Duoti ar neduoti?

Nykščiai.lt šios savaitės viduryje savo skaitytojų klausia, ar jūs esate vienas iš tų, kurie duoda kyšius medikams? Atsakymai glumina. Pagal balsavimo rezultatus, taip atsidėkoja 8 anykštėnai iš 10-ties. Pasitaiko net anekdotiškų situacijų.
„Transparency International“ naujausi tyrimai rodo, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas per pastaruosius metus yra davęs kyšį gydytojams. Tuo tarpu Anykščiuose, panašu, jog situacija kelis kartus prastesnė. Nykščiams paskelbus balsavimą, pačią pirmąją dieną sulaukta kaip niekada didelio dėmesio. Apie tai, jog atsidėkodami įkiša pinigų medikams, prisipažino virš 100-to skaitytojų.
Miestuose žmonės gerai žino ir kainas – atliekant sudėtingesnę operaciją, gydytojui – 150 Eur, anesteziologui – 50 Eur. Vilniuje arba Kaune – atitinkamai 300 ir 100 Eur.
Pasitaiko ir kurijoziškų nuotykių. Vienai pacientei yra tekę stebėti atvejį, kai močiutė pro šalį ėjusiai seselei į kišenę įbruko 10 Eur. Pasiteiravus kodėl, garbaus amžiaus moteris atsakė, jog už tai, kad ji su baltu chalatu (red.: nebūtinai tai įvyko Anykščiuose).
„Transparency International“  skelbia, jog Rumunijoje kyšį gydytojams prisipažįsta davęs kas trečias pacientas (33 proc.) ir tai yra vienintelė ES valstybė, kurioje kyšininkavimas sveikatos apsaugoje didesnis nei Lietuvoje. Latvijoje kyšį gydymo įstaigose mokėjo 13 proc. lankytojų, Estijoje – 5 proc., Lenkijoje – 6 proc., Vokietijoje – 2 proc.
Lietuvoje buvo apklausti 1501 gyventojas. Tyrimą atliko bendrovė “TNS”. Kažin, ar Anykščiuose – kaip ir visoje Lietuvoje?
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.