Dėl panaikintų autobusų maršrutų anykštėnų nerimas ir tyla iš valdžios

Anykščių mieste žinios sklinda greitai, o neigiamos – labai greitai. Tad informacija, kad panaikinti keturi patys patogiausi autobusų reisai į Vilnių, mieste pasklido po keleto dienų.  Ši naujiena ypač sujaudino vyresnio amžiaus anykštėnus. Pradėjus aiškintis aplinkybes, kodėl kurortiniai Anykščiai praktiškai lieka be susisiekimo su sostine, vežėjai siuntinėjo nuo vieno pas kitą. Dėl šitos problemos nepasisako ir Anykščių valdžia.

Bandėme pasidomėti, kas aptarnavo šiuos maršrutus. UAB „Autoveldos“ direktorius Egidijus Preidys „Nykščius“ patikino, kad jau bene ketverius metus maršrutų nepatarnauja, kad tikriausiai juos aptarnauja UAB „Transporto centras“, pasiūlė paklausti Anykščių autobusų stoties informacijos.  Telefonu atsiliepusi moteris informavo, kad šiuos maršrutus aptarnavo UAB „Julturas“, kad jie iš tos bendrovės gavo nurodymą paskelbti apie naikinamus autobusų reisus.

Susisiekus su UAB „Julturas“ atstove, bandėme klausti, kokios priežastys privertė atsisakyti minėtų maršrutų?

„Atsiliepusi telefonu moteris ir nepanorusi prisistatyti pareiškė, kad tai įmonės vidaus reikalas ir ji neprivalanti nieko aiškinti. Dar pasiūlė susisiekti su Valstybine transporto inspekcija. „Mes pagal visas taisykles informavome Valstybinę transporto inspekciją prieš tris mėnesius, kad šių maršrutų neaptarnausime. Jie turėjo rasti vežėją“, – nenoriai paaiškino moteris.

GOOGLE paskyroje rasti Valstybinės transporto inspekcijos nepavyko. „Išmetė“ Lietuvos transporto saugos administraciją. Skambinome Transporto veiklos skyriaus vedėjui Virginijui Čiškauskui. Atsiliepė autoatsakiklis, teko laukti 7 minutes, tačiau atsiliepė ne vedėjas, o konsultantė Vytautė. Ji labai maloniai paaiškino, kad šiuo metu yra paskelbtas tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso pirmasis etapas. Dar siūlė susisiekti su „labiau kompetentingais konsultantas“, nes ji plačiau komentuoti nieko negalinti, mes padėkojome ir mandagiai atsisveikinome. 

„Nykščiai“ bendravo su Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro pirmininke Regina Jacikiene ir teiravosi, kokios vyresnių anykštėnų nuotaikos, sužinojus, jog panaikinti ankstyvieji autobusų maršrutai į Vilnių?

„Kaip žinia, pas mus renkasi rajono senjorai, tad ir kalbos dažniausiai būna ne tik apie džiaugsmus, bet ir apie bėdas. Žinome, kad senjorai diskutavo šia tema. Vyresnio amžiaus žmonės juk ne visi gali vairuoti, ne visi turi artimųjų, kurie galėtų į sostinę pas gydytojus nuvežti.  Senjorams aktualiausi buvo du maršrutai – 5.05 ir 6.30 valandomis, bet dabar jie panaikinti. Be to, vyresnio amžiaus žmonės ar turintys neįgalumo grupes turi nuolaidas ir už bilietus moka mažiau, tad važiuoti automobiliu neapsimoka. Ką čia tuščiai kalbėti, nusiminę žmonės. Iš vienos pusės valdžia vos ne kasdien tvirtina, kad dirba žmonių gerovei, o realybėje vaizdas visai kitoks. Autobusų maršrutai, tik dar vienas lašas didelėje žmonių bėdų baloje…“ – pasakodama senjorų nuotaikas, kalbėjo centro pirmininkė.

„Nykščiai“ klausė Anykščių trečiojo amžiaus universiteto pirmininkės Vidos Antanavičienės, kokios universiteto lankytojų nuotaikos sužinojus šią informaciją, nes universitetą lanko daugiausiai pensinio amžiaus anykštėnės.

„Kuo prastesnis susisiekimas su Vilniumi, tuo vyresnio amžiaus žmogui blogiau. Juk visi skaičiuojame savo pinigus. Autobusu pigiau važiuoti, nei vienam važiuoti automobiliu. Jei sveikatos problemų turi žmogus, jam patogiau ir saugiau važiuoti autobusu. O dabar teks laukti kito autobuso ir persėsti Ukmergėje. Moterys kalbėjo, kad talonus pas sostinės medikus dažniausiai gauna rytui, tai kaip patekti į Vilnių, į Santariškių ligoninę ar kitas sostinės gydymo įstaigas?  Visur garsiai kalbama, kad viskas daroma žmogaus patogumui. Tačiau dažniausiai tai lieka tik kalbomis. Aš pati automobilio nevairiuoju, sūnūs su mumis negyvena, tad man autobusas vienintelė susisiekimo priemonė“, – kalbėjo pirmininkė.

Dalina RUPINSKIENĖ

17 komentarų

 1. Valdzia pastoviai agituoja atsisakykite automobiliu,galvokite apie ekologija – perseskite i viesaji transporta…o kur tas viesasis transportas? Per diena 7 autobusai vaziuoja.

  Vezejai pasinaudoje karantinu kaip pretekstu pirmiausiai panaikino maziau pelningus marsrutus. Dabar toliau karpo tuos marsrutus.

  As daznai vazinedavau Anyksciai-Vilnius kur budavo 11:40…bet jis pastoviai 20 minuciu veluodavo isvaziuoti. Sito marsruto autobusai visada vaziuodavo pilni ar apypilniai,tad naikinti tokius marsrutus buvo neracionalu.

  Dabar i Vilniu tik ryte ir vakare,arba su persedimu Ukmergeje. Tiesiai per aplinkui.

 2. Nuvažiuoti į Vilnių tai dar galima, važiuojant su persėdimu per Ukmergę, bet su kuo grįžti??? Jau ir taip nebuvo patogu, kad nebebuvo 18:45 maršruto, o dabar kai nuėmė ir 16:45, tai išvis blogai. Gal maršruto nuėmimo argumentas – mažai keleivių, bet iš Vilniaus iki Širvintų būdavo pilnas busikas, tik bilietų važiuojantiems iį Širvintas vairuotojai neduodavo.

  • Kad tie marsrutai net nesuderinti vaziuojantiems su persedimu.

   Is Vilniaus 17:00 isvaziuoja Toks pro Ukmerge – Ukmergeje buna 18:05…o is Ukmerges Kautra i Anykscius isvaziuoja paskutinis 18:00. Paveluoji vos 5 minutes…ir eini nakvot i Ukmerges nakvynes namus arba nuo Ukmerges iki Anyksciu toliau vaziuoji taksi.🤣🤣🤣 Gerai marsrutai suderinti…

   Kai autobusas vaziuojantis is Vilniaus issukineja is autostrados prie Ukmerges – dar prasilenkdamas gali spet pamojuot pro langa paskutiniam autobusui vaziuojanciam i Anykscius.🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

 3. Kam kaimo aborigenams

  reikalinga bananų šalies sostinė ?

 4. viskas bus gerai

  Ateis Kautra ir veš keleivius. Nebus taip, kad pelningi reisai nebus išnaudojami.

  • Kautra irgi kokius 30% marsrutu nuime per karantina. Kodel kautra noretu papildomai vezti kai ir taip purtosi keleiviu?

   Pries karantina kautra vaziuodavo i Kauna 11.30 o julturas i Vilniu 11:40.. Dabar situo laiku nei vieno neliko. Plius kautros kainos gerokai didesnes.

 5. Jo Anykščių valdžiai neįdomu tie autobusai, jie juk autobusais nevažiuoja. Nusipirko naujų mašinų važinėti..

 6. Iš straipsnio aišku, kad niekas valdžios net neklausė. Ar nykščiai tokia svarbi persona, kad po kiekvieno straipsnio valdžia turi skambinti ir išreikšti susirūpinimą?

  • Labai blogai! Savivaldybė sausakimša valdininkų, yra kam reaguoti į žmonių nusiskundimus, tik noro reikia! Šaunuoliai ,,Nykščiai“, kad viešina tokius dalykus, o tai niekad nepabustų iš letargo miego. Dar gerai būtų, kad vaziuotų nors kartą per savaitę autobusas į Niūronis, gali būti ir mokamas.

 7. Labai bloga. Negi ir Anykščiai bus užmirštas miestelis? Kaip nuvažiuoti į didmiesčius ir grįžti atgal į Anykščius vėlesniu maršrutu ? Ar mūsų laukia toks pat likimas kai buvo sumažinti reisai į kaimus? Galėtų padėtį išgelbėti kandidatai į merus!!! Užsidirbtų balsų!

 8. Ne tik Anykščių valdžios bet ir Lietuvos gėda ! Kaip nusigyventi “ gerovės “ valstybėj kad žmogus negaletu nuvykti į sostinę ? Naikina gydymo priėjimą o nuvykti iki Vilniaus bus neįmanoma ,tai kas čia ,Genocidas ? Už ką mes kovojom ? Durneliai susikibę rankytem stovėjome !

 9. Vilniuje atitarė naują krematoriumą , nuveš.

  • Blogos naujienos, per 2022 žmonių rajone mirė pusė šimto mažiau nei 2021. Vakcinos veikia ir žmonės nustojo mirti. Švabas nuvarys bankrotan krematoriumus, laidojimo namus ir kavines. 50 mažiau mirčių, penkiasdešimt mažiau mišių ir gedulingų pietų. Švabai pasigailėk krašto.

 10. Šį svarbų anykštėnams klausimą turi spręsti meras kartu su šalies susiekimui vadovaujančiomis institucijomis. Ir nedelsiant. Susisiekimo maršrutai žmonėms daug svarbiau, nei nemokamas pravažiavimas.

  • Ar ponas Juozas mato mero darbus gyventojų gerinimui ? Ką tas meras padare gero miestelėnams ? Tuščia vieta iš jo .Tubis tai buvo šeimininkas ,o šitas ,,vargelis .

 11. Puiku, kad ,, Nykščiai“ viešina. Savivaldybė sausakimša, bet reaguoti į žmonių nusiskundimus nėra kam- visi savi! Gerai būtų, kad nors 1 kartą savaitėj važiuotų autobusas į Niūronis žiemos sezonu, gali būti ir mokamas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.