Fotofaktas. Kurkliuose buvo užtvanka

Rugpjūčio pabaigoje keli vietiniai gyventojai išardė istorinę užtvanką prie Kurklių bažnyčios.

Užtvanka buvo įrengta dar „prie Smetonos“, o keli į Kurklius atsikėlę nuleido tvenkinį, nes jiems esą vanduo smirdėjo, kalbėjo į redakciją paskambinęs kurklietis. Pasak kurkliečių, aplinkosaugininkai į juos besikreipusiems kurkliečiams paaiškino, kad užtvanka nebegalės būti atstatyta, nes buvo neregistruota. Gal po kiek laiko buvusi užtvankos vieta pasikeis, tačiau dabar ji tikrai nepuošia miestelio, tuo labiau, kad ant tvenkinio kranto įrengta poilsio zona kaip ir neteko savo patrauklumo.


11 komentarų

 1. Neber grožio kažkam užkliuvo tai dabar tegu grožisi dumblu padarė nesąmonė mums ne kliuvo o atejunam užkliuvo begedziai ne žmonės

 2. Ko pas mus išmoko per 30metu..tai griauti drausti naikinti

 3. Svėdasų Jadzė

  Koks piktas straipsnis. Visa vaikystė praėjo prie tos užtvankos, bet man ir kaimynams pasikeitęs vaizdas neužkliūva. Dar pora stipresnių liūčių, vienas pavasarinis potvynis ir dumblo neliks. Man dabartinis šiuo straipsniu formuojamas požiūris primena pasipiktinimą Lajų taku, Šventoios upės taku ir pn. naujovėmis.

  • Rubykiu Branys

   A tai tu Skemanių Jadzė ? Kodėl pėdas mėtai ? Ar taip baisiai prisišikus esi ?

   • visko pastaikė, būdavo kad koks raudonas partinis nepataiko…

    • Svėdasų Jadzė

     Nereikėtų smerkti buvusių komunistų. Doras žmogus, net tarp komunistų išlikdavo doru.
     Esu Svėdasų Jadzė, nes man patinka šis personažas. Jei yra Kavarsko kurvos, Kurklių pievos, Andrioniškio radijas, Debeikių arkliai ir t.t. , tai negalima vieno iš didesnių mietelių rrajone palikti be personažo. Su dėkingumu pastebiu, kad net žmonės žinantys kažką apie Svėdasus pasinaudoja mano sugalvotu pseudonimu ir rašo komentarus. Man negaila. Mano tikslas išguldytas aukščiau.

 4. Gaila, kad nugriovė…. Gerai vanduo galėsi pro ją: vienoj užtvankėlės pusėj kūdra, kitoj pusėj vanduo kaip krištolinis tekėjo… Kaip dabar bus? Teršim?!!!

 5. Vienareikšmiškai aplinokosaugininkai, nesiimdami jokių veiksmų prieš savavališką vandens telkinio sunaikinimą, pakeičiant vandens lygį upelyje yra neteisūs ir naudoja biurokratų veiklos metodus, nesiimdami įstatymo raide apibrėžtų veiksmų.
  Tokius valdininkų veiksmus reikėtų apskūsti administracine tvarka.

 6. patys kurklieciai kalti , ka ,negalejo padaryt talkos , butu isvale vasaros laike nuo dumblo , ir viskas butu gerai , o dabar aisku dvokia , taip kad kaltinkit tik save .

  • Rinkimai į savivaldą dar buvo toli, tai visiems ne talkose dalyvauti rūpi, o už pinigą …
   Kam vicemeras leido savivalę daryt?

 7. Juk turi Kurkliai seniūną.Kodėl jis negalėjo suorganizuoti tvenkinuko valymo?Užtvankėlė buvo 1998 metais suremontuota,išvalyta pakrantė ir tvarkoma poilsiavietė.Kodėl vėliau viskas apleista.?O kam tuomet reikalingi seniūnaičiai,jeigu nesugeba suinkti bendruomenės ir sytvarkyti savo miestelio aplinką?Žinoma ,geriau išgriauti,kad nereikėtų niekuo rūpintis!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.