Higienos priemonių pasirinkimas – kokias kada naudoti?

Intymi higiena yra itin svarbi kasdienės moters priežiūros dalis, kadangi intymios zonos oda yra labai jautri ir reikalauja specialios priežiūros. Intymi higiena taip pat turi įtakos moters bendrai sveikatai ir gerovei, nes gali padėti išvengti infekcijų, diskomforto ir kitų problemų.

Intymios higienos svarba moterims

Tinkama intymi higiena svarbi dėl kelių priežasčių:

Užkirsti kelią infekcijoms: intymi zona yra itin jautri, ir gali būti linkusi į įvairias infekcijas, tokias kaip grybelinės infekcijos, šlapimo takų infekcijos ar bakterinė vaginozė ar kt. Tad tinkama higiena gali padėti sumažinti šių infekcijų riziką, nes apsaugo nuo kenksmingų bakterijų ir patogenų.

Palaikyti pH balansą: labai svarbu, kad makštyje būtų palaikomas tinkamas pH balansas, kuris padeda kontroliuoti kenksmingas bakterijas. O šiurkštaus muilo naudojimas arba per dažnas plovimas gali sutrikdyti šią pusiausvyrą ir sukelti sudirgimą ir galimas infekcijas. Tad tinkama higiena padeda palaikyti ir optimalų pH lygį.

Higiena menstruacijų metu: menstruacijų metu ypač svarbi tinkama higiena, siekiant išvengti infekcijų ir diskomforto. Šiuo laikotarpiu labai svarbu reguliariai keisti higienos priemones, tokias kaip paketai ar tamponai, ir prausti intymias vietas.

Intymios higienos prausikliai

Renkantis priemones intymių vietų prausimui reikėtų atkreipti dėmesį į jų pH. Optimalus pH yra nuo 3,8 iki 4,2. Įprastai specialių prausiklių intymiai higienai pH neviršija 5,5. Norint išlaikyti šią vertę, į kompoziciją pridedama pieno rūgšties. Dėl tinkamo priežiūros priemonių rūgštingumo lygio palaikomos fiziologinės sąlygos normaliam Lactobacillus dauginimuisi. Intymios higienos prausiklių sudėtyje taip pat gali būti glicirizo rūgšties, augalų ekstraktų, dekspantenolio, hialurono rūgšties. Tačiau komponentų sąraše neturėtų būti kvapiųjų medžiagų, etanolio, dažiklių bei šiurkščių paviršinio aktyvumo medžiagų.

Intymios higienos servetėlės

Kiekvienai moteriai patartina turėti intymios higienos servetėlių pakuotę, kurią galima panaudoti tokiose situacijose, kai nėra galimybės nusiprausti vandeniu. Tačiau svarbu rinktis tokias, kurios yra specialiai sukurtos intymiai higienai ir kuriose nėra stiprių cheminių medžiagų. Tačiau jos neturėtų pakeisti įprasto prausimosi.

Įklotai

Viena iš moterų higienos prekių yra įklotai, skirti kasdieniam dėvėjimui. Jie suteikia patogią apsaugą menstruacijų pradžioje ar pabaigoje, kai išskyros yra labai negausios. Tačiau nerekomenduojama įklotų  naudoti kasdien, nebent tai būtina. Reguliariai ir ilgai naudojant įklotus, gali sutrikti mikrofloros pusiausvyra.

Paketai

Higieniniai paketai yra populiariausia higienos priemonė menstruacijų metu, dėl jų naudojimo paprastumo. Jie pritvirtinami prie apatinių ir sugeria kraujo išskyras. Renkantis paketus labai svarbu atkreipti dėmesį į sugeriamumo lygį, kuris būna nurodytas ant pakuotės, dažniausiai lašelių pavidalu. Kuo lašelių daugiau, tuo didesnis yra sugeriamumas.

Paketas turi būti keičiamas kas 3-4 valandas, esant vidutiniam kraujavimui ir kas 2 valandas esant dideliam išskyrų kiekiui. Renkantis tinkamas higienos priemones galite rasti daugybę paketų variantų, tačiau ne visi jie yra kokybiški ir saugūs moterų sveikatai. Tad, kad galėtumėte teisingai pasirinkti, turėtumėte vadovautis šiomis rekomendacijomis:

      ● rinkitės paketus su medvilniniu paviršiumi, kadangi tokie paketai ženkliai malonesni odai ir rečiau sukelia sudirgimą;

      ● įsigykite įvairių dydžių ir sugeriamumo laipsnio paketų (nuo 2 iki 5 lašų), kad apsisaugotumėte nuo pratekėjimo visomis menstruacijų dienomis;

      ● būtinai įsigykite ir pakuotę naktinių paketų – jie storesni ir didesni, todėl gerai sugeria išskyras per naktį ir neleidžia joms nutekėti ant patalynės;

      ● atsisakykite spalvotų ir aromatizuotų paketų, nes sintetiniai priedai padidina alergijos ir odos dirginimo riziką.

Menstruacinės taurelės

Menstruacinės taurelės yra puiki alternatyva tamponams. Tai mažos piltuvėlio formos taurelės, dažniausiai pagamintos iš silikono arba latekso. Menstruacinė taurelė įdedama į makštį ir gali būti ištuštinama kas 4-12 valandų, priklausomai nuo išskyrų gausumo. Užuot sugėrusi kraują, menstruacinė taurelė surenka skystį kaip indas.

Menstruacinės taurelės laikomos ekologiškesniu pasirinkimu, nes jas galite pakartotinai naudoti net keletą metų. Puodelyje surinktą kraują tereikia nuplauti arba nušluostyti, o tada taurelę galima įsidėti vėl. Prieš įsidedant pirmą kartą ir po paskutinės mėnesinių dienos, taurelę reikia dezinfekuoti specialiomis priemonėmis arba virinant. Nors menstruacinės taurelės yra brangesnės nei kitos moterų higienos priemonės, tačiau jas galite naudoti pakartotinai, ir todėl ilgainiui sutaupysite pinigų. Tačiau pagrindinė menstruacinių taurelių naudojimo problema – sunku jas įdėti ir išimti. Daugeliui moterų prireikia nemažai bandymų ir pastangų, kad išmokti neskausmingai įkišti taurelę į makštį.

Kaip naudoti menstruacinę taurelę?

Pirmiausia reikia nusiplauti rankas su muilu. Taurelės kraštelį galite patepti vandeniu arba vandens pagrindo lubrikantu, kadangi šlapią menstruacinę taurelę įkišti daug lengviau nei sausą. Sulenkite menstruacinę taurelę taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Suimkite ją viena ranka ir įkiškite sulenktą taurelę į makštį. Kai ji yra vietoje, pasukite ją ir atleiskite ranką. Sulenkta taurelė viduje atsidaro ir surenka išskyras.

Tamponai

Tamponai įdedami į makštį, kad sugertų kraują menstruacijų metu. Pastarieji yra nematomi po jokiais apatiniais ir drabužiais, todėl suteikia moteriai daugiau laisvės “tomis dienomis”. Tamponus naudoti ypač patogu, jei menstruacijų metu norite plaukioti ar aktyviai sportuoti. Kitas privalumas yra nemalonaus kvapo ir drėgmės pojūčio, atsirandančio nešiojant paketus, nebuvimas. Kaip ir paketai, tamponai skiriasi dydžiu ir sugeriamumo laipsniu. Tinkamai parinkti tamponai neturėtų būti jaučiami. Pirmosiomis menstruacijų dienomis tamponus reikia keisti kas 3-4 valandas. O kai išskyrų kiekis jau mažesnis, keisti galite kas 6 valandas.

Daugelis moterų renkasi tamponus su aplikatoriumi, kuris užtikrina patogų ir higienišką įdėjimą. Be aplikatoriaus tamponas įkišamas į vidų naudojant pirštus. Naudojant bet kokius tamponus labai svarbu palaikyti švarą, nusiplauti rankas su muilu prieš ir po įdėjimo. Šiuolaikiniai tamponai leidžia neriboti aktyvumo menstruacijų metu, o kai kurie netgi suteikia galimybę turėti intymų gyvenimą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.