ES ketina iki 2035-ųjų nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimą

Europos Sąjunga pritarė tam, kad iki 2035-ųjų Europoje būtų nutrauktas automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimas, anksti trečiadienį paskelbė 27 narių blokas, siekiantis neutralumo klimato atžvilgiu.

Pasiūlymas buvo pateiktas 2021 metų liepą, o šis sprendimas reikš automobilių su benzininiais ir dyzeliniais varikliais pardavimo sustabdymą de facto ir visišką perėjimą prie elektrinių automobilių Europos Sąjungoje nuo 2035 metų.

Šia priemone siekiama padėti pasiekti Europos tikslus dėl klimato, ypač tikslą iki 2050 metų tapti neutraliai klimato atžvilgiu.

Tokių šalių kaip Vokietija ir Italija prašymu ES taip pat sutiko svarstyti ateityje leisti naudoti alternatyvias technologijas, pavyzdžiui, sintetinių degalų ar įkraunamų hibridinių automobilių, jei pavyktų užtikrinti, kad jos neterš atmosferos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Liuksemburge susitikę aplinkos ministrai taip pat pritarė tam, kad penkeriems metams iki 2035-ųjų pabaigos būtų pratęsta įsipareigojimų mažinti taršą anglies dvideginiu išimtis vadinamiesiems nišiniams gamintojams arba gamintojams, pagaminantiems mažiau nei 10 tūkst. automobilių per metus.

Ši išlyga, kartais pavadinama „Ferrari“ pataisa“, bus ypač naudinga prabangių automobilių ženklams.

Dabar dėl šių priemonių reikia susiderėti su Europos Parlamentu.

„Tai didelis iššūkis mūsų automobilių pramonei“, – pripažino Prancūzijos ekologinės pereigos ministrė Agnes Pannier-Runacher (Anjes Panjė-Runašer), pirmininkavusi antradienio susitikimui.

Tačiau ji sakė, kad tai būtinybė susiduriant su Kinijos ir JAV, pripažinusių elektrinius automobilius šios pramonės ateitimi, konkurencija.

9 komentarai

 1. Pats laikas atgaivinti kinkomo transporto tempiamosios jėgos šaltinius- arklių ir žirgų auginimą ir pritaikant juos bent jau vietinio susisiekimo paslaugų vykdymui. Mūsų krašte nėra įprast jaučius ar gaidžius kinkyti , o galėtume 🙂
  Mano galva Anykščiams privalu turėti arklinį viešąjį transportą, turint savivaldybės “Arklio“ muziejų.

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   Lietuviu laisve ar vergove visiskai nepriklauso nuo to, kokios tautybes burna apziojusi „Lietuviska vamzdi“, ji tiesiogiai priklauso nuo burnos plocio…

   Jeigu ypatingai placiai burnai nesvarbu koki vamzdzi praryti, naftos, duju, ar elektros. Manau neproblema jai butu ir kinkomasis transportas.

   • Anykščių rajono tarybos nariai, valdantys politikai dar vis nepagalvoja žingsniu į priekį, balsuoja už naujo autobuso mokinių pavėžėjimui pirkimą su tradiciniu vidaus degimo varikliu, nors Lietuvoje yra surinkinejami specialūs elektriniai autobusiukai vietinio susisiekimo reikmės, neteršiantys aplinkos išmetamosiomis dujomis, tyliai važiuojantys, kaip tik kurortinio statuso siekiantiems Anykščiams.
    Štai jus ir politika ir strategija, kai viena šneka, kita daro, trečia parodo.

 2. nepasiūlė kaikuriom savu noru išstot iš es

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   Ir prie kuriu glausites isstojus, dar paaiskinkite kad tapsime laisvi ir nepriklausomi kaip Sveicarija..

   Normalus tie projektai su tais automobiliais. Skaitykite kas parasyta orginale, tik NAUJI bus nebeparduodami su vidaus degimo varikliais nuo 2035.
   Kol iki padevetu prieis ir 2050 ieji ateis, o tada is vis pasaulis ne tas bus kas dabar. Antrojo pasaulinio karo pokyciai, bus tik sraiges sliauzimas pries dabartinius.

 3. ES senai bus subirejus ,o lietuviams su žiguliais reikės važinėti ,viską daro konservatoriai dėl to

 4. Svarbu kad neuždraustu

  nusišikti po krūmu ! Už kvėpuojamą orą jau visi žino, kad reikės mokėti !

 5. Viena iš rajono politikų patvirtintų savivaldybės strateginio plano sričių yra „Lėto miesto statuso siekimas“.
  Tai kur vykdomuose infrastruktūros rekonstrukcijos planuose ir projektuose lėtam, bet patikimam transportui, tempemam arklio ar asilo jėga? Kodel nevystomas valdiškas žirgynas pvz . prie komunalinio ūkio, kuris galėtų naudoti arklių darbo jėgą ir nedideliems, ekologiškiems miesto priežiūros darbams vykdyti ištisus metus, visais sezonais, nedeginant naftos produktų ir neteršiant gyvenamosios aplinkos mechanizmų motorų keliamu triukšmu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.