Šiukšliname ne visi vienodai

UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ nuo pat pavasario stengiasi priversti mokėti visus. Tačiau lengviausia buvo su tais, kurie ir taip sąžiningai mokėjo. Su likusiais – problematiška. Šiandien Tarybos nariai rinksis pasitarti, ką daryti su anykštėnų atliekomis.
„Nykščiai.lt“ duomenimis, daugiabučių gyventojai sąskaitas, apskaičiuotas pagal tą patį principą kaip individualių namų gyventojams, pradėjo gauti tik dabar. O verslininkai, kurie nemokėjo už šiukšlių išvežimą, nesiruošia to daryti ir toliau.
Komunalininkams bandant suskaičiuoti visus šiukšlintojus, aiškėja, jog tvarka labiausiai skausminga skaitlingoms jaunoms šeimoms, o ypač šeimynoms, kuriose auga globotiniai.
Šešių asmenų namų ūkiui teoriškai komunalininkai privalo išvežti 30 konteinerių per metus, tačiau išveža viso labo 24 – nes atvažiuoja tik kas dvi savaites ir tuos pačius dažnai pustuščius. 
Paskambinus į UAB „Komunalinis ūkis“, paaiškėjo, jog įstaigoje tokia pat betvarkė kaip prie konteinerių. Tik iš ketvirto karto pavyko. Ragelį pakėlė vadybininkė, kuri ir pati nežinojo, kodėl vieni gyventojai jau pusmetį moka daugiau nei kiti. 
„Visi gyventojai turi būti sąžiningi ir mokėti. Pagal naują tvarką šiukšlių išvežimo kainą skaičiuojame tik tiems, kam spėjame paskaičiuoti, nes daugiau neturime resursų“, – kalbėjo vadybininkė.
Šiandien politikams bus pristatyta UAB "Ekonominės konsultacijos ir tyrimai" atlikta studija, kurios objektyvumu galima suabejoti, nes komunalininkai dar nežino, kiek yra šiukšlintojų rajone.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.