Didžiausia kultūros sostinės siekiamybė – vienybė

Balandžio 19 dieną Anykščių kultūros centro mažojoje salėje vyko diskusija „Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2027?“. Apie 30 susirinkusių anykštėnų brėžė galimas kultūros sostinės gaires.

Diskusiją organizavo Anykščių savivaldybė. Susirinko apie 30 kultūros įstaigų, visuomeninių organizacijų, bendruomenių atstovų. Diskusijoje dalyvavo ir trys Anykščių rajono tarybos nariai.

Pirmiausiai įspūdžiais ir prisiminimais dalinosi  paraišką rengusi Jurgita Bugailiškienė, kai Anykščiai 2012 metais jau buvo Lietuvos kultūros sostine. Ji prisiminė tiek veiklos, tiek įgyvendinimo peripetijas. „Anykštėnai padarė daug ir nė viena kultūros sostinė nepadarė daugiau ir nepadarys“, – sakė J.Bugailiškienė, iškėlusi klausimą, kokių pokyčių būtų siekiama, jei Anykščiai vėl pretenduotų tapti kultūros sostine. Pasisakęs Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas teigė, jog logiškiausia naujojo sostinės titulo siekti ieškant sąsajų su istorija, nes 2027 metais A.Baranausko klėtelei būtų 200 metų, o Anykščiai prieš šimtmetį turėjo kurorto statusą.

Į diskusiją atvykusios Trakų savivaldybės atstovės Dovilė ir Agata pasakojo, su kokiais sunkumais susidūrė ištikus pandemijai, kai Trakai 2020 metais tapo kultūros sostine, kaip dinamiškai teko priimti sprendimus, keisti programą.

Vėliau dalyviai pasidalino į 4 komandas, kurios siūlė idėjas 4 esminiais klausimais – nuo ko reikia pradėti, kokią žinutę transliuotume, kokias naujoves pasiūlytume ir kuo galime prisidėti.

Po to idėjos buvo apibendrintos, o išsakyti pastebėjimai bus pagrindas kitam susitikimui. Paaiškėjo, ko norėtų kultūrininkai iš naujo Lietuvos kultūros sostinės titulo – vienybės bendruomenėje ir bendro kultūros įstaigų darbo.

Jau žinoma, kad Anykščiai, nusprendę dalyvauti 2027 metų paraiškos rengime turėtų ir konkurentą. Į šį titulą pretenduotų ir Pasvalys, kuris dar nėra buvęs kultūros sostine.

2 komentarai

  1. Kultūra prasideda viduje, Anykščiu liaudžiai jau seniai trūksta vienybės, nes kažkokia šaraškino kontora mažame miestelyje. Ant klėtelės pastatyti sostinės idėją yra toks dirbtinis pritraukimas iš oro, šauksmas tyruose – bandant priminti, jog dar ir muziejus egzistuoja, nors toks jau statiškas, atsibodęs ir neįdomus. Ar iš vis dar tenai kas lankosi? Vis gi vienybės gak ir ne šiuo projektu, bet Anykščiams tikrai reikia.

  2. paauglių, vaikų grandis palikta likimo valiai kultūriškai numirt, o šūkis – Čia gera sugrįžt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.