Dominykas Puzinas stabdo savanorystę policijos rėmėjų gretose

Pasirodžius reportažams apie Vilniuje vykusį paminklinės lentos vieno iš pasipriešinimo komunizmui vadų pulkininkui Kaziui Škirpai demontavimą, anykštėnai pastebėjo, kad demontavime kartu su policijos pareigūnais dalyvavo Anykščių rajono tarybos narys, neseniai paskelbęs apie kandidatavimą į Seimą, Dominykas Puzinas. Kadangi kilo tam tikrų neaiškumų, D. Puzinas išdėstė, kad kartu su policininkais kaip savanoris patruliuoja Vilniuje jau dvejus metus, kaip darė ir tą dieną, tačiau, kad nebebūtų bereikalingų insinuacijų, laikinai stabdo šią savo veiklą. Publikuojame jo nuomonę.

Sekmadienį kaip policijos rėmėjas padėjau policijos pareigūnams, kuomet Vilniuje buvo pašalinta nelegaliai įrengta atminimo lenta K. Škirpai. Noriu pasidalinti savo pozicija šiuo klausimu.

Nors galime kalbėti apie patį Škirpą ir paminklo simboliką, esminis klausimas ne čia. Esminis klausimas yra tokio paminklo teisėtumas. Ar paminklus gali statyti bet kas, be jokių leidimų? Mano nuomone – ne. Lietuvoje gyvename teisinėje valstybėje ir visiems įstatymai galioja vienodai, todėl ir šiuo atveju buvo būtina gauti leidimą tokiam (ar bet kokiam paminklui) įrengti. Todėl, kad ir kaip pats paminklas patiktų/nepatiktų, atrodytų gražiai/negražiai, jis turėjo būti pašalintas, o iniciatoriai, jei nori jį įrengti darkart, turėtų kreiptis į atitinkamas institucijas gauti leidimą.

Deja, atrodo, kad šis atvejis labiau susijęs su savireklama nei tikru noru pagerbti asmenybes, siekiant supriešinti visuomenę. Aš esu policijos rėmėjas ir savanoriauju jau dvejus metus. Didžiuojuosi galėdamas prisidėti prie policijos darbo, ypač kai visoje šalyje trūksta pareigūnų. Sekmadienį vykdžiau savo pareigą kaip policijos rėmėjas, vykau ten, kur tuo metu reikėjo padėti kolegoms. Nors nesu Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, suprantu, kad kandidatuodamas į Seimą esu atidžiau stebimas, ir tai priimu. Todėl nusprendžiau laikinai sustabdyti savo savanorystę policijos rėmėjų gretose iki Seimo rinkimų pabaigos, kad išvengčiau bet kokių abejonių dėl savo veiklos policijoje. Ir toliau ginsiu ir rūpinsiuosi mūsų pareigūnų teisėmis ir gerove.

Dominykas Puzinas

15 komentarų

 1. Sveikintinas sprendimas. Sekmės rinkimuose!

 2. ko nepadarysi del piaro puziniuk dek ir savivaldos mandata tadu bandyk ait seiman

 3. Ne tau Dominykai mėlynas dangus.
  Ne tau vaikeli rožėm klotas kelias.
  Gerai,kad supratai savo klaidas
  ir būk laimingas šitoj žemėij.
  Juk laimes neatrasi ten,
  paliki juos visus ramybėj.
  Geriau tu būki su mumis.
  Anykščiai nuostabus miestelis

 4. Pirmyn, Dominyka,i sutvarkyk ligoninę, meras nelabai gali matyt

 5. Ko jie visi bijo toks konservatorių partijos? Eina į savivaldybę, į seimą, o nenori būti konservatoriais.

  • Juozas (tikras)

   Turėtum pasisimėti ir išsiaiškinti pačios partijos nuostatus skaitydamas. Kiek yra žinoma, rai tik naujų politinių darinų sukurtos partijos priima iš kart tuos, kurie užpildo orašymus dėl įstojimo vien dėl reikiami partijai egzistuoti narių skaičiaus.
   Senisios partijos visada raikė kandidatams išbabdomąjį laikotarpį iki prėmimo ir tai trunka ir kelis metus. Į KP taip pat buvo taikoma praktika atitikties stebėjimas iš kandidato veiklos. Galute paklausti dabartinį merą, kuris dar saugo tos partijos nario bilietą.

  • tai kad si partija PAPRASTU Zmoniu akyse yra Saika,nes kitaip nesivadina komanda kuri nieko nedaro Savo valstybes labu…..,kas tai gali paneigti???????ir tamsta pats jei ne sitos bandos narys esi-patriarchas aiskiai pasake-esi Sunauja,runkelis ir t.t.,o is balkonelio oi daug epitetu nuskambejo apie jiems nepritariancius…..

   • Ar esi spaudos magnatas, jei taip pergyveni, jog perkamus žurnalistus pavadino šunauja? Aš 100 % pritariu. Laikraščio savininkas pasakė „fas“ ir pradeda loti. Negi negirdime? Vien už šitos teisybės išviešinomą gerbiu patriarchą Vytautą Landsbergį. Tiksliai ir konkrečiai įvardino Lietuvos žiniasklaidos pagrindinę bėdą.

 6. Mankurtizmas?

  Vilniuj pilna neteisėtų paminklų, bet Škirpai reikėjo demonstratyviai nudaužyt lentą. Koks didis nusikaltimas- sukilimo vadovui pelnytai pagerbt“koncervatorius“ Benkunskas neišdavė popiergalio, bet randa laiko lgbt paraduose demonstruotis. Nes tik viena „teisinga“ partija yra, o visi kiti runkeliai?Apie Puziną buvom geresnės nuomonės, bet dabar jokių minčių apie palaikymą. Žmogus, žeminantis Lietuvos patriotą K.Škirpą nevertas dėmesio.KGB paslaptį daužyt reikia, o ne savus žmones. GĖDA!

 7. TS-LKD meras ir Istorinės atminties komisijos pirmininkė sekmadienį, per pačią Birželio sukilimo minėjimo dieną, užsiundo Grindą ir policiją daužyti lentos, o su policija pasirodo tos pačios TS-LKD kandidatas į Seimą ir dalyvauja tikrai gana žiauriame susidorojime su lentos gynėjais, kurie dar gi atstovauja kitai partijai – Nacionaliniam susivienijimui. Normalu, kad TS-LKD kandidatas į Seimą dalyvauja fiziškai susidorodamas su kitos partijos atstovais? Mažų mažiausiai po tokio skandalo turėtų stabdyti narystę partijoje, o ne tik policijos rėmėjų gretose.

 8. be sąžinės

  Tai visgi – kodėl puzinas stabdo veiklą kaip policijos rėmėjas? Todėl, kad jam kandidatuojant į seimą būtų kuo mažiau nepageidajamo viešumo:) Būti policijos rėmėju – daugiau rizikos būti susitepusiam gyvenimo problemomis, Todėl, siekdamas būti herojumi be dėmių, ir tokiame skaisčiame pavidale būti išrinktas į seimą, jis apriboja savo visuomeninę veiklą. Tai va toks ir noras realiai susidurti su sudėtingais istorinės atminties klausimais.

 9. Apie tą įvykį :

  Kaip sakoma : iš didelio rašto išėjo iš krašto 🙂

 10. Linas Karpavičius

  Pakišo vaikį draugeliai, kurie dabar rankas nusiplauna. Nereikėjo su velniu eiti obuoliauti Dominykai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.