Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ bus įteiktas dar vienai Anykščių krašto dukrai

Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos  vasario 11 dienos posėdyje buvo apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti 2022 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai. Išrinktiems laureatams atminimo medaliai Juozo Miltinio dramos teatre Panevėžyje bus įteikti šiandien, kovo 30 dieną.

Tarp laureatų ir kultūros organizatorė, teatro režisierė, visuomenininkė Jolanta Pupkienė, kurios vadovaujamas Anykščių kultūros centro Troškūnų skyrius 2008 metais Kultūros ministerijos konkurse buvo pripažintas geriausiu Lietuvos kaimo kultūros skyriumi ir apdovanotas premija.

Praėjusiais metais Seimo įsteigtas  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vardo atminimo medalis „Tarnaukime Lietuvai“ taip pat už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą buvo įteiktas medikei, kultūros organizatorei, visuomenininkei, filantropei, literatei, leidėjai  Aldonai Širvinskienei.

Kaip ir pernai, taip ir šiais metais į apdovanojimų ceremoniją pasveikinti anykštėnės laureatės vyks rajono meras Sigutis Obelevičius bei Kutūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Eidrigevičienė.

Šiemetiniame renginyje sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ komisijos pirmininkas Stasys Kašauskas, žiūrovus džiugins Juozo Miltinio dramos teatro aktorės Eleonoros Koriznaitės, solistų Onos Kolobovaitės, Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino ir Panevėžio muzikinio teatro styginio kvarteto pasirodymai.

2022 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ bus įteikti laureatams:

už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą: Akmenės rajono moterų klubui „Akmenietė“, Juozapui Romui Liekiui, Jolantai Pupkienei, Zitai Rimkuvienei;

už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą: Leonui Jankauskui, Vytautui Martinkui, Leonui Milčiui, Vaclovui Vingrui;

už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje: Jūratei Caspersen, Violetai Schuetz, Sondrai Simanaitienei, Andriui Šašiui;

už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes: Jonui Kiriliauskui,     kino studijai „Mėgėjas“, Kaziui Misiui, Juozui Pabrėžai.

 Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

3 komentarai

  1. Džiaugiuosi,Jolanta, ir sveikinu iš visos širdies.Tu to verta.

  2. Anykštėnas

    Tikrai verta. Paprasta, kultūringa. Duok Dieve tokių žmonių Anykščių kraštui.O jų taip mažai tokių inteligentų. Senoji karta išeejo beveik… O naujosios vienetai.Geras vardas svarbu. Ne pinigų kiekis.

  3. Na,gal daugiau tokių kūrybingų ir šviesių,dorų ir moralių,NESUSIREIKŠMINUSIŲ ir kuklių žmonių,kurie su atsidavimu taip garsintų Anykščius,labai mažai likę…Tokie „nelipa“per galvas kitiems,kad save išstatytų aukščiau kitų,tokie žmonės savo kuklumu ir paprastumu nusipelno pagarbos ir visuotino pripažinimo.Ne pro šalį būtų iš Jolantos P. kuklumo pasimokyti kai kuriems,dirbantiems kultūros sektoriuje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.