Spektaklis „Vienudu“ (video)

Tarptautinis šokio festivalis Pėdos 2024. Gegužės 24 dieną, 18.00 val., Anykščių kultūros centre – spektaklis „Vienudu“ (šokio teatras „Low Air“).

Šokis yra pirmiausiai apie žmogaus santykį su savimi per santykį su kitu ir aplinka. Šis santykis yra mūsų veidrodis, tačiau veidrodis dažnai tampa gerokai iškreiptas, dėl mūsų tapatybės pinklių. Tad pirmiausiai reiktų jį tiesinti: žiūrėjimas vienas kitam į akis, rankos laikymas mus tarsi apnuogina vienas priešais kitą, o tai suteikia šiokią tokią galimybę pažvelgti į save/kitą kaip iš tiesų yra – o ne, kaip norėtume/nenorėtume, kad būtų.

Toks santykis daug atskleidžia apie mus pačius, jei esame pakankamai jautrūs tai pamatyti. Kaip mes reaguojame kai mus myli, kaip mes atsakome kai mus išmėgina, ką mes darome kai mus erzina, kaip mes elgiamės ir ar apskritai galvojam, kai tiesiog žaidžiam. Šokio duetas labai gražiai primena vidinio veidrodžio efektą per santykį su kitu/aplinka/savimi. Tiesiame veidrodyje gali pamatyti, kad visos mintys, emocijos ir veiksmai yra mūsų pačių tapatybės pasekmė su kuriomis ir sukamės ratu. Tyrinėdami breiko šokio judesius ir judėjimo tėkmę bei gretindami juos su lietuvių liaudies šokio folkloru, kūrėjai kelia filosofinius klausimus vyro identiteto naratyvuose. Duete lyg dialoge su kitu, bet iš esmės su savimi pačiu mėginamas tyrinėti žvilgsnis į save, šiandieniniame normų, išankstinių nuomonių ir stereotipų šurmulyje.

Informacinis festivalio rėmėjas – portalas „Nykščiai“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.