Iš esmės. Į rinkimus – vilkdami šleifą nuo Čilės

Prieš rinkimus konservatoriai ir liberalai iš savo vadų gavo gerą dovaną. Kristijono Bartoševičiaus galimos pedofilijos skandalas ir su tuo susijusios aplinkybės ir tyrimas neaišku, kur nuves.

Įvykiai rodo, kad Šeimų sąjūdis ir Šeimų maršas, mano nuomone, buvo visiškai teisūs, kai atkreipė dėmesį, kad eksperimentai su visuomenėje nusistovėjusiomis normomis – ne juokai, nors susilaukė krūvos patyčių, niekinimo, tarnavimo Kremliui, kroksų ir šaranų vairuotojų etikečių ir arogantiškų „kas tas jūsų šeimas puola“, „kas tuos jūsų vaikus liečia“, „kas tą kalbą jūsų puola“. Dabar partijos, kurios visaip stūmė „naują šeimos sampratą“, kabinėjo vaivorykštines vėliavas, dažė suoliukus bei perėjas, žygiavo praiduose, murdosi galimos pedofilijos ir neteisėto informacijos nutekinimo skandale.

Kaip bežiūrėsi, keistai atrodo nutylėjimų ir „sutapimų“ virtinė, kai atsistatydino 4 nepilnamečius galimai prievartavęs Konservatorių frakcijos narys. Seimo pirmininkė ir liberalų vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, jog susitikimo su generaline prokurore Nida Grunskiene metu jai nebuvo pateikta jokia informacija. Susitikusi su Ingrida Šimonyte (nedeklaruotame susitikime) ji teigia neperdavusi informacijos, o Šimonytė teigia negavusi informacijos, tačiau TS-LKD frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kažkodėl skambino į Čilę K. Bartoševičiui. „Žinau, kad TS-LKD rėmėjai be galo ištikimi ir su išvadomis neskuba. Jiems gal ne problema įtariamas pedofilas savo partijos frakcijoje, nes tai vieno žmogaus nusikaltimai. Bet jiems turėtų būti problema, jog aukščiausios partijos ir koalicijos viršūnėlės dangsto tokiais nusikaltimais įtariamą bendražygį, kad tik tai netaptų vieša. JEIGU žmonėms TS-LKD taps pedopartija, kaip sakė Tapinas, tai ne dėl to, jog joje knibždėtų pedofilai, o dėl to, kad jie čia būtų dangstomi politiniais tikslais“,- rašo apie situaciją “Nacionalinio susivienijimo” partijos vicepirmininkas, politologas Vytautas Sinica.

Beje, tik prasidėjus skandalui televizijos kanaluose dramatiškais veidais tiek Šimonytė, tiek Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė buvusios sukrėstos. Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė nežinantis, kaip partijos sąrašuose atsidūrė ir į Seimą su konservatoriais pateko kaltinamas pedofilija, o dabar dar išėjo atostogų.
Kiek tai svarbu rajonuose gyvenantiems žmonėms? Manau, tiesiogiai. Keista, kad atsakingais už karą Ukrainoje mes linkę laikyti ne tik visus rusus, bet net mirusius rusų menininkus, sakykim, Prokofjevą ar Stravinskį, bet kažkaip konservatoriai kratosi atsakomybės iškilus šiam skandalui.

Paprastam partijos nariui turbūt laikas sau atsakyti – palaikau pedofiliją ar ne, palaikau šeimos, lietuvių kalbos išdarkymą, narkotikų dekriminalizavimą ar ne? Jei nepalaikai, tai ką tu ten veiki? Raseinių konservatoriai jau pareiškė, kad jie kitos veislės. Lietuvoje padėtis nesikeis, kol partijos galės daryti bet ką nebijodamos, kad žmogus padės partinį bilietą ar koks partijos skyrius pareikš atsiskiriantis. Taigi, gal banalu, tačiau tai, kas vyksta viršuje, tiesiogiai priklauso nuo to, kas vyksta rajonuose ir partijų skyriuose. Tai galioja visoms partijoms.
Abejoju, ar dabar būtų tokia padėtis, kai tokios elektros kainos, kai ūkininkai pieną išpila, kai maisto kainos didesnės nei Vokietijoje, galų gale Anykščiuose kaimo mokyklos būtų išlikusios, jei valdančių partijų nariai būtų aklai nepalaikę, o būtų bent jau išreiškę nesutikimą savo partijų vadams ir Seimo nariams. O dabar į rinkimus tenka eiti tempiant šleifą, kuris driekiasi nuo Čilės.
Linas Bitvinskas

7 komentarai

 1. Anykštėnė

  Tiesiai į dešimtuką, Linai! Tegul pasiskaito visi, kas dar turi noro balsuoti už koncervatorius.

 2. V A L S T I E Č I A I nenori sužinoti teisybės.
  Už kiek V A L S T I E Č I U S papirko klanas?

 3. Super…sekmes gerbiamasis…

 4. Žiūrėjau, kaip Rūta Janutienė sudirbo valstietį D.Gaižauską tiesioginiame eteryje. Paskambino Agnei Širinkienei ir demaskavo, kad meluoja apie 2 valandas .Rekomenduoju atsisukti ir pamatyti paskutinę instanciją.

 5. Algimantas Končius

  Tai kad jau seniai nepritariantys išėjo, liko tik klusnieji. Va jei būtu neišėję, tai ir partia būtu kitokia. Siūlymas dezertyruoti veda į niekur. Išeina taip kad tenka klausti: ką tu veiki Lietuvoje, kur dauguma balsuoja už tokias partijas ? Ir iš vis, kaip dar vadiniesi lietuviu ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.