Elmės šešiakamienio ąžuolo pavadinimą išsaugos

Vakar meras Kęstutis Tubis susitiko su miško savininku Audriumi Puodžiūnu, ekspertų komisija tarėsi, kaip pašalinti nelaimės pasekmes ir apsaugoti ąžuolą.

Apie susitikimą informavo mero patarėjas Laimas Fegizas. „Įvykus nelaimei Anykščių rajone – Elmės šešiakamieniui ąžuolui per naktį virtus penkiakamieniu, buvo reikalingi ryžtingi ir operatyvūs sprendimai dėl padarinių švelninimo. Anykščių rajono savivaldybės saugomą gamtos paminklą apžiūrėjo ekspertų komisija, kartu su miško savininku Audriumi Puodžiūnu.

Pagal arboristų rekomendaciją buvo nuspręsta nuvirtusį kamieną palikti gulėti (tokiu būdu išsaugant „šešiakamienio“ pavadinimą, nesvarbu, kad vienas kamienas liks horizontaliu), perkelti likusių 5 kamienų svorio centrą į apačią apgenint jų sunkiąsias viršutines šakas, aplink esantį lapuočių/spygliuočių mišką išretinti, kad ąžuolo apačia gautų daugiau šviesos, ir augintų šakas ne viršuje, bet iš apačios, padaryti patogesnį privažiavimą bokštelio automobiliui ir vestuvininkų limuzinams.Šie darbai bus atliekami su intencija, kad šimtametis šešiakamienis (5+1) dar šimtą metų džiugintų ateities kartas savo mistiškumu ir dar ne vienerios iškilmingos vestuvės įvyktų prie šio unikalaus gamtos paminklo“, – apie tai, kas bus daroma, informavo L.Fergizas.

Vienas komentaras

  1. Tū tū lašiniuotis

    Vyrai mūrai ąžuolai, lašinius vos paneša, tuoj išgrius, kaip tas šešiakamienis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.