Druskininkus puoš anykštėno skulptūra

Vakar Druskininkuose iškilmingai atidengtas paminklas, skirtas gydomųjų Druskininkų versmių atradėjui, liaudies gydytojui Sūručiui. Skulptūrą sukūrė iš Anykščių kilęs menininkas Romualdas Inčirauskas.

„Sūrutis“ įprasmins Druskininkų legendą ateities kartoms Šiandien kartu su druskininkiečiais, skulptoriumi R. Inčirausku, „Druskininkų klubo“ prezidentu A. Katilovskiu ir kunigu Vaidu Vaišvilu atidengėme skulptūrą „Sūrutis“. Ši skulptūra – visiems mums žinomos Druskininkų atsiradimo legendos įprasminimas.

Didžioji dauguma gausiai lankomų pasaulio miestų jau seniai įamžinę vietovių atsiradimą menančių legendų simbolius. Šiandien tai padarėme ir mes. Tikiu, kad skulptūra turės išliekamąją vertę ir ateities kartoms primins, kokie stebuklingi yra Druskininkų mineraliniai šaltiniai. Mano svajonė, kad prie druskininkiečių namų durų, kaip sėkmės ir laimės simbolis, būtų pakabinta ši miniatiūrinė „Sūručio“ skulptūrėlė. Reljefinės skulptūrėlės bus gaminamos, jas galės įsigyti visi norintys.Ačiū „Druskininkų klubui“ už iniciatyvą įamžinti kurorto legendą. Skulptūros vertė – 45 tūkst. eurų, pusę šios sumos finansavo Druskininkų savivaldybė, likusią dalį – „Druskininko klubo“ nariai.

Ačiū visiems, prisidėjusiems. Dėkoju skulptoriui R. Inčirauskui už jo darbą, nuoširdų domėjimąsi kurorto istorija ir į „Sūručio“ kūrimą įdėtą širdį. Neabejoju, kad druskininkiečiai vertins ir brangins jūsų kūrinį“, – apie šį įvykį rašė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas (nuotraukos iš R.Malinausko albumo).

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. Zosė de la' Antosė :)

    Bandau palyginti su ta metaline skulptūra Anykščių centre. Ir taip lyginu, ir kitaip. Bet gal nesakysiu kokios mintys mane užvaldo ir kokie žodžiai veržiasi į laisvę. Tiek jau to…

  2. Man skulptūra Anyksčiuose ,,belyginant,, susilygina tik su ,,Raiteliu be galvos,, …nors tu ką.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.