Fotofaktas. Suvarpė kruša

Šeštadienį daugelyje Anykščių rajono vietų lijo. O kai kur ir krito nemenka kruša.

Prie Rubikių gyvenantis anykštėnas nustebo pamatęs, kas liko iš jo pavėsinės dangos. „Buvau išvažiavęs, o sodyboje liko žmogus, tai sakė, kad manė, jog atėjo pasaulio pabaiga – sutemo, pakilo baisus vėjas. Pilna pieva medžių šakų ir lapų, tokio vaizdo dar nebuvau matęs“, – „Nykščiams“ sakė anykštėnas.

Kadangi šakos ir lapai apkrito ir pavėsinę, suniokotą stogą jis pastebėjo tik po kurio laiko, kai ant žemės pamatė daug bituminių atplaišų. „Kaip sušaudyta, neįsivaizduoju, kokiu greičiu turėjo kristi ledukai, kad taip suvarpytų“, – sakė anykštėnas. Visa laimė, kad stambūs ledo gabalai, matyt, krito siaurame ruože, nes gyvenamojo namo stogas sveikas.

Jo nuomone, tokie dalykai yra susiję su masiniu miškų kirtimu, kuris sutrikdė Lietuvoje natūralų oro judėjimą. „Pamatysime dar ne tokių dalykų“, – prognozavo vyras.

5 komentarai

  1. Negali būt tokių dalykų Anykščiuos, gal ką sumaišė?

  2. Taip jau būna, kai perkama kas pigiausia. Gerai tinka patarlė – Skūpus moka du kartus. Dar ir dirbti reikia du kartus

  3. Prognozuotojui

    Išvada tragiška. Masiniai mišku kirtimai? Apie Lietuvą kalba? Kur jis matė masinius kirtimus? Ar ne per daug klausosi Rusijos įtakos žmonių propagandos? Prie Smetonos kaimas kaimą matė, dabar per mišką nesimato. Prie ruso kolūkis žemę dirbo, dabar ten jau miškas. Tegul pasižiūri aerofotonuotraukas, kaip atrodo Šimonių giria 1944 metų liepos mėnesį ir kaip atrodo dabar. Pagal tokią logiką penktame dešimtmetyje kruša turėjo skardą daužyti. Nebent pilietis bando išvesti naują teoriją, kad dėl padidėjusių miškų plotų kas nors darosi?

  4. Keičiant dirbtinai gamtos dėsnius o jei dėl bįznio manau gamta atkeršys kaip Rusijoje potvyniais ir taifūnais.

  5. Atsipeikėkit miškai Lietuvoje kertami tokiu greičiu ,kad jus net nespėjat apsidairyt, jau net naktį kirsti nebesibaiminama, nuvažiuokit į miškus vėlai vakare pamatysit kas darosi. Su gamta nepakovosi ir jos nepakeisi, užtai ji ir baudžia žmones už bandymą pertvarkyti gamtą , t.y. už miško kirtimus plynai, tik nesąmoningai baudžia visus be išimčių. Mano patarimas būtų nustoti kirsti miškus, atsisukti į gamtą ir pamąstyti ,kokia ji yra svarbi. P.S. nusimontuokit nuo stogų saulės baterijas nes tokių ledukų tik daugės. Išdaužys viską. Pažiūrėkit kas užsienyje darosi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.