Šiąnakt Anykščių rajone kilusiame gaisre žuvo 3 vaikai ir jauna moteris

Balandžio  14-osios naktį, 1.49 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje, Budrių kaime. Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.

Pasak  Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, apsilankiusio gaisro vietoje, kuriame aukšte kilo gaisras, neaišku: „Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis, vakar vakare,  apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis.“  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

63 komentarai

 1. Ar negalėjome išvengti tos nelaimės, ką ta moteris iš pašalpų gyveno girtuokliavo visi žinojo, ką socelinės veikė? Vaikus nuo vaikų gimdė, baisu😬, kaip dabar pasiaiškinsit?

  • dabar gal daugiau demesio skirs, visada kai atsitinka kas nors, sujuda.

   • Niekam kavarske neidomu tom socialiniam neziuri tokiu seimu tik greit rimta seima pastebi

    • Pritariu Jurga ir Baisu socialinem ir anyksciu tas pats rankas nusiplauna tik taikosi i normalia seima . Vaiku priperejus ne tik nuo vyro dar ir nuo vaikinuko kuris vos tapo 18-metis . Geda vaikai nekalti kad motinai klinai rupi.

  • Dar baisiau,…kaip socialinės turėjo įtakot šioj vietoj, gale lovos stovėt ?

  • o tai socialinės darbuotojos dieną/naktį turi prie kiekvienos ……budėt?

  • Vaikų teisių darbuotojos žiūri ne ten, kur reikia. Žinau vieną tvarkingą, puikiai prižiūričią vaiką motiną, kurią per psichiškai nesveikos uošvės skundus ištisai tampo. Traumuoja ir ją ir vaiką. O toms kur girtuokliauja ir neprižiūri vaikų nesiima jokių priemonių. Taip vyksta, mano nuomone, dėl to, kad šios aplamai neprasideda su visom šitom tarnybom.

 2. Skaudi tragedija. Tik nereikia visuomet kaltinti socialinių darbuotojų jei atsitinka kas. Jei taip gerai informuoti kodėl patys bendruomenės nariai nieko nedarėte? Jei matėt ir tylėjot. Visi klysta, kaip ir ši moteris, bet tuomet reikėjo ir padėti, o ne į vienus vartus kaip visada: ką veikė socialinė.

 3. Argi niekas nedarė? Policija važiuodavo pastoviai, ką bendruomenė galėjo padaryti? Vaikus pasiimti? Pašalpas? Kiemo darbas???

 4. Skaudi nelaimė nieko nebeteiskit jau po viskam

 5. Užuojauta artimiesiems 😭❤️

  • Gaila labai vaikućių .Suaugusieji spėjo išsigelbėti , kodėl negelbėjo vaikučių ???
   Atsakymo į klausimą , deja nėra …..
   Išvada : ko gero buvo neblaivūs ….
   Dabar kaźką kaltinti – beprasmiška …nesugrąźinsi nieko atgal , deja …
   Kada patys źmonės nenori keisti savo gyvenimo būdo , niekas nesugebės išsaugoti gyvybių , …
   Jeigu vaikućiai būtų paimti iš tokios šeimos , šiandien būtų gyvi ….Liūdna …

 6. Gaila labiausiai vaikų kai taip įvyko baisi nelaime

 7. Pasidomėkime Anykščių socialinių paslaugų centro etatais ir darbais:
  1. Socialinių paslaugų centro pašonėje ir priežiūroje – mirė benamis.
  2. Šeima gaunanti pašalpas, turėjo būti stebima socialinių darbuotojų. Socialinių paslaugų centras turi tam sąlygas, transportą, darbuotojus, daug resursų.
  3. Vaikų teisių skyrius, laukiame pranešimo apie situacijos įvertinimą

 8. Tikrai buvo galima išvengti tragedijos jei vaiku teises ir socialinė butu normaliai atlike savo darba.Metai iš metu buvo girtaujama ir žinojo kas ir kaip bet nieko nedarė vaikai butu buve dabar gyvi.
  Seniai vaikai turėjo butu paimti bet vaiku teisem juk daug poperizmo kam gi kazka daryt.Idomu ka dabar pasakys vaikų teises
  Gaila kad tokia tragedija kurios galejo ir nebuti

 9. Girtuoklystė, socialinių paslaugų nepriežiūra. Prie viso to ir priveda. Pašalpų gavimo laikas, kodėl socialines paslaugas teikianti įstaiga nevažinėja po šeimas vakarais, ypač tada, kai gaunamos pašalpos ir į visą tai reaguoja. Užmigo ant laurų socialinių paslaugų paketą rajone teikianti įstaiga. Turėtu būt dabar pasiaiškinta visuomenei, kokios paslaugos ir kokia pagalba teikiama tokioms šeimoms. Reali, ne ant popieriaus.

 10. Užuojauta giminėms. Iš tikro tai reiktų viską iš esmės keisti socialinių paslaugų centre ,o ne diskutuoti po nelaimės. Peržiūrėti etatus,, atlyginimus ,priimti tokius darbuotojus, kurie norėtų dirbti su tokiomis šeimomis ir negailėtų laiko juk už tai mokamas atlyginimas Ar negalima kartais nuvykti ir ne darbo laiku . Nebūtinai atimti vaikučius ,bet dar bandyti auklėti, padėti. Ar tinkamai atlieka ir seniūnijų soc. darbuotojos ,ar tik sėdi darbe. Košmariška tragedija. Pamenu kai rodė per TV 3 pagalba tokias bėdas mūsų rajone, girdėjome priekaištus . Manau po mano parašymo bus pyktumo , bet galvoju, kad niekas nepasikeis ir toliau tik ,kad nebūtų tokių skaudžių nelaimių.

 11. Anykščių soc.paslaugų centras dar egzistuoja?Ar tik jo ilgametė direktorė?

 12. Gal kai kuriems socialiniams darbuotojams paslaugų centre reikia sumažinti krūvius, paskirstyti etatus kitaip jei negali gerai ir kokybiškai atlikti pavesto tiesioginio darbo arba yra „pervargę“. Dauguma kiek žinau darbuotojų dirba daugiau negu pilnu etatu?????????

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tikrai socialines tarnybos kaltos, kad tam tikra nedekinga visuomenes dalis vietoje alkoholio, nelaksto po miskus dzipais, keturraciais, nemedzioja ir ne zvejoja brangiais irankiais, nesiturskia SPA ir nevazineja po hurortus… Ir socialines tarnybos turetu susekti, kodel vis dar atsiranda tokiu zmoniu ir neima pavyzdzio is tu, kurie pagal auksciau aprasyta pavyzdi kaip pavyzdinga Lietuvos sviesuomene, butent toki gyvenimo buda ne tik veda, bet ir kuria tiems nedekingiems ju gyvenima. Tik jie niekaip sito suprasti nenori… Ir socialines tarnybos butinai turi tai ne tik issiaiskinti, ar sudrausminti, dar geriau paskelbti tokias personas nongrata, kad nedrumstu ne tik sviesios tautos su dzipais ir dzipistais bei dzipistemis ateities, bet ir ES socialiniu rodykliu. Prie tokios svytincios socialines ekonomikos…..

  Butinai siam reikalui ypareigoti socialines tarnybas, issiaiskinti ir nubausti. Tik taip sis reikalas issprendziamas.

 14. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ai dar tie nedekingijie saugiu silumos siurbliu su geoterminiu greziniu neisirengia ir nesupratingi pagal auksciau aprasytu ponu pavyzdi.
  Tik socialines tarnybu tai problema, ne kitaip………..

 15. Socialiniai darbuotojai nepristovės prie kiekvieno tokio žmogaus! Patys nelaimę prisišaukė, gaila vaikučių, kurie visai nekalti…

 16. Labai patiko. Seniūnė nežinojo,/ ji tą pati paaiškino paklausime/ kas vyksta šeimoje, o kaimynai liudija siaubingas problemas.

 17. Gal ir socialiniai darbuotojai ir nepristovės prie kiekvienos šeimos. Tačiau pasakykit kokias socialines paslaugas gali suteikti socialinis darbuotojas šeimai, pabuvęs toje šeimoje 5 min. ir apsisukęs išvažiuoja. Kokius socialinius įgūdžius taip galima padėti šeimai išugdyti ar palaikyti. Įdomu kur žiūri vadovai

  • o tai ką, turi tas socialinis darbuotojas apsigyvent tokioj pairusioj šeimoj už tarną? Skalbt/ virt/kept/auklėt??? Keistas priekaištas…o Tamysta pats (pati) darbe turbūt iš to stropumo ir naktavoji…

 18. Kavarsko seniūnė kai kuriems laikraščiams teigia, kad šeima buvo negirtaujanti. Ar tikros padėties seniūnė nežino, ar tik nori pateisinti girtaujančius. Akivaizdu, kad šeima, jei tuos gyventojus galima pavadinti šeima, buvo girtaujanti, socialiai šelpiama ir pan. Todėl reikia sakyti tiesą ir pripažinti, kad visokios socialinės tarnybos, vaikų teisių darbuotojai ir visokie kitokie pareigūnai ne viską padarė ką turėjo padaryti.

 19. Vargas vargelis

  Kurios moters mažasis kūdikėlis? Jei tos, kur sudegė, gaila abiejų. Jei tos, kur išsigelbėjo? Paprastai motinos iš ugnies bando gelbėti vaikus, tas mažiukas juk prie mamos buvo, ar ne?

  • Ne motina o latre

   Žinias atsiuskit. Sake kitame kambaryje miegojo su kitais vaikais. nieko nepakeisi yra kaip yra gaila tik vaiku tegul ilsisi ramybeje angeliukai🙏❤

 20. Čia galima dabar visus teisti,priekaištauti,bausti,bet juk žmoniu jau nebera šiam pasauli.bukit švelnesni, su didele pagarba užuojautą.

 21. Jei mažiukas prie mamos būtų buvęs tai ir išgelbėtas gal ,bet manau ,,mat geroinė“ su kuiliu lovoje vartėsi.Vaikai juk nesvarbu tada…..O soc.darbuotojai egzistuoja tik įstaigoje,algas geras ,,lupa“,sėdėti galima nieko neveikiant.O vadovės arogancija berybė.

 22. manau , kad būtina seniūnijoms pasirūpinti dūmų detektoriais jau seniai. Nejaugi kaime nėra vienišų senolių gal galima ir pas juos nuvykti ,pasižiūrėti ar viskas tvarkoje Ne sakau ,kad nupirkti ,bet rūpintis privalu. Įsigijau jau gan seniai ir labai džiaugiuosi ,kadangi visko pasitaiko pamiršus..

 23. Man tai įdomus toks gan dažnas reiškinys – kaimų ar miestelių vieniši senoliai savo namelius socialinėms darbuotojoms ( ar jų padejėjoms juos lankančioms ) savo namelius testamentuose užrašinėja. Tikisi geresnių paslaugų, deja…

 24. Baisi tragedija, nieko nepakeisi. Bet nereikia ir ant socialinių darbuotojų pilt pamazgų, darbo daug, o algas tik karpo ir viskas.
  Reikia tai ir šeštadieniais važiuoja nors ir savo šeimas turi, skiria laisvą laiką.

 25. Galima kaltint vis ir kaltint bet vaikų jau niekas nė sugrąžins jau velu

 26. Tikra tiesa,jei nameliai geroje vietoje ir geram stovyje tai labai gražiai elgiasi su močiutėmis darbuotojos.Juk senukai patiklūs gražiai pamalonintais žodeliais.Taip ir atsiranda geras-pelningas palikimas iš lempos.!!!!!!!!

 27. Gyvenimo būdą pasirenka pats žmogus, čia bejėgiai socialiniai darbuotojai, bendruomenė. Labai gera kaltinti kitus, pabandykite patys komentuojantys paauklėti tokias šeimas. Ir pamatysite…

  • Ar kam rūpėjo, gi dar yra šioje istorijoje tėvas, kuris gyvena tame kaime, kol jis buvo boba taip negėrė, o jis pats tikrai negeria, dabar ką jis jai?!

 28. savo kailius isnese, o galejo vaikucius bandyti isgelbet,juk pora sekundziu tereikejo.

 29. Kaip gyvent toliau baisu

 30. Tegu nustoja pašalpas kelti,o tai ir turi iško gerti

 31. Faktas!!!
  Nebus pašalpų , neturės iš ko gerti !
  Dirbti reikia !!! Gyvena kaime , yra źemės , galima bent darźą turėti , bet kam ….
  Kaip dirbo mūsų moćiūtės , tėvai !!!
  Augino vaikus , ir stengėsi , kad jiems nieko netrūktų !!!
  Taćiau kam dirbti , jeigu yra pašalpa , visokeriopa parama !!!???

  • Vaiku teises nieko neziuri laukiam dabar tragediju troskunuose…baisu kas darosi…tevas pijokauja vartoja narkotikus vaiku nepriziuri ,vairuoja isgeres ir niekas nieko….toliau kita seima gauna dideles pasalpas gere pastoviai niekas nieko visiems juokinga….

   • tai kvieskit policija, vaiku teises, socialines? jeigu zinot kaip kas kodel nieko nedarot? tik ir laukiat dar vienos nelaimes, kad galetumet pakomentuot kaip baisu kai nieks nieko nedaro.

 32. Dėdė pasvalietis

  Kiek man žinoma, tai „soc darbuotojai visoj Lietuvoj vienodi,“Bet šiuo atveju -kaltes jausmą turi jausti Kavarsko ir Budrių seniūnai.Gaila jaunų qyvybiu! O ir neaiškumų visame tame qaisre labai jau daug???

 33. Socialinių paslaugų centre būtinas auditas,nes ilgametė |deja| direktorė,jeigu taip galima vadinti yra popierinė,o į žmones jai nusispjaut.Ten jokios realios pagalbos vien tik žodžiai.Neturi reikšmės kokia mama buvo,apie mirusius gerai arba nieko,tegul ilsisi ramybėje.Ir kiekvienas paklauskime savęs,ar kuom nors prisidėjome,ar kažką padarėme gero,kad tokių situacijų nebūtų?Ar tik liežuviais malėme ir dabar tebemalame?

  • O ką veikia Socialinės gerovės centras? Pristeigta visokių įstaigėlių, kurios čiulpia pinigus, o darbuotojai imituoja darbą.

 34. Dėdei pasvaliečiui:Seniūnai dirba savo darbą,o socialiniai darbuotojai,galų gale ir pati ponia vadovė privalo rūpintis tais žmonėmis,kuriems reikalinga pagalba.Čia jos darbas soc paslaugas teikti,o ne iš kabineto vadovauti.Jau daug metų žmonės nepatenkinti centro vadove.

 35. Žmonės nebe rašykite nesamoniu nekiskite socialinių jai nežinote tiesos štai kokia mūsų zmones moka tik teisti😠
  O šeimai uzuojauta😪

 36. Atsitiko didelė nelaimė, didelė tragedija.Žinau ,kad daug rajone yra rizikos šeimų.Tad visi kartu padarykim sprendimus ,kaip reikia gyventi, ką daryti, kaip daryti,
  ir kada daryti. Tegul Dievulis saugo Mus visus

 37. Vaiku teises nieko neziuri laukiam dabar tragediju troskunuose…baisu kas darosi…tevas pijokauja vartoja narkotikus vaiku nepriziuri ,vairuoja isgeres ir niekas nieko….toliau kita seima gauna dideles pasalpas gere pastoviai niekas nieko visiems juokinga….

 38. Tam „no name“
  Dėl nuomonės kodėl nepraneši apie tokią situaciją. O kas bus jei praneši. Tik nuo tokių asocialių skurstančių gali pats nukentėti. O juos labai gina visos institucijos, gal tik po tokio atvejo sureguos. Viskas priklauso nuo mūsų aukščiausios valdžios priimamų įstatymų. Sukurta net speciali ministerija (socialinių reikalų) remti ir tokiems atvejams. Rašėte, kad gauna pašalpas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.