Fotofaktas. Grožėkis miškais… kirtimų fone

Šimonių girios bendruomenės žmones stebisi, kad toliau kertamas valstybinis miškas. Viena nuotrauka itin ironiška – reklaminis plakatas ragina grožėtis miškais…  o toliau matosi iškirsti medžiai.

„Saugomą valstybinį mišką šalia Inkūnų kaimo, kur išdygdavo pirmieji baravykai ir voveraitės, Valstybinių miškų urėdija išveža popiermalkėms ir palečių gamybai. Ar tikrai taip blogai gyvename, kad  turime išsikirsti saugomų teritorijų medžius  ir išparduoti juos europadėklų gamintojams?“ – vaizdus komentuoja Šimonių girios bendruomenė.

„Miškus kerta valstybė. Ta pati, kuri gieda, kaip tausoja.  Vienas gamtininkas priminė, kad miškus valstybės kirsdavo tik per karus. Tai ar tikrai mes taip blogai gyvename, kad turime naikinti savo miškus?“, -pakomentavo Monika Domarkaitė.

Belieka tikėtis, kad iš nukirstų medžių bus pagaminta labai daug  reklaminių plakatų, kurie užims iškirstų medžių vietą. Tiesa, ar po jais dygs baravykai, tik miškininkai tegali pasakyti.

6 komentarai

 1. Vienas iš gyvo miško aktyvistų pasigrobė žindomą dukrą ir pabėgo į Kaliningrado sritį. Ten 9 mėnesių kūdikį laikė kažkokiam griuvesyje.

 2. Praretintas miškas tikrai gražesnis, daugiau šviesos ir ne toks niūrus. Atauga tie miškai tikrai greitai ir sveikesni. Avietės kirtimuose irgi dera. Todėl matau daug pliusų, kai miškas praretinamas.

 3. Nusimeskime kaukes PONAI !!!

  Kai lyginama kad kadaise miskus padegdavo zaibai iki masiskos civilizacijos, kad ir misku masyvai buvo kitokie, nei siai dienai praretinti urbonizacijos ir zemes ukio. Didesnio briedo nesugalvosi, kad mes galime kirsti miskus, todel kad atstatome kadaise buvusio gaisru gamtine ligybe…. Toki brieda gali sumastyti tik moteriskas protas.

  Jei toliau kakzas taip seimininkaus Simoniu girioje, is jos ateiti liks tik masiski 20-30 metu jaunuolynai. Tai cia geriausiu atveju.
  Baisiausia tai, kad i Anyksciu krasta atsibeldzia svetimkuniai, kurie leidzia cia sau seimininkauti ir daryti ka nori, pateisindami tai pseudo logika.
  ____________________________________________________________________
  [i}Simoniu giria, tai tikrasis-realusis musu kulturos veidas[/i]

 4. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Rasiau ne apie si del gaisru perspejanti plakata.
  Maciau oficialiai eksaluojama“ logika“. Kad dabartinis masinis misku kirtimo intensyvumas, pries gamta neina. Nes kazkada praeiti kai nebuvo civilizacijos, miskai isdegdavo atseit beveik tiek pat, padegti zaibu. O koks procentas tais laikais misku buvo Lietuvos teritorijoje. uzmirsta pamastyti.

  • Kavarsko Janytė

   Tai dar kartą parodo kokie lietuviai yra silpnapročiai, patys nemokantys ir savo gyvenimus atiduodantys svetimšaliams, Tarybiniais laikais tarnavo rusams ir iš to dar nepasimokė ! Dabar tarnauja Briuseliui ir visi miškai išvežami ten, LR Seime tik vagys ir mafijozai kuriantys sau naudingus įstatymus…Sako debilams/aborigenams maistas brangus ! Atsiverskit Maxima pelningumo ataskaitą – per metus pelnas jiems nusėdo į kišenes 3 Milijardai eurų, nors maistą užauginti šioje aborigenų šaly kainuoja centus….
   Medis, kas tas medis ? Jo net auginti nereikia – nueini į mišką ir pjauni euriukus, ES didelė – visiems užteks….

 5. Klimato atšilimas juk,.nors ne tam kas kerta miškus,svarbiausia eurai,ir valstybė dar padidino visoj Lietuvoj miškų kirtimus,.tiesa užmiršau mes juk Lietuviai su apmokestintais maišeliais išgelbėsim pasaulį nuo perkaitymo, čia svarbiausia.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.