LRT – dėmesys Anykščių krašto kūrėjams


LRT Klasika laidoje „Ryto allegro“ žurnalistė kalbino du Anykščiuose gyvenančius ir knygas leidžiančius kūrėjus.


Artėjant spaudos atgavimo dienai, LRT žurnalistė Alma Valantinienė tema, kaip sekasi autoriams ir leidėjams, dalyvaujantiems literatūriniuose procesuose Lietuvos literatūros sostine tituluojamuose Anykščiuose, kalbino muziejininką Raimondą Guobį ir žurnalistą Liną Bitvinską.

Abu kalbėjusieji pasakojo, kaip mato literatūrinį procesą, su kuo susiduria leisdami knygas ir išryškino problemą, kad naujoji rajono valdžia, Anykščiams galvojant apie UNESCO literatūros miesto statusą, turėtų pirmiausiai pasirūpinti, kad mieste būtų ir funkcionuotų knygynas. „Kodėl neskyrus šiek tiek lėšų knygynui įkurti, kad visa Lietuva žinotų, jog čia yra toks knygynas, į kurį būtinai reikia užsukti. Juk dėl knygyno galėtų atvažiuoti į Anykščius“, – sakė R.Guobis. (A.Valantinienės nuotraukos)


Laida „Ryto allegro“ LRT Klasika eteryje transliuota gegužės 5 dieną.

3 komentarai

  1. Labai gera mintis,

    solidus, modernus knygynas lietuviškų knygų, kuriame būtų galima rasti ir anksčiau leistų arba perleistų ir senovinių knygų, gal net paveikslų, atviručių komplektų, kur net savo exlibris turistas galėtų susikurti. Grožį, paperkantį turistus, gamta pati sukūrė, anykštėnams liko galvoti apie tai, kaip sudaryti sąlygas turistui už tai atsidėkoti pinigais.

  2. Tai kodėl iniciatyvos autorius neteikė pasiūlymo projektui pernai su galimybe įveiklinti Tilto g. renovuotų pastatų patalpas naujame komplekse. Būtų susikūręs šalia muziejaus naują darbo vietą ir savivivaldybei pliusas ir bendruomenei knygų prieinamumas būtų toks, kokio nori idėjos autorius. Nereikia laukti kol kas viską padarys už jus pačius, turite idėjų tai ir veikite.

  3. LRT tai šneka, o kada abu šie vyrai anykštėnams kokį vakarą surengs?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.