?

     • Prikėblini prie ežero ir skaitai didelėm raidėm parašyta plakatą, kad vanduo patikrintas, viskas gerai ir apačioje emodzikas, kad viskas OK

 4. gal žinai to plakato koordinates ir jo informacijos tikrumo šaltinį, kuriame būtų galimybė patikrinti tai kas parašyta?
  Seniūnijos ir savivaldybės internete tokios informacijos nebuvo iki liepos 1-os dienos pabaigos.
  Beja, prie Alaušo ežero, ten kur galima viešai maudytis nėra įrengtų tualetų, nors savivaldybė skelbiasi, kad sudariusi nuomos sutartį su įmone, kuri biotualetus aptarnauja, taigi kur visi savo šlapalą palieka??

 5. Svedasu Jadze

  Ne aš pati išmįslijau, a specialistai taip rekomenduoja: „Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja maudytis savivaldybių prižiūrimose maudyklose ir poilsiauti rekreacijai skirtose zonose – poilsiavietėse, kuriose periodiškai atliekami vandens tyrimai, ištirtas smėlis, yra įrengti tualetai, šiukšlių dėžės, pastatytos persirengimo kabinos ir kitos švarai bei saugumui būtinos priemonės.“
  Pagal specialistų pateiktų informacijų tai Svedasys nerasta nei vienas maudykas prie esamų ežerų, kurių vandenys būtų patikrinti ir čia būtų tinkama maudymuisi.
  galit instykinti čia:http://www.smlpc.lt/index.php?lang=1&sid=147&fbclid=IwAR18GwcUgxMuilthYaAfmUz-7ihV3I3xLiJCzozYLOLsTyDys04xBd8Gsrc

 6. Zose Bajoru kaima

  Nepysk prota žmonėms PK mentiara !

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.