Pastaraisiais metais vis labiau populiarėjanti elektroninio sporto industrija patyrė didžiulį augimą, o turnyruose laimėjusioms komandoms siūlomi gyvenimą iš esmės keičiantys prizai.
Apžvelgiame penkis didžiausius e-sporto turnyruose laimėtus prizus ir žaidimus, kurie lėmė šiuos rekordinius įvykius.
1. „International 10“ (2021 m.) – 40 milijonų JAV dolerių
„The International 10“ – kompiuterinio žaidimo „Dota 2“ tarptautinis turnyras‚ pasiekė rekordą – jo prizinis fondas siekė 40 mln. JAV dolerių ir buvo didžiausias e-sporto istorijoje. Šiame, „Valve“ kompanijos sukurtame daugelio žaidėjų internetinių kovų arenos (MOBA) žaidime, dalyvauja dvi komandos po penkis žaidėjus, kurių kiekviena bando sunaikinti priešininkų komandos bazę.
Komanda „Team Spirit“ namo parsivežė įspūdingą 18,2 mln. JAV dolerių sumą – didžiausią iki šiol vienai komandai skirtą išmoką e-sporte. Turnyras pabrėžė sutelktinio finansavimo galią elektroniniame sporte, nes gerbėjai prisidėjo prie prizinio fondo pirkdami žaidimo priemones ir papildymus. Šis didžiulis prizinis fondas rodo, kaip labai gerbėjai ir žaidėjai vertina šią sporto rūšį ir kaip stipriai bendruomenės dalyvavimas veikia konkurencinius žaidimus.
2. „Fortnite“ pasaulio taurės finalas (2019 m.) – 30,4 mln. JAV dolerių
„Epic Games“ kompanijos valdomo žaidimo „Fortnite“ pasaulio taurės finale buvo pasiūlytas 30,4 mln. JAV dolerių vertės prizinis fondas. Čia, populiariame „Battle Royale“ žaidimo režime, vis mažėjančiame žemėlapyje vienas prieš kitą stoja 100 žaidėjų, o nugalėtoju skelbiamas paskutinis likęs žaidėjas arba komanda.
Individualaus pasirodymo čempionas Kyle’as „Bugha“ Giersdorfas uždirbo asmeninę 3 mln. JAV dolerių premiją, o duetų čempionai pasidalijo dar 3 mln. JAV dolerių. Šis renginys atkreipė dėmesį į sparčiai augantį „Fortnite“ populiarumą, ypač tarp jaunesnių žaidėjų, ir įtvirtino jį kaip svarbų e-sporto žaidimą. Pasaulio taurės finalas taip pat pademonstravo „Epic Games“ įsipareigojimą varžybų scenai, siūlydamas reikšmingus prizus dalyviams ir puoselėdamas lojalią žaidėjų bendruomenę.
3. Riyadh Masters 2023 (2023 m.) – 15 milijonų JAV dolerių
2023 m. Siaudo Arabijos sostinėje vykusio „Dota 2“ žaidimo turnyro prizinis fondas siekė 15 milijonų JAV dolerių ir buvo didžiausias turnyras už „The International“ ribų. Dota 2 žaidime strateginis gylis derinamas su greitu veiksmu, kai žaidėjai renkasi galingus herojus su unikaliais gebėjimais ir stengiasi įveikti priešininkus.
Ir vėl nugalėjo komanda „Team Spirit“, įrodžiusi savo nuolatinį dominavimą ir užsitikrinusi didelę dalį prizinio fondo. Šis turnyras parodė pasaulinį „Dota 2“ patrauklumą ir aukštų reitingų e-sporto varžybų augimą ne tik vakarų šalių rinkose, nes Rijadas tampa svarbia aukščiausio lygio žaidimų renginių vieta.
4. PUBG Global Invitational.S (2021 m.) – 7,1 milijono JAV dolerių
Šio turnyro išskirtinumas buvo vienas didžiausių prizinių fondų PUBG istorijoje, su bendra suma 7,1 milijono JAV dolerių. Renginys vyko tiek internetu, tiek gyvai Pietų Korėjoje, pritraukdamas geriausias komandas iš viso pasaulio.
5. „Honor of Kings“ tarptautinis čempionatas (2022 m.) – 10 mln. JAV dolerių
Tarptautiniame „Honor of Kings“ čempionate buvo siūlomas didžiulis 10 mln. JAV dolerių prizinis fondas, todėl šis turnyras buvo vienas svarbiausių mobiliojo e-sporto turnyrų.
Tai yra „Tencent“ įmonės sukurtas mobilusis žaidimas, plačiai paplitęs Kinijoje, kur komandos dalyvauja strateginiuose mūšiuose su pasirinktais herojais, kad nugalėtų priešininkų bazes. Šis turnyras, kuriame dalyvavo geriausios komandos iš Kinijos ir kitų pasaulio valstybių, pabrėžė, kad mobilieji žaidimai tampa rimtu varžovu elektroninio sporto industrijoje.
Šie turnyrai ne tik atspindi finansines šių žaidimų galimybes, bet ir parodo, kaip e-sportas tapo svarbia pasaulinės pramogų kultūros dalimi, pritraukiančia rėmėjus ir gerbėjus visame pasaulyje.
Tiems, kurie nori nuolat sekti naujausias e-sporto naujienas arba pasitikrinti savo prognozes dėl rezultatų – GGBET platforma padės palaikyti šį ryšį su e-sporto žaidimais pasaulyje.