Daumantų atodangos šaltiniai palaidoti po nulūžusiomis šakomis

Ketvirtadienio rytą į redakcijos elektroninį paštą atėjo tokio turinio laiškas ir keletas nuotraukų.

„Atšilus orams, kaip ir daugelis, pradėjome daugiau laiko praleisti gryname ore. Trečiadienio pavakarę su vyru nusprendėme apsilankyti Daumantų atodangoje. Ten esame lakęsi jau ne kartą, tačiau vaizdas, kurį šiandien pamatėme, atėmė žadą. Gerėjimasis gamta labai greitai apkarto pamačius tokią baisią betvarkę, tiksliau sakant, šiukšlyną. Po žiemos sniego išvirtę medžiai ir nulūžę šakos atodangą pavertė visiškai neatpažįstamą. Kaip ir kaskart, tikėdamiesi gertuves prisipildyti šaltinio vandeniu, likome šokiruoti. Vienas iš ten esančių šaltinėlių palaidotas po nulūžusios pušies šakomis. Medžiai užvirtę ant takelio, praėjimo nėra, nors akivaizdai matosi, kad lankytojai vis tik per juos lipo. Ar ne laikas būtų tvarkyti lankytinus objektus? Juk vasara, kai prasideda turistinis sezonas, jau nebe už kalnų. Tarnybos, kurios prižiūri tokias lankytinas vietas, galėjo  jas jau sutvarkyti. Panašu, kad greitu metu turistai apleis Anykščius ne dėl naujosios koronos, o dėl visiškai pamirštų, netvarkomų ir neprižiurimų lankytinu objektų. Taip apverktinai atrodančios lankytinos vietos tik atbaidys turistus. Mes, anykštėnai, norime ir tikimės, kad mūsų rajoną aplankę svečiai išsivežtų kuo geriausius prisiminimus“, – rašė anykštėnai.

NYKŠČIAI

19 komentarų

 1. komunalinis gal nespeja isvest ,is miesto gatviu maciau traktorius veza ir veza sakas ir medziu gabalus o ten gali patys kurie vaiksto patraukt nuo tako ir numest sakas toliau , suzaliuos medziai ir krumai ir nesmatis.

 2. Baltijos Vilkas

  Yranti mediena yra pati vertingiausia. Tik yrančioje medienoje slypi grožis ir gamtos įvairovė. Todėl tik nemylintis Lietuvos gamtos žmogus, gali piktintis dėl harmonijos.

 3. nu kaip netvarko, kuo valdžia užsiima

  • už miškų išsaugojimą

   Koks ekologinis neraštingumas !!! MEDIS gyvena savo gyvenimą. Kodėl ŽMOGUS turi kištis į gamtą? GAMTA ir MIŠKAS susitvarko patys. Visur matote tik pinigus . Ar nežinote, kad yra gyvybės formų, kurios gyvena tik nukritusiose šakose?

   • Tai tada tegu nuima zenkla nuo pagrindinio kelio, su lankytina vieta. Jei noreciau pasiziuret priluzusiu medziu, vaziuociau i miska pasivaikscioti! Cia yra lankytinas objektas, zmones vaziuoja noredami pamatyti atodanga, o ne misko viduri. Jei jau taip svarbios gyvybes formos gyvenancios ten, niekas nepraso kritusiu medziu isvezti ir sudeginti. Tegu sukrauna kur toliau, pamiskeje, tegu puna. Bet nuo tako, saltinio juos patraukti reikia. Ar turistams patiems issivezti siuksles, kaip pasakoja zenklas? Is nuotrauku matosi, kad medziai ne metinukai, ju taip lengvai besivaikstant nepatrauksi nuo tako.

 4. o patiems nurinkti šakas zapadlo? atėję prie šaltinio su vaikais palaisvinam upelio čiurlenimą, apvalom..ir vaikams pamoka, ir gamtai duoklė..dabar jau vaikai užaugo, greit jau savo vaikus ves į „ekologinį žygį“…bet lengviau rėkti, kad tarnybos nesutvarko..kokie bajorai „ant Lietuvos“, visur tik tarnų dairosi.

 5. reikia kuo skubiau patvirtinti rinkliavos kainas, pritaikant pramogų ieškantiems lankytojams. Įrengti prie objektų bekontaktinius pinigų nuskaitytuvus su vaizdo kamera ir visus norinčius pramogų apmokestinti. Rajono savivaldybės turtas turi uždirbti pajamas, iš kurių būtų galima prižiūrėti infrastruktūrą ir lankytinas vietas.

 6. Baisu skaityti. Jei MEDIS gimė lankytinoje vietoje tai jo nebereikia MYLĖTI? Visi medžiai yra lygūs. Ateikite į mitingą už Šimonių girios išsaugojimą, ateikite į Miško festivalį ir NEGYVENKITE KLAIDOJE.

 7. A kam tų gerų darbuotojų reikia? Svarbu kad koalicijai pritartų

 8. Kaip pastebėjo vienos iš Anykščių raj. veikiančių prtijų skyriaus vadovas-
  Sludinėti nuo Kalitos kalno su keltuvo paslauga yra prabanga. Taugi sysipraskite, kad ir vaikšioti nuvalytais nuo sniego šaligatviais žiemą, o rudenį nuo lapų yra prabanga. Taip pat ir dėl gamtos poveikio uišlaužytų medžių šakų surinkimas nuo lankytinų vietų takų yra pramogos paslauga, už kuria turėtų lankytojai susimokėti. Nemokamai niekas neprivalo dirbti dėl kitų prmogų tenkinimo.

 9. Panašus vaizdelis naujame Šventosios take link Karalienės liūno. Takas modernus, žibutės žydi, gamta bunda, bet šiukšlės, šakos ant tako ir šalia jo- baisu. Nuo sausio mėnesio galima buvo ir susitvarkyti!

  • Atsigauk normalus kelias, akis prasiplauk, o jei žiūri į mišką ir nori tvarkingo, be nuvirtusių medžių–tai varyk mokytis, kad žinių įgautum kam reikalingi miške įvairūs medžiai (tiek gyvi, tiek nuvirtę).

 10. 1, gamta graži, kai ji natūrali
  2, niekados komunalinis neprižiūrėjo atodangų, Karalienes liūno ir pn.

 11. Miškas gyvas

  Visas pasaulis grįžta prie natūralumo, o anykštėnams reikia europinių trinkelių ir sterilios aplinkos? Į gamtą reikia eiti stebėti gamtos.

 12. O jūs pabandykit nueiti pasivaikščioti pašventupiais nuo Anykščių link Karalienės liūno 😀 Medžiais užverstas visas takas 😀

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Medziu luzenomis nuo sniego visi miskai masiskai uzversti. Nei uraganai tiek medienos nepriversdavo… Speju kad po klimato atsilimo, kuris vargu ar buvo naturalus, miskai „atprato“ nuo sniego nastos… Tiesiog kiekvienais metais silpnosios sakos ir medziai ko gero luzinedavo normaliomis ziemomis metu is metu po truputi… O dabar nebuvo nebuvo ziemu ir staiga padave medziams kruvi…. Kas spes nurinkti toki masiska kieki luzenu……

  Tiems kurie turi technika sakoms malti, leisti nemokamai susirinkti luzenas miskuose, nors nuo taku, manau takai zenkliai atlaisvetu…….
  Jie patys susimala, patys issiveza……… O benzo pjuklu, ypac jei jis vienas ar du vienoje kontoroje, kas spes tokius kiekius isvalyti…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.