Ekspozicinė krosnis – Anykščiuose seniausias materialus objektas

Kovo 14 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje apsilankė Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 7A klasės mokiniai kartu su mokytojomis Daiva Tručinskiene ir Birute Čieliene.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus darbuotojos mokinius supažindino su ekspozicine krosnimi. Tai senovinė XVI amžiaus krosnis, kurią dalyviai apžiūrėjo iš arti bei sužinojo jos atsiradimo bibliotekoje istoriją. Anot archeologijos mokslų daktaro Gintauto Zabielos, archeologinių kasinėjimų metu atrastoji krosnis – seniausias materialus objektas, išlikęs Anykščiuose.

Mokinius sudomino ir garsaus anykštėno, spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarys-muziejaus. Bibliotekos darbuotojas Mindaugas Andziulis papasakojo apie gausybę autoriaus sukauptų ir fotojuostose užfiksuotų vaizdų – negatyvų bei planuojamą išleisti I. Girčio fotografijų albumą.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos

Vienas komentaras

  1. Smagu, kad mokykla randa ir suteikia galimybę mokytojams organizuoti ugdymą už mokyklos ribų, plečiant vaikų ir jaunimo pažinimo akiratį ir išnaudojant kitų institucijų sukauptas ir saugomas pažinimo vertybes.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.