Giedrius Šiukščius: „Ar savivaldybės tarnautojams reikia mero leidimo susitikti su gyventojais?“

Anykštėnas Giedrius Šiukščius puslapyje „Mūsų Anykščiai“ aprašė nesėkmingą bandymą prisibelsti į savivaldybę ir pasiekti merą. Publikuojame jo nuomonę.

Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas biurokratus sustato į tam tikras ribas ir numato, kad į kreipimąsi privaloma atsakyti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų. Anykščių raj. savivaldybei šis įstatymas galimai atrodo nereikšmingas ir jo laikytis neprivalu. Vyraujant tokiam požiūriui elementarių darbų ar sprendimų priėmimas užsitęsia. Manau, neturime prabangos toleruoti tokios elgsenos.

2024-04-24 kreipiausi į Anykščių raj. savivaldybės švietimo skyriaus bei kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas su kvietimu susitikti, aptarti mano pateiktą siūlymą biudžeto projektui (2024 m. sausio 30 d.) dėl ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikų kultūros ir NVŠ krepšelių, išdiskutavus, pateikti tarybos posėdžiui svarstyti.

Sekančią dieną gavau atsakymą iš laikinai einančios pareigas švietimo skyriaus vedėjos: „<…> tarybos sprendimų projektus tarybai teikia meras. Administracijos darbuotojai juos rengia gavus tiesioginio vadovo pavedimą. Norint inicijuoti sprendimo rengimą, reikia pirmiausia kreiptis į merą. Todėl, rekomenduojame raštu kreiptis į merą dėl Jūsų minimo projekto rengimo.”

Atsakymas stulbina. AR savivaldybės tarnautojams REIKIA MERO LEIDIMO susitikti su savivaldybės gyventojais? Jei reikia, ar savivaldybės darbuotojai negali paklausti savo tiesioginių vadovų patys? Nepaisant kylančių klausimų ir perdėto biurokratizmo, 2024-04-25 el. paštu tiesiogiai kreipiausi į merą Kęstutį Tubį su prašymu pritarti ir patvirtinti galimybę administracijos darbuotojams dirbti su mano pasiūlymu. Ko mažiausiai tikėjausi šioje situacijoje, tai nesulaukti visiškai jokio atsakymo. Akivaizdu, kad komunikacija nėra rajono savivaldybės stiprioji pusė, nes laiškai nepasiekia ne tik tarybos narių.

Įrašo tikslas ne kritikuoti, o paskatinti išgirsti. Ieškoti bendrų taškų ir susitelkus siekti progreso.

Giedrius Šiukščius

6 komentarai

 1. Tikrai komunikacija savivaldybės tragedija. Yra trys patarėjai, tai negi negali kaip nors susitvarkyti? Fergizas vienas daugiau naudos duodavo negu šitie trys.

 2. Mane stebina kaip pilietis, išrinktas į seniūnaičius nesiorentuoja vykdančiosios ir politinės valdžios struktūrose ir iškraipydamas visą esmę cituoja vieną iš viešojo administravimo įstaymo punktą.
  Piliečiui buvo visiškai teisingai atsakyta iš skyriaus, kurio kompetencijoje svarstyti pateiktą klausimą. Kita vertus adresuoti klausimą į kultūros skyrių, kai kalbama apie švietimo reikalus taip pat parodo piliečio neišprusimą savivaldos klausimų srityje.
  Taigi, primenu visiems piliečiams ir šio posto autoriui, kad rūpimais klausimais gali kreiptis į poną Merą, o valdovas nuspręs kas prrims ir iš savivaldybės interesantą klausimams aptarti.
  Tai normali praktika bet kokioje įstaigoje ar institucijoje, o ne palaidos balos varlių kvarteto reikalų sprendimas.

  • Giedrius Šiukščius

   Labai svarbu ATIDŽIAI SKAITYTI, kas yra parašyta. Visų pirma, neneigiu, kad vadovas turi teisę nuspręsti ir galų gale priimti arba atmesti pasiūlymą (-us). Bet sprendimai PRIVALO BŪTI ARGUMENTUOTI ir pateikti atsakyme į bet kokį kreipimąsi. Taip pat tikiu, kad skyrių vedėjoms (-ams) nėra sudarytos kliūtys savarankiškai kreiptis į savo tiesioginius vadovus (administracijos direktorę, vicemerus). Patikslinu, TEIKIMAS SUSIJĘS ir SU KULTŪROS KREPŠELIU. Įtraukti į šios idėjos svarstymą paprašė pati kultūros ir turizmo skyriaus vedėja. Merui kreipimasis buvo išsiųstas 2024 m. balandžio 25 dieną, deja, bet jokios reakcijos nebuvo. Į kreipimąsi jis neatsakė, tokiu būdu pažeisdamas minėtąjį įstatymą.

   Tikiu, kad tokia praktika nėra gera. Ji yra ydinga ir daranti žalą rajonui. Na, o kai ponas Meras, Jūsų komentare, prilyginamas „Valdovui“ tai nėra ko stebėtis, kad tokie dalykai vyksta.

   Pagarbiai,

 3. ponui patarėjui

  įdėmiau skaitykite tekstus, , ypač dokumentus, o tai „nudegsite“ kada nors…

 4. Nuo senų senovės kreipinius visus reikia rašyti vadovui ar meras ar direktorius ar prezidentas. O po to nuleidžiama į tą instanciją kurią įpareigoja įvykdyti . Reikėtų žinoti tokius dalykus.

 5. ko ce skundziasi, visai normali praktika kai vyr milicininkas vadovauja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.