Gyventojai gali susigrąžinti pajamų mokesčio dalį už automobilio remontą

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena gyventojams pateikti pajamų deklaracijas ir pasinaudoti galimybe susigrąžinti pajamų mokesčio dalį už automobilio ar būsto remontą bei auklių paslaugas.

„Iki 400 eurų sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM)  gyventojai gali susigrąžinti už jiems atliktas automobilio, būsto remonto ar nepilnamečių priežiūros paslaugas. Norint pasinaudoti šia GPM lengvata reikėtų atkreipti dėmesį, jog tik kvito neužteks – gyventojai VMI turi pateikti skenuotą ar fotografuotą sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą su paslaugos gavėjo asmens duomenimis. Taip pat, deklaruojant patirtas išlaidas reikėtų atminti, jog GPM lengvata negalioja už įsigytas medžiagas ar detales“, – teigia Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Panevėžio AVMI duomenimis, Panevėžio ir Utenos apskrityse apie pernai patirtas išlaidas pranešimus pateikė beveik 600 gyventojų. Bendra paslaugų suma siekia 471 tūkst. eurų. Daugiausiai pranešimų (73 proc.) gauta iš gyventojų, remontavusių automobilius.

„Taip pat dar kartą atkreipiame dėmesį, kad norint pasinaudoti GPM lengvatomis už automobilio remonto ar kitas paslaugas, būtina prašyti pinigų sumokėjimą patvirtinančių dokumentų“, – sako R. Žilinskienė.

Rita Skavičienė, Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.