Dėl iškirstų medžių pradėta administracinė teisena

Elmininkietis Dalius Baltranas telefonu kreipėsi į redakciją dėl, jo manymu, neteisėtai kertamų medžių J. Biliūno gatvėje, Regioninio parko teritorijoje. Po kurio laiko į elektroninį paštą atėjo tokio turinio laiškas:  

„Anykščių miesto J. Biliūno gatvės privačiame sklype, esančiame prie namo J. Biliūno g. 41 – medžių kirtavietė. Regioninio parko teritorijoje iškirsti saugomi sveiki gyvi medžiai – klevai, liepos, alksniai, gluosniai, guobos. Kai kurių kamienų skersmuo – virš 40 cm. Leidimas kirtimams nebuvo duotas nei iš vienos institucijos. Kirtimas nelegalus. Anykščių aplinkosaugininkai atlieka tyrimą. Sklypo savininkai gyvena Kaune. Matyt ruošiasi statyti namą šioje vietoje. Kirtimai atlikti ne tik be leidimo, bet ir tuo metu, kai dėl paukščių perėjimo miestuose jie uždrausti nuo kovo mėn. 15 d. iki rugpjūčio 1 d.

Anykščių aplinkosaugininko A. Kazakevičiaus klausiau – kas iškirto. Pasirodo, viską žino. Kol vykdomas tyrimas, viešai nesako.

Skambinau dar į 112, sakė kad atvyks aplinkosaugos ekspertų grupė, nustatys medžių rūšį, kiekį, padarytos žalos mąstą“, –  rašo Dalius Baltranas.

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Anykščių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininku Arnoldu Kazakevičiumi.

„Mes apie medžių pjovimą žinome. Neturint oficialaus leidimo iškirsti medžiai, tame tarpe ir keletas saugomų medžių Regioninio parko teritorijoje.  Šiuo metu pradėta administracinė teisena.  Medžius iškirtusiam asmeniui teks atlyginti žalą gamtai, dar jam bus skirta ir administracinė nuobauda“, – „Nykščiams“ sakė A. Kazakevičius.

Leidimą kirsti miesto teritorijoje medžius išduoda Architektūros ir urbanistikos skyrius. Telefonu susisiekėme su skyriaus vedėja Daiva Gasiūniene ir klausėme, ar buvo išduotas leidimas žemės sklypo savininkui dėl medžių kirtimo?  Vedėja patvirtino, kad sklypo savininkai dėl leidimo prieš dvi savaites kreipėsi į skyriaus vyriausiąją specialistę Kristiną Vaizgėlienę, tačiau leidimas kirsti išduotas nebuvo.

Dalina RUPINSKIENĖ

Nuotraukos Daliaus Baltrano

23 komentarai

 1. Įdomu, kas čia tokie iškirto?

 2. Kreipėmės į Urbanistikos skyrių dėl leidimo nupjauti medžius vasario mėn. – tai atsakymo dar negavome, matyt šio skyriaus specialistams negalioja jokie terminai !

 3. anykštėnė

  Jau daug metų praėjo nuo gauto leidimo apgenėti J, Biliūno gatvėje medžius, Parašyti prašymai. Dar lauksime, bet bijome audrų,,,,,,

 4. pabandyk nukirsti medi prie namo nors ir kliuna- gausi bauda oi oi o cia?

 5. Kas čia tokie veikėjai iškirto tuos medžius?Man medžių gaila,kaip taip galima.

 6. Nieko vistiek nebus. Medžių nėra. Sumokės simbolinę kaina. Nedurni, žino.

 7. Ką nors užmuš, ar turtą kieno apgadins nulūžusios šakos ar medžiai, tik tada leidimai kirsti ar genėti bus išduoti. Kai jau bus per vėlu.

 8. Susimokes puźonai bauda ir tuo pasibaigs. Tokie ir leidimus gauna negauna nesuorasi .

 9. Skundikas D.

  Išvalė šabarkštyną, sutvarkė aplinką. Tai vietoj ačiū ėmė ir apskundė.

 10. Iskur tokie debilai ir dauk apie miška išmanantys ir. Atsiranda

 11. Kad ten dziungles jau buvo. Ir gerai kad iskirto

 12. Labai gerai kad savininkas sutvarke bardaka buvo baisu vien siukales maiseliuose ir visokie rakandai

 13. Atsakymas skundikui

  Tai jeigu ten skypas ir jis buvo apleistas. Tai reiškia kad savininkas mokedamas zemes mokesti valstybei tai dar susimoka ir bauda uz apleistus plotus. Kas jum neaisku? O tas kas skundziasi tai tikras de..las. Kas geriau atrodo sutvarkyti plotai ar siukslynai? Dar mazai mieste namu vaiduokliu, ar kemsinu?

 14. Tvarkyti reikia,bet su leidimu,kai gražiose vietose netvarka akis bado, bet kai kam nemotais kai palei upelį Anykštą pasivaikščiojus link Šventosios einant prie geležinkelio, senų mefžių tiek ir tiek privirtę, net šakomis ar rastais metų metais sugulę ir niekam nesvarbu, svarbu piesčiųjų takai, o kas aplink dedasi nemato.

 15. ot medžiai rinktiniai augo, net juokas neima. Šabarkštynas buvo. Bus švaru, pastatys pastatą, bus sutvarkyta aplinka , pasodins naujų ,jaunų medelių ir bus gražu visiems. Baikit niurnėt, eikit į sodus dirbt.

 16. medžiai rinktiniai augo, net juokas neima. Šabarkštynas buvo. Bus švaru, pastatys pastatą, bus sutvarkyta aplinka , pasodins naujų ,jaunų medelių ir bus gražu visiems. Baikit niurnėt, eikit į sodus dirbt.

 17. Natūralus grožis

  Palei upę,mediniu taku nuvirtę medžiai niekam nekliudo ,taip turi ir likti ,nes jie duoda vėsą,ir drėgmę o tuo pačiu ir trąšas .Kam patinka isgraibyta aplinka ,tas apie savo namus źoles kerpa.

 18. Natūralus grožis kuris duoda vėsą kartu su šiukšlėm tokiom kaip plastikas ar iš stiklo buteliai kurių neprieisi niekaip surinkti, kai kam atrodo gražu tarp išvirtusių medžių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.